Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor - ABS-el, vagy nélküle...

Motor - ABS-el, vagy nélküle inkább?

Figyelt kérdés

Full kezdő motoros leszek, de nem akarom "kicsivel" kezdeni, tudom tudom.... de már vagyok olyan idős hogy legyen önkontrolom.


A lényeg az lenne, hogy én ABS-es motorra gondoltam, mert az mégiscsak hülyebiztosabb, ha beparázol mert kifordul eléd valaki stb és belemarkolsz a fékbe, akkor mégse katapultáljon. De úgy látom a mai napig nem egy elterjedt dolog ez az ABS, van ennek valami oka?



2022. okt. 31. 14:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#8 kiporges gatlo is letezik a motorokhoz? Akkor igazabol ezekkel tenyleg konnyebb egy kezdonek nagymotorral kezdeni, mert hiaba kezdesz egy 250-essel pl, ha utana atulsz egy 600-asra az ugyis kilo mint egy raketa ha ugy akarod vezetni mint a 250-est :D


Habar ahogy neztem ezek a modern abs-es motorok (hasznaltan) igencsak 10.000€ felett vannak, es a kisebbek sem sokkal olcsobbak.

2022. nov. 1. 08:23
 12/23 anonim ***** válasza:

Miért lőne ki, mint a rakéta? Miért vezetnéd pont úgy, mint egy 250-est?


Az árak meg pont idén szálltak el, én még <1M-ért vettem a Hornetem, ABS-es is lett volna 2 alatt simán, az azért nem 10.000 euró.

2022. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

tobbi motoros mondta, hogy egy 250es-nel ha meghuzod rendesen a gazkart akkor azert nem ugrik akkorat, mint egy 600-as, de akar egy 1000-res is tud

meglepetest okozni a 600-as utan.

2022. nov. 1. 21:16
 14/23 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én rutinvizsgáig Honda VTR250/dobfékes CBF250, CB500F és 48 lóerőre fojtott Hornet létrát jártam végig. 95 lóerős Hornetet vettem. Pár napig szokatlanabb volt, hogy máshol a fogáspont, mint az, hogy a gázt óvatosan kezeljük. A gázkar kezelése egyébként nemcsak ettől függ, pl. azonos teljesítménynél sorkettes vagy sornégyes is ég és föld különbség gázreackiót tekintve, rutinmanővernél technikásabb a kevesebb henger.


Ha már megvan a korlátlan jogsid, elvileg és szinte gyakorlatilag is bármivel el tudsz menni. Tény, egy 100 lóerős motor valóban hosszabb előzésnél észrevétlenül kúszik a piros tartomány közelébe - de hát ez a lényege. :) Nyilván egy 130km/h végsebességű 250-es nem fog akkorát ugrani, városban kényelmesebb is. Az is tény, hogy akkora motorral autóútra nem mernék menni, mert nincs benne tartalék a necces helyzetek esetére. Ez tök mindegy. Ha jót akarsz magadnak ÉS bírja a tárcád, akkor az ABS nagyon jó dolog. Ha nincs, akkor sem feltétlen halsz meg, csak legyél észnél. És ez nem azt jelenti, hogy nem rántjuk oda, meg nem megyünk bizonyos sebesség/fordulat fölött, hanem azt, hogy mindig tiptopp vagy fejben, mindig figyelsz, mindig felöltözöl és rendszeresen jársz technikai képzésre.

2022. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Minden motor pont annyira "lő" ki amennyire a gázt húzod. Az 1000-es is lassan indul kis gázzal ...

Ha van lehetőséged/pénzed akkor válassz abs-est.

2022. nov. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy turbo hayabusát, nagyfiú vagy már.
2022. nov. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én CB500-zal akartam kezdeni. Apám mondta, hogy 5-6-700 ezer egy sorkettesért pénzkidobás, vegyek normális motort, azt legalább nem cserélem le 1-2 év után. Vettem egy Hornetet. Meg kellett szokni, hogy zöld lámpánál a tükörben áll az egész sor, de a benne levő tartalék mentett már meg. 1000-est nem vállalnék, amíg ezzel nem tudok egy ívben magabiztosan, 20-ból 20-szor megfordulni lábletétel nélkül, egész más, mint a tanulómotorokkal, de valóban, pár 10 kiló meg pár 10 lóerő nem számít, ha normálisan közlekedik az ember. Ne Hayabusát vegyél, nyilván viccelünk ezzel, az használhatatlan ha nem száguldásra veszed. De nem kell félni a normális motortól, csak gyakorolni kell - én új autóval is gyakorlom a parkolást, hogy biztos érezzem, motorral ez hatványozottan igaz. Amit nem említettél de fontos, hogy milyen stílusút szeretnél. Mert a sportmotor meg a chopper a két véglet kezelhetőségben, üléspozícióban stb., én naked-párti vagyok már csak a kinézete miatt is, szóval konkrét modellt enélkül nem fogunk ajánlani, de ABS, ABS, ABS ha belefér a keretbe.
2022. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

egy yamaha r6-ot akarok venni, es pont ahogy az elottem levok is irtak csak azert kiadni egy vodor penzt hogy a letra aljan kezdjem nem latom sok ertelmet, nem kimondottan a kozlekedes a lenyeg, akkor vehetnek elektromos rollert is, hanem a hang, a karakterisztika stb… szoval amolyan “hobbi”, es ez miatt a “tanulomotort” eleg gyorsan lecserelnem, es akkor a szenvedes az eladassal, nem viszik akkor eladok nyomott aron mert mar vennem a nagyobbat stb…


Kisvarosban lakok, hetkoznap este 10 utan szinte senki sincs a varosban/utakon, az pont jo idoszak lenne a tanulasra, napkozben a forgalom eleg eros, hetvegente nappal a nyugdijasok elomasznak a fotelbol es mennek a tescoba az azert para, hetvegente este meg a bombis hulyegyerekek terrorizaljak a varost…


Nyilvan egy ilyen motor nem varosba valo, de nem nagyon mernek meg orszagutra menni, mert sokszor autoval is majd belolnek az arokba…

2022. nov. 2. 10:24
 19/23 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy öli meg magát, ahogy csak akarja.
2022. nov. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Kisvarosban lakok, hetkoznap este 10 utan szinte senki sincs a varosban/utakon, az pont jo idoszak lenne a tanulasra"

Igen, pont ilyen esetekben történnek leginkább a balesetek, amikor senki nincs az utakon és lehet csapatni, ilyenkor nem figyel senki úgy, ahogy kellene és egyébként tenné normál forgalomban.

2022. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!