Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autó csak másképp?

Elektromos autó csak másképp?

Figyelt kérdés
Most lehet ,hogy ostobaságot mondok.De sokan az akumlátor miatt mondják azt ,hogy az elektromos autóknak nem lesz nagy jövőjük ,vagy nagy árrobanast fog okozni az aramellátásban.Azon gondolkoztam ,miért nem próbálnak meg valami féle áramfejlesztőt szerelni az autóba, mint mondjuk dinamóhoz hasonlót, hogy az autó tudja magát tölteni.
2021. dec. 29. 13:18
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskola: energia megmaradás törvénye. Nincs se örökmozgó, se ingyen energia.


A dinamód meghajtásához energia kell, amit az autó mozgási energiája fog fedezni, magyarul lassítani fogja az autót. Ha ugyanolyan gyorsan akarsz haladni, akkor annyival erősebben kell hajtania a motornak.

Sőt a veszteségek (súrlódás stb.) miatt még többel nő motor fogyasztása, mint amennyit megtermel a dinamód.

Pl. ha a dinamód termelne 1 kW-ot, akkor a motor teljesítményfelvételét mondjuk 1,2 kW-tal kéne növelned, ha nem szeretnéd, hogy lassuljon és megálljon az autó.

2021. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
31-es leírta hosszan azt, mint amit a 4-es. Így már érthető? :)
2021. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
kérdezó szar troll vagy . itt senkit nem provokálsz és idegesítesz sőt a válaszolókat nem sikerült összeugrasztanod
2021. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
90%

"Elektromos autó csak másképp?"


A BMW már megcsinálta I3 Rex néven azt amire gondolsz kérdező.

[link]

2021. dec. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Érdekes ,mert egy ismerősöm ismerőse(állítólag ) egy olyan dinamót fejlesztett ki ami kb 3oo szorosát termelte.De lehet ,hogy kamu.:)
2021. dec. 29. 15:21
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Ügyes troll vagy, megveregetheted a saját válladat.
2021. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

"3oo". Háromoo? Létezik a 0 ám, tessék használni.


Egyébként meg félreértetted. Ha az ismerősöd ismerőse ilyet csinált volna, akkor szólíthatnád nevén, mert mindenki ismerné, úgy ahogy ismerjük Elon Musk urat. Valamint a fizika miatt nem lehet ilyet csinálni, ahogy azt már leírták neked.


Úgyhogy nem, nincs ilyen. :) Félreértetted az embert, vagy kamuzik.


Remélem tiszta akkor a kép mostmár. Ma is tanultál valami újat. :)

2021. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom én sem ,hogy igaz e ,illetve hogy hogyan csinálta.

De úgy gondolom ,a holdraszállás is marhaság volt valamikor.

De azé köszönöm a válaszokat!

Okosabb lettem egy kicsivel!:)

2021. dec. 29. 15:31
 39/43 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvasram végig a kommenteket, igy lehet már valaki írta, de itt egy video, nézd meg


[link]

2021. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Nekem igazából ,egy hete került a kezembe egy érdekes könyv, elsősorban találmányokról, ebből kezdtem el érdeklődni most az autók iránt.

2021. dec. 29. 19:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!