Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire térülne meg, ha...

Mennyire térülne meg, ha autóval járnék dolgozni minden nap?

Figyelt kérdés
Szóval 40 km-re van a munkahelyem a lakhelyemtől és ha jól tudom 15 ft/km amit visszatérítene a munkahely.

2022. júl. 23. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy mennyit térítenek. 9Ft/km-t kell, a 15 csak adható.

Tehát olyan 15e-t kapnál vissza. 7 literes fogyasztással számolva pedig 60-ast hagynál a kúton a mostani árstoppos árral. Októbertől már közel 100e-t. És ez csak az üzemanyag. Az autód kopik, előbb fáradnak el az alkatrészek. A gumi is jobban kopik, olajat is sűrűbben kell cseréltetned. Stb. Ezt nem fogja helyetted senki kifizetni.

Tehát megtérülni az életben nem fog. Most még kigazdálkodható mértékben meg lehet fizetni a kényelmet. Később meg ki tudja... Az biztos, hogy a buszjegy/bérlet is ugyanúgy drágulni fog.

2022. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Amit térítenek az az üzemanyagot sem fedezi.


Ha jelentős időnyereség érhető el, vagy többen utaztok és összedobjátok a pénzt, akkor megérheti.

2022. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 15 Ft/km

Ketten utazunk. Kollégám odaadja a pénzt.

Így nagyjából az üzemanyag kijön. De ebben még nincs benne a gumi kopás meg stb.

2022. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 jol írja csak az üzemanyag lesz kb egy 100-as, a kocsi fenntartása meg nagyon minimum átlag 50 havonta.

Ha nettó 1 milla körül kaosz, akkor már lenyelhető költség, de szerintem akkor is értelmetlen pazarlás.

2022. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Rosszul tudod, 9 Ft/km-t kell adni, a 15 Ft/km csak adható. De még az se fedezi a költséget, hatósági üzemanyagárral sem
2022. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

anyagilag soha nem éri meg autóval járni bárhová is...

Nekem automata kocsim van, a munkahely nem fizet semmit, de aznérzés, az páratlan, amikor otthon D és a munkahelyig dögunalom, nem kell váltani.


Akármennyibe is kerül az autózás éves szinten, soha nem tenném le. A kényelem a megtérülés, és főleg, hogy egyedül utazom.

2022. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Eleve szerintem rossz a kérdés, mert hiába az utiköltségtérítés, ez inkább arról szól, hogy az ember mennyi hajlandó visszaáldozni a fizetéséből, hogy pénzt tudjon keresni, vagy éppen megspóroljon 1-2 óra utazást.

Egyébként nem csak 15 forint adható, hanem több is, nekem például sikerült 40 forintot kibulizni.

2022. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es: persze, barmennyi adhato.

Csak max 15 ft ra van a cegnek adokedvezmenye. Ha többet ad arra sokkal több az ő költsége is.

2022. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bérletet is támogatják munkahelyen. Ahhoz képest az autózás luxuscikk.
2022. júl. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Ahogy az idő is, és nem minden céghez van munkásjárat. Mostani munkahelyemhez nekem sincs, így én is kocsival járok. Busszal legalább 1,5 óra lenne az út(helyközi és helyi), míg kocsival meg 30 perc. Ráadásul folyamatos 12 órás műszakban dolgozom, így másnap is megyek, tehát ez a 2 óra a pihenőidőmból menne el. Két kolléga akik busszal járnak, ők előbb is el kell, hogy iduljanak, mert délután 18:05-kor van ott a helyijáratos busz, viszont ezt később le kell dolgozniuk.

Egyébként a bérletnél csak a helyközit támogatják 80%-ban, a helyit saját zsebből kell fizetni.


#8 Sokat nem agyalt a főnököm, mikor szóvátettem, hogy sokba van a bejárás, és nem vagyok ehhez szokva, mert eddig mindig volt céges buszom. Kérdezte, hogy akkor szerintem mennyi lenne az a téríts amit elfogadnék? Mondtam neki a 40 forintot, kb 15 perc után visszajött, hogy rendben.

2022. júl. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!