Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire tartod fontosnak a...

Mennyire tartod fontosnak a mai világban, hogy jogosítványt szerez és saját autód legyen?

Figyelt kérdés

El tekintve attól, hogy milyen árak vannak jelenleg.

Kíváncsi lennék a válaszaitokra, hogy mennyire fontos az ember életében, egy saját kocsi, illetve a jogsi meg szerzése.



2022. jún. 4. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogosítvány van. Saját kocsihoz nem ragaszkodom. Jobb a céges.

Nehezen tudnám elképzelni az életem autó nélkül.

2022. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez nem vélemény, hanem életmód függő. Aki városban él 10p-re mindentől, annak nem kell, de aki külvárosi és autó nélkül se dolgozni, se bevásárolni nem tud, annak elengedhetetlen.


Mindenképpen fontos a jogosítvány, legfeljebb az autóra nincs mindig szükség. A munka világában is könnyebb vele elhelyezkedni, nem sofőrként, hanem autóval jóval szélesebb körben tudsz munkát vállalni, nem csak oda, ahova a busz visz, és az se mindegy hogyha baleset van vagy egy rokont kell orvoshoz vinni, akkor azt saját magad meg tudod oldani.

2022. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Ameddig nincs autója az embernek teljesen másképp néz rá, mint amikor már lesz.


Kifizeted az első 100 ezer forintos kötelezőt meg belefutsz majd az első 100 ezer feletti szervizbe és máris eszedbe fog jutni, hogy nem volt olyan rossz autó nélkül :D

2022. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer 4 hónapon keresztül szervizben volt a kocsim, igazából megvoltam nélküle, csak nem volt annyira kényelmes mindig menetrendet nézni, meg több időt tölteni utazással. De 18 éves korom óta van autóm, szóval én ehhez szoktam hozzá. De ha semmi dolgom nincs, akkor is megyek, szóval részben hobbi is nekem a vezetés, nem szívesen mondanék le róla.
2022. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Két nagyon fontos dologtól függ: legfontosabb az, hogy hol élsz, másodsorban pedig, hogy miként éled az életedet a mindennapokon túl.


Először is, ha Budapesten, vagy a főbb nagyvárosokban élsz, akkor tökéletesen megfelelő lehet a tömegközlekedés a mindennapi élethez. Vagy ha nem tömegközlekedés, akkor például bicikli/roller/stb. Sőt, ezekben a városokban elég nagy marhaság autót venni. De ha vidéken ingázik az ember... elengedhetetlen az autó. Sok munkáltató rá sem néz arra, akinek nincs jogosítványa, mert a tömegközlekedés túlságosan kiszámíthatatlan, emiatt az alkalmazottak is kevésbé megbízhatóak (önhibájukon kívül). Arról nem is beszélve, hogy milyen sok időt elvesz az ember életéből. Mikor valaki az egész napján munkával tölti és még munkán túl is sok teendője van, akkor az az 1-2 óra naponta, amit autóval meg lehet spórolni, a kényelemről már nem is beszélve, az mindennél többet ér.


A másik fontos tényező pedig az, hogy pl. hétvégente/szabadnapokon mit csinálsz. Én természetjáró vagyok, szeretek túrázni, ez totálisan kivitelezhetetlen autó/motor nélkül. Persze ha valaki fel akar menni a Kékestetőre, az könnyen megoldható. De pl. az én egyik kedvenc helyem a Kereki várrom, na oda hogyan jutnék el? Az Alföld közepéről egy Balaton melletti pici faluba? Kíváncsiságból rákerestem: a legrövidebb út 6 óra hossza, 3 átszállás rizikós átszállási idővel és 3:54-kor indulna a móka. Ha nem akarok 3-kor elindulni, akkor van egy 9 órás megoldás 5 átszállással. Autóval 2 óra és ott vagyok, ami lehetőséget ad arra, hogy ezen kívül még egy csomó mást is megnézzek a környéken.

Tavaly például egy 900+ km-es utat tettem meg, 12 néznivaló (köztük az említett Kereki várral), el egészen Szentgotthárdig (Opeles vagyok, szóval kötelező úticél volt), fürdés a Balatonban és alvás a parton (kocsiban), 30 óra után otthon is voltam. Na akkor ezt csináld meg autó nélkül...

2022. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ameddig nincs autója az embernek teljesen másképp néz rá, mint amikor már lesz" - teljesen igaz. Rájössz, hogy akinek nincs kocsija, egy 6-os vizet is nehéz hazavinni (és akkor még semmi mást nem vettél), hogy nehéz több helyen vásárolni aszerint, hogy hol kapsz szebb és olcsóbb árut, hogy ha valami nagyobbat veszel barkács / bútoráruházban, akkor fizetned kell a kiszállításért, ha éjjel rosszul lesz valaki a családból, akkor hívhatsz taxit, ha nem laksz és dolgozol nagyon jó tömegközlekedésű helyen, akkor dugóval együtt is 2 órával többet utazol stb.


Én agglomerációban lakom, szerintem ha nem laksz és dolgozol nagyon jó tömegközlekedésű helyen, akkor a saját autó alapvető fontosságú, és természetesen a jogosítvány is. Ha benn laknék a városban, akkor is igényelném, csak akkor mondjuk akár 70%-kal is kevesebbet használnám, de még úgy is megérné fenntartani. Még nem volt olyan állásom, ahol kaptam volna céges autót, szerintem nem is lesz, de úgy érzem, szívesebben vezetem a magamét, mint a másét. Jogosítvány sokféle munkánál alapfeltétel vagy előny.

2022. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kettéválasztanám a dolgot.


A saját autó valóban nem létszükséglet, ha nagyvárosban, jó tömegközlekedéssel ellátott helyen élsz, illetve ha meg tudod oldani az életed biciklivel.


A jogosítvány viszont sok munkakörnél elvárás, ahol ki kell menni az ügyfélhez és esetleg vinni is kell valamit. Hiába vagy jó szakmailag, ha nincs jogsid, az ilyen munkakörökre hiába pályázol. Szóval ebből a szempontból mindenképpen jó, ha van jogosítványod. Mondjuk ha műfordító vagy, akkor pont mindegy :)

2022. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten,nagyobb városokban simán lehet élni autó nélkül mert jobb a tömegközlekedés,sűrűbben mennek a járatok.Ha pl nyaralni mész vagy hosszabb távokra akkor még mindig elég kényelmetlen autó nélkül.

Vidéken viszont majdnem létszükséglet mert még a forgalmasabb vonalakon is legjobb esetben félóránként de inkább óránként mennek a járatok.Sok kisebb településre van hogy nagyon ritkán jár be busz,onnan szenvedés megoldani a munkába járást is anélkül hogy a fizetésed nagy részét utazásra költenéd,napi 2-4 óra elmenjen vele.

2022. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fontosnak tartom a jogosítványt.

Az autó már más kérdés. Én személy szerint nem tudnám magam elképzelni autó nélkül. De ez sokmindenkinél sokmindentől függ.

2022. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A jogosítvány szerintem kifejezetten fontos. Nekem a munkámhoz is szükséges, időnként kell céges kocsival mennem ide-oda az országban, ezért elvárás is volt, amikor felvettek.

Van saját autóm. Meg tudnám oldani anélkül is, mert a munkahelyemhez séta/biciklis távolságon belül lakom, illetve normális boltok is vannak nem messze, de amúgy meg sokkal nehezebb lenne bárhova máshova eljutni, mert egy nagyobb vidéki városban lakom, ahol a helyi tömegközlekedés vacak, bár a távolsági aránylag jó.

2022. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!