Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak én kapok hányingert...

Csak én kapok hányingert ezektől a hibrid, autómata váltós autóktól? Komolyan teljesen kiölik a gépjárművekből a vezetés élményét. Mi a jó ebben?

Figyelt kérdés
2021. nov. 23. 19:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Milyen élmény egy Hungária krt-i dugóban araszolgatva fél percenkét kuplungolni és fel le váltogatni 1-es és 2-es között?

De nem ilyen szélsőségesen, egyáltalán milyen élmény egy városi autózás? Mert szerintem nem élmény hanem kényszerű rossz, amin egy picit javít az automata váltó, a fogyasztáson meg a hybrid rendszer.

2021. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
15%

Jön a tél és a hó (ha lesz)


Ezekkel az automata hajszárítókkal nem lehet ökörködni a hóban..


Olyan mint ha szánkó helyett egy sámlival próbálnál meg lecsúszni a szánkó dombról..

2021. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
34%
Még nincs jogsim, de én is csak olyan autót akarok majd ami nem magától megy, vagy meg se érzem ha felmegyek vele 100ig.
2021. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
85%

Milyen vezetési élmény? 🤔

Reggel megyek a munkába, többnyire araszolok, 20 perc alatt kb kétszer váltok fel 4-ig a hat sebességből. Átlag tempó 30km/h.


Este haza kicsit gyorsabb, de nincs szaguldozas, városban a max megengedett sebesség 50km/h.


Hétvégén kirándultunk? Az is többnyire autópálya ami semennyire sem izgalmas.


Szóval: hol itt a vezetési élmény?

2021. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
84%

10-es jól le írta szerintem.

Városban araszolgatva kínszenvedés, autópályán vagy főúton meg nem kell sebességet váltani ugyanolyan mint az automata.

2021. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Amiben igazán élmény a vezetés, vagyis az erősebb sportkocsikban, ott ezek után is lesz kéziváltó. De egy mezei Corsa például semmilyen vezetési élményt nem nyújt.
2021. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
50%

Lehet hozzá kellett volna tennem hogy én dugóban az elmúlt 10 év alatt még soha nem voltam. Nem is nagyon vezetek városban.


Sokkal hosszabb a városba vezető út, mint amit bent a városban meg kell tennem.

2021. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

17-es

Oké, lakott területen kívül de 90-nél ( pályán 130-nál) milyen vezetési élményről álmodoztok, mikor kb. 1 perc után utolértek valakit, ki kell várni az előzést, aztán max fél percig mehettek "szabadon"?

2021. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Alex Fly ***** válasza:
77%
Ezeket az autókat a közlekedésre találták ki. Ha élményvezetésre vágysz, akkor elmész egy pályára és befizetsz pár órára...
2021. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te. Nagy divat lett köpködni az elektromos/hibrid/automata autókra.


Az emberek többsége zömében városban, autópályán vagy zsúfolt főutakon vezet, ezeken a helyeken pont semmit nem ad hozzá a manuális váltó az élményhez, sőt egy idő után csak egy unalmas, zavaró dologgá válik.


Neked az az élmény, hogy tologathatod a fogaskerekeket, meg rúgdoshatod egy kuplungtárcsát.

Másnak meg pont az, hogy nem kell ilyenekkel foglalkoznia és azonnal, egyenletesen gyorsul az autó, motorféknél visszatölt, stb.

2021. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!