Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor - ABS-el, vagy nélküle...

Motor - ABS-el, vagy nélküle inkább?

Figyelt kérdés

Full kezdő motoros leszek, de nem akarom "kicsivel" kezdeni, tudom tudom.... de már vagyok olyan idős hogy legyen önkontrolom.


A lényeg az lenne, hogy én ABS-es motorra gondoltam, mert az mégiscsak hülyebiztosabb, ha beparázol mert kifordul eléd valaki stb és belemarkolsz a fékbe, akkor mégse katapultáljon. De úgy látom a mai napig nem egy elterjedt dolog ez az ABS, van ennek valami oka?



2022. okt. 31. 14:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, én úgy vettem meg a 95 lóerős motort, hogy legtöbbet Budapesten közlekedtem vele, ahol autóval rühellek menni, nem is szoktam. Nem ért még baleset. Necces helyzet már volt, néha bambulásból, néha, mert az autósok nem indexelnek, de ezeket meg megtanulja az ember felismerni. Viszont amit #20 írt, az igaz. Éjszaka amúgy sem "csapatunK", a motor tompított fényszórója sz*rt sem világít meg, béna közvilágítás mellett felejtsd el az 50-es tempót sötétben.


Amúgy országúton nagyobb biztonságban vagy, mint forgalmas városban...

2022. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
eszem agaban nem lenne ejszaka csapatni mint egy orult, tanulasrol volt szo. Valahol muszaj gyakorolni, akar 600-as, akar 50-es motorrol van szo.
2022. nov. 2. 12:10
 23/23 anonim ***** válasza:

De mit akarsz gyakorolni? Egyívű megfordulást? Nyitvatartási időn kívül elmész bármely áruház parkolójában, kb. kétsávos az út két parkolóhely között, ott fordulgathatsz jobbra-balra. Körözni, szlalomozni bóják nélkül úgysem fogsz normálisan, de vasárnap/ünnepnap ha van eszközöd rá, lepakolhatod és kerülgetheted.


Közlekedési rutin megint más dolog, az akármilyen járművet vezetve forgalomban alakul ki, pont úgy, mint a rugalmasság, meg pl. az, hogy felismerd, mikor fog a hülye index nélkül eléd vágni, felismerd a "testbeszédéből". Ezek egyike sem este 10 után történik a kisvárosban.

2022. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!