Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 40 évesen 0 vezetési tapasztal...

40 évesen 0 vezetési tapasztalattal érdemes elkezdeni a B kategóriás jogosítványt?

Figyelt kérdés
Vagy bele se kezdjek inkább
2022. júl. 16. 11:50
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire gondolsz hogy miben vagyok e ügyes, kerékpározok napi szinten de az autó vezetéshez semmi sem hasonlítható
2022. júl. 16. 17:26
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az autóvezetéshez elsősorban jó stressztűrő képesség kell. A vizsgán is akkor lehet sikeresen átmenni, ha nem parázod túl.
2022. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp! Nekem 37 évesen lett meg. Szerintem nehezebben tanultam, mint egy 20 éves, voltak mélypontok, de megérte.
2022. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
76%

Soha sem késő!


Anyósom 55 évesen rakta le a jogosítványt és úgy kezdte el hogy egyes táblákat sem ismerte csak a nagyon alapvetőeket. De ügyesen végig csinálta a kreszt, sokat gyakorolt mi is segítettünk neki magyarázni mi micsoda mikor mit kell tennie, mikor mire figyeljen nagyon. A vizsgája is 0 hibapontos lett. A vezetési részével nehezen boldogult. Én ajánlottam egy oktatót hogy kihez kérje magát mert tudtam hogy az az oktató baromi türelmes, nagyonjól tud magyarázni mert a legtöbbel az a gond hogy nem tudja úgy elmagyarázni hogy egy nagyon kezdő is megértse miről beszél. De akit ajánlottam az be is vált, alegalapvetőbbekkel kezdték el a dolgot, és szépen bele is rázódott. Igaz kellett neki több óra mert az oktatója szerint még szükség volt rá, leginkább arra hogy belerázódjon jobban. Aztán elsőre át is ment a forglamin.

Amikor megkapta a jogsit akkor a régi autómat rendbe tettem annyira hogy tudja használni meg gyakorolni vele. Eleinte én mentem vele pár kört itt a környéken ahová járna meg a munkahelyére is elkísértem úgy hogy Ő vezetettkiszállt én tovább mentem az autóval a saját helyemre, aztán amikor végeztem elmentem érte, heyet cseréltünk és Ő vezetett haza. Mivel akkor egy időbe kezdtünk és végeztünk így megtudtuk oldani, és amikor már láttam hogy ügyesen megy neki akkor már ott hagytam neki az autót és használta is. Amikor már azt láttuk a feleségemmel hogy egyre jobban megy neki, egyre ügyesebben és már vágyott egy saját autóra mert már a keret is megvolt rá meg az én régi autóm annyira betegeskedett már hogy nem szívesen akartam otthagyni neki nehogy pont leropbbanjon valahol akkor amikor mi nem érünk rá és nem tudunk elmenni érte. Én körbe néztem mik azok az autók amik szóba jöhetnek árban is, fenntarthatóságilag is, meg persze ne legyen egy hulladék és amikor megvolt az a pár db amire azt mondtam hogy érdemes megvenni akkor rábíztam hogy válassza ki melyiket szeretné, megnézte személyesen is, és akkor meg is volt a kiszemelt autója amit megvettünk, illetve Ő vette meg. Akkor egy hétvégét rááldoztam hogy az az autó rendbe is legyen megkapta a szervízt, ellenőriztem a fékeket, gumikat, pici rozsda volt amit lekezeltem meg volt 1-2 apró hiba amit javítani kellett és az autót mai napig használja már lassan 60 évesen. Nem volt még balesete sem és már levezetett egy nap 300 km-t is teljesen egyedül. Budapestre is már fel mer menni autóval és mer is vezetni a belvárosban eleinte mentem vele biztos ami biztos de már egyedül is elboldogul a városban. Feleségem is mondta hogy nagyon ügyesen megtudta tanulni pedig nagyon féltette de ahhoz képest semmi baj nem történt eddig.

2022. júl. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
31%

32 evesen csinaltam a jogsit.

Minden elsore sikerult,forgalmim a 30.oran meglett egy apro hibaval.

Parom meg az udvarbol sem hagyott kiallni az autoval amig nem volt jogsim,nemhogy gyakorolni valahol 😂.

Ebbol kiderul,hogy nő vagyok,mondjuk,hogy nulla vezetesi tapasztalattal alltam neki.

Az oktatom kifejezetten jobban szereti az "idosebb" korosztalyt oktatni,igy nemhogy hatranyom,meg inkabb elonyom szarmazott a korombol.

2022. júl. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan kezdd el! Semmilyen hátrány nem fog érni. Fiatalon talán gyorsabban tanul az ember, de annyira csak nem lehet vészes 40 évesen sem, sőt..

Aki pedig egymillióval dobálózik, annak üzenem, hogy három hete fejeztem be: két forgalmi vizsgával, két orvosi alkalmasságival és 33 befizetett órával (8000Ft/ó) 355 ezer forint lett a vége (ebből nekem lejött a 25 ezres támogatás, ami a kérdező esetében nem áll fenn).

Ha megfogadsz egy tanácsot, akkor minél előbb kezdd el, mert csak drágább lesz.

2022. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!