Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2021-ben még szokás plusz...

2021-ben még szokás plusz pénzt adni a vizsgabiztosnak, a sikeresebb vizsgáért?

Figyelt kérdés
Elsőre megbuktam, de tudok vezetni, az oktatóm is ezt mondja. A problémám az a vizsgadrukk. A vizsgabisztos is elég bunkón beszélt velem, már akkor amikor beült a kocsiba, és ez is nagyon stresszelt. Arra gondoltam, hogy most adnék valamennyit, mert eléggé úgy tűnik, hogy erre várnak. Szokás még ez? Mennyit kell adni, 20 000Ft összesen elég? Vagy még az oktatónak is kell adni?

2021. nov. 3. 08:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Elvétve biztos előfordul de nem mondanám jellemzőnek.Én a helyedben még egy párat megpróbálnék,elsőre sokat elrontják,nekem is csak harmadjára ment.Csak akkor próbálkozz ezzel ha nagyon egyértelmű utalásokat tesznek mert visszafele is elsülhet.
2021. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

En nem fizettem.vittem magammal penzt,ha nem sikerulne akkor egybol tudjak plusz orat,es uj vizsgat fizetni.de egy forintot nem adtam volna a biztosnak.

30.oran,1 hibapontal sikerult.vegig sem kellett vezetnem az utvonalat,kb a felenel visszafordultunk.

Nagyon izgultam en is,szerencsemre ilyen helyzetekben nekem elonyomre valik.jobban teljesitek nyomas alatt.

Kerdezo,vegyel meg par orat,es probald meg ujra.en egesz uton halkan mondtam mindent magamnak, mikre kell figyelnem.ezt kulon kiemelte a v.b,hogy nagyon jo volt hallania,hogy fejben is ott vagyok,nem csak megyek,hogy majdleszvalami.

Mondjuk nekem az oktatom is nagyon korrekt volt,nem lehuzos fajta.a km nem volt meg a 29 ora alatt,de mikor kerdeztem azt mondta,azzal nem kell foglalkoznom.nem vetet azert plusz orakat,hogy meglegyen ha megy a vezetes.koltsem masra azt a penzt.

2021. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy beszéld meg az oktatóval, mivel ha te akarod közvetlenül odaadni a vizsgabiztosnak a pénzt akár fel is jelenthet és ha jól tudom el is tiltanak a vizsgázástól egy időre.


A pénzt az oktatód rendezze.

2021. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy legközelebb is őt kapod.


Fizetés helyett inkább a vizsgadrukkot próbáld leküzdeni.

2021. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
50%
1981-ben vizsgáztam.Nem kaptam utalást az oktatómtól,hogy,még adni kellene.Egyből átmentem.Most,valóban hallottam olyanról,hogy szól az oktató,hogy adni KELL.Vagyis,vizsga előtt megkérdezed,hogy kell-e adni?Amennyiben kell,akkor adod az összeget az oktatódnak.A többit,ő intézi.Ettől még,ha úgy látják,hogy nem tudsz vezetni,akármennyit adhatsz,nem engednek át.A vizsgabiztosnak,semmi esetre sem adsz,de még fel sem ajánlod!!!A vizsgadrukk,természetes,de ,ha az eredményt,jelentősen befolyásolja,akkor előbb pszichológushoz menjél!
2021. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Most tettem ki egy kérdést, így 15 percig nem tudok. Ha most nem kérdezem meg, szerintem nem is fogom. Ha el szeretnék menni pszichológushoz(lehetőleg ingyeneshez), akkor mi az első teendő? Háziorvostól kell beutaló?

Ezt nem feltétlen a tanács miatt kérdem, már egy ideje gondolkozom rajta, hogy kéne mennem.


Egyébként nem adtam pénzt és buktam. Nem vettem észre a gyalogost, aki már a zebrára lépett(nem az én oldalamon, egyáltalán nem volt veszélyben vagy ilyesmi). Következő vizsga előtt lehet megkérdem oktatóm, hogy ez hogy zajlik itt.

2021. nov. 5. 16:57
 27/29 anonim ***** válasza:

#26 Sima pszichológushoz szeretnél menni, vagy vezetés alkalmasságod kivizsgáltatni?


PÁV-ra tudsz menni, de az mindenképp valami 8000 Ft körül lesz.


Ha simán pszichológushoz szeretnél menni, akkor TB-sen elérhetőnek kell lennie a te körzetedben is, és igen, házidokinál tudsz érdeklődni.

2021. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem ma volt egy sikertelen vizsgám. 0 hibaponttal és egy kizáró okkal buktam meg mely az volt, hogy 110-el mentem 130-as táblánál autópályán mondván a vizsgabiztos részéről, hogy nem ismertem fel a táblát, hogy ez korlátozás relatívan arra vonatkozik ha az időjárási viszonyok ezt indokolják. Aztán mondtam, hogy alapból is ennyivel mentem előtte is mert semmi nem tiltja, hogy 110-el menjek 130-as tempónál mivel nem kötelező a megengedett legnagyobb sebesség 100%-val menni sőt nem is javasolt minden esetben. Akkor az volt a kifogás, hogy ezzel akadályozom a forgalmat ami ebben az esetben azt jelentette, hogy egyedül voltam a pályán látóhatáron belül. Szóval nem értem akkor a kamionok 90-el, mind akadályozzák a forgalmat? A sebességet úgy kell megválasztani, hogy a mögöttem haladó járműveket ne akadályozzam de a megengedett sebességet ne lépjem túl, nekem az összes jogsis ismerősöm ezt mondta amikor kreszt tanultam. Persze a monológom nem hatotta meg, nem fizettem még eleget az oktatónak sem,meg ő is kevesellte az általam 1x befolyt díját. Ez van és kénytelen vagyok még 10 órát venni mivel az oktatóm elmondta, hogyha nem gyakorlok akkor instant meg fognak buktatni független attól, hogy szabályos e amit csinálok vagy sem. Ezek után bennem nem merül fel annak a lehetősége, hogy már nem lehet lefizetni a biztosokat mert jelenleg ez a szakma a korrupció melegágya. Hiába autózok én 0 hibaponttal valamit ki kell találni elsőre vagy másodszorra is akár aztán kifizetted a részed átrugdosunk ha balf@asz vagy akkor is.
2021. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint sosem volt szokás, az mikor fogja levenni a szemellenzőt? Vagy ti azok a típusú emberek vagytok, akik szerint nincs korrupció Magyarországon, az asszony meg 30 év után is halálosan szerelmes belétek és a zöld színre is megmagyarázzátok, hogy kék, ha valahol le van írva, hogy hivatalosan az?
2021. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!