Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autó csak másképp?

Elektromos autó csak másképp?

Figyelt kérdés
Most lehet ,hogy ostobaságot mondok.De sokan az akumlátor miatt mondják azt ,hogy az elektromos autóknak nem lesz nagy jövőjük ,vagy nagy árrobanast fog okozni az aramellátásban.Azon gondolkoztam ,miért nem próbálnak meg valami féle áramfejlesztőt szerelni az autóba, mint mondjuk dinamóhoz hasonlót, hogy az autó tudja magát tölteni.
2021. dec. 29. 13:18
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Nekem elektromos autóm van! Fékezéskor vagy lassításkor (értsd: leveszed a lábad a gázpedálról) akkor az autó elkezd visszatölteni. Ez egy hasznos funkciója az elektromos autóknak, de azért csodát ne várj tőle! Nyilván nagyon sok mindentől függ, hogy mennyit tudsz visszatölteni: lakhely, használat, útviszonyok, domborzat, forgalom és ide lehet sorolni a szélárnyékot is.

Az, hogy menet közben töltené az akksit nem hiába nem találták ki, mert nettó hülyeség! Egy elektromos autó így is minimum másfél tonna és annak a motornak kell mozgatni azt a nagy súlyt. Eléggé terhelné pluszba, ezért a fogyasztás megnőne. Magyarul ugyanott lennél vagy még kevesebbet menne el mint a "dinamóval" :)

2022. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! A "mint" szót nem tudom miért írta! Természetesen a mondat így hangzik helyesen: Magyarul ugyanott lennél vagy még kevesebbet menne el a "dinamóval"
2022. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:
Sosem szerettem valamire ament mondani.Mondjuk úgy ,hogy jelenleg nincs olyan tudásunk ,hogy megoldjuk.Ne mondjuk már le valamiről ,ami jelenleg nem ismert...
2022. jan. 4. 08:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!