Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A "régi autók megbízhatóbbak"...

A "régi autók megbízhatóbbak" elv mára megdőlt?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a mondás addig volt igaz, míg a 15-20 éves használtautó piacon a szívóbenzines és adagolós dízelek voltak minimális OBD rendszerrel illetve max egy rádióval. De a mai használt autók többsége turbós CR dízel illetve jönnek be a kisköbcentis benzinesek. Oké hogy a legtöbben nincs komoly multimédia de az elektronikai rendszerük viszonylag fejlett.

Egyik ismerősöm mondta erre egyszer, hogy ma már tökmindegy hogy a kábelköteg végén egy fizikai óracsoport van (utalva a 15 éves kocsikra) vagy egy modern LED kijelző (utalva a mai autókra).

Ez a mondás valóban megdőlt hogy a régi autók jobbak vagy nem?



2022. ápr. 22. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A régi autók nem voltak túl bonyolítva, nem volt a tervezők keze megkötve és akkor nem volt még ez a környezetvédelmi jópofizás. Pl: egy merci 250D akár 800ezret is elment bontatlan blokkal.
2022. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
A motorjuk lehet tartósabb, de minden másban szerintem jobb a modern autó. A motor karbantartása ne legyen gond senkinek, ha autót vesz, úgy gondolom. Már nem kell kicserélni 5 dolgot, hogy megoldjunk egy hibát, mert a hibakód alapján meg lehet pontosan határozni a hiba forrását, igaz, ugyanannyiból mint mikor régen sokmindent kicserélt az ember, most annyiba kerül az az egy dolog, de legalább gyorsabban megvan csinálva. Én jobbnak tartom az új autókat.
2022. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1 Amúgy én is Mercis vagyok részben :D

Igen, azok elmentek. De egy 210-es nem menne el többet mint egy mai. Például.

2022. ápr. 22. 21:25
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 Amúgy ma már sok szerelő szerintem nem is vállal olyan autót amiben nincs OBD rendszer.
2022. ápr. 22. 21:26
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező ismerek egy srácot aki autó mentőzik és nagy mercis a srác. Nem szegény és egy 1998 sprinterrel jár, ami nem véletlen. Olyan 900.000km körül van benne. Elmondása szerint minél újabb egy autó annál megbízhatatlanabb.
2022. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#5 Oké, de az hogy mentőzik nem feltétlenül jelenti hogy ért is az autókhoz. Mint a szakács meg a pincér esete. Azok a Sprinterek jók, előbb rohad porrá a karosszériájuk (ami 99% hogy elő jön) mint hogy megálljon az ember alatt. De abban is volt már elektronika rendesen, és szeretnek is tönkre menni.
2022. ápr. 22. 21:47
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Nagybátyám kb 1993tól autószerelő, saját műhellyel. Ő speciel azt mondta, hogy megbízható, jól szerelhető autót 2004-2005 előtt gyártottak utoljára nagyjából. Neki jelenleg egy régi kombi f astrája van és azt mondta, hogy amíg szét nem rohad, ezt fogja használni. Illetve azt is mondta, hogy ma csak szar meg még szarabb közül lehet választani, ha a fentebbi 2 szempont a lényeg.
2022. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Régen is csináltak hulladék telepeket és ma is vannak jó, kiforrott konstrukciójú motorok. Az igények is nőttek, szerintem sokkal többet megy egy mai átlagos autó mint anno, a dizelekről meg nem is beszélve igy nyilván nagyobb esély van a meghibásodásra is.


Szerintem nincs döntés vásárlásnál csak rossz meg kevésbé rossz. Az öreg autónak, ha sokat mész mindig lesz valami baja, a modern autónak meg ha van valami baja, akkor drága lesz. (bár az öreg autó is lehet drága, főleg, ha az árához viszonyitjuk)

2022. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A 20-30 éve gyárott F Astra üzembiztosabb volt a saaját korában, mint a mostani új autók.

De ha aközül kell választani, hogy egy most 25 éves F Astra, vagy egy új autó, akkor az újat választanám, mondjuk biztos, hogy nem Opelt :)

2022. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%

Ezek csak legendák...

A régi autók között is voltak jobb és rosszabb konstrukciók, mint ahogy a maiak között is.


A feledés homályába vesznek a felforrt Skodák, beázott gyújtású Ladák, vagy mondjuk a legendásan megbízhatatlan Jaguarok.


Az elporladó olasz kocsik sem a tartósság mementoi... 😃

2022. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!