Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy ne szóljon...

Mit tegyek, hogy ne szóljon bele. A vezetésemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 1 hónapja már letettem a jogosítványt, és apukám már akkor agyon dicsért, hogy jajj de jól vezetsz stb, aztán most már megvan a jogsim és egyszerűen mindig veszekedésbe toppan ha velem utazik... Ezt úgy kell elképzelni, hogy mivel "kezdő vagyok" és ugye az ő autójat vezetem, amit aztmondta,hogy "nekem adott " de úgy veszem észre, hogy sajnos mégsem, de nem is ez a lényeg. Szóval ha velem utazik ő minden egyes alkalommal azt nézi,hogy mikor miben kössön bele... Akármikor már amúgy a kezemben ül akkor izgulok,hogy most miben fog belekötni ,Gondolok itt arra,hogy hanyasba tegyem a váltót amikor kanyarodom be.... Volt erről már egy hatalmas veszekedésunk és 2 hétig nem is jött velem sehova többé még mondta vigyem el az autóért a szervizben. Oké bevittem. Mivel család, együtt lakunk vita nem lehet örökké béke lett, (masoknak amugy dicser,hogy milyen jól vezetek...) Ma pedig ismét... Voltunk hosszú úton és konkrétan elkezdi magyarázni MINDENT. És én pedig annyira meg akarok felelni, hogy most véletlenül összekevertem,hogy balra vagy jobbra megyünk. Mivel többen beszéltek a kocsiban összezavart... Vagyis balra indexszeltem es jobbra fordultam. Aztán már kaptam is az oltást:) O már az életben nem ül a kezembe soha nem jön velem sehova,vezetni se tudok, tanuljak meg parkolni is. Nézzem meg miket csináltam előbb. Kérlek én titeket, mit vár tőlem? Nekem teljesen új volt az ő kocsiját vezetni,mivel az oktató autójahoz voltam teljesen szokva es nemreg álltam rá az autójara. Konkrétan elvagyok keseredve amiért ezt kapom.

2022. dec. 3. 17:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kértem a hibák miatt ha lenne, eleve nem szokásom helyesen írni:). És szerintem nem írásban kértem segítséget.
2022. dec. 3. 22:00
 12/20 A kérdező kommentje:
4. Apám a legjobb barátom, nagyon megértsük egymást de ilyen téren nem tudom mi a jó megoldás,mert már megmondtam neki,hogy ha nem tetszik neki a vezetesem szalljon ki stb és erre ugyanezt teszi. Nem tudom mit kéne tegyek, azmeg,hogy jaj nem szallhatsz be a eleve te kocsidba hát ezt biztosan nem fogom Mondani. Még ha én vettem volna se mondanék ilyent az apukámnak épp ezért kértem segítséget
2022. dec. 3. 22:03
 13/20 A kérdező kommentje:
5. Azt értem,hogy mást nem oktatna, viszont azt nem,hogy úgyis össze fogom törni. Már miért törném?😁 Oktatóm, vizsgabiztos is nagyon megdicsért,hogy milyen szépen vezetek,tolatok ,valtok. Apukám pedig akkor is a hibát keresi. Szerintem itt nem arról van szó,hogy nem tudok vezetni,hanem arról,hogy neki hibátlannak kéne legyek miközben ő...😃 senki se hibátlan nyilván.
2022. dec. 3. 22:08
 14/20 anonim ***** válasza:
65%
Senki nem hibátlan, de törekedni azért lehet rá, elég gáz, hogy friss jogsival kiakadsz a kritikán, amikor nyilván a te érdekedben is kapod.
2022. dec. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Azt mondod, szépen váltasz, tolatsz stb. és megdicsértek miatta. Nem akarlak kiábrándítani, bár sajnos a valóság nem ezt mutatja, amíg volt rutinvizsga, forgalomba ki sem engedték azt a tanulót _elvileg_ akire ez nem volt igaz. Az, hogy a járművet tudok kezelni a legkisebb része a közlekedésnek, kb. a belépési követelmény, attól, hogy tudsz vezetni, még nem feltétlen tudsz közlekedni, ahogy a forgalmi vizsga is csak azt méri, hogy tudsz-e totál ismerős útvonalon 60 percig úgy-ahogy figyelni a történésekre. Amíg képes vagy másfele menni, mint amerre indexelsz, inkább fogd be a szádat, és hallgass az okosabbakra.
2022. dec. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 NTBS ***** válasza:
100%
Ne menj vele.
2022. dec. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyomd meg az anyós ülési katapult gombot.
2022. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

Velem egyszer történt hasonló, bár nem apu volt hanem a nagybátyám.

Igaz, először csak segítsget kért, hogy a telken kellene ezt-azt elrámolni, amihez több kéz kell.

Aztán -ha már úgyis együtt megyünk- vezessem az autóját.

(gondolom amolyan fizetségnek szánta)

Már a telek felé menet is elkezdte, hamarabb válts, később fékezz, nagyobb íven fordulj, stb.

Különben nem volt semmi probléma, csak úgy mindenben talált valami piszkálódni valót.

Elvégeztük amiért mentünk, de pakolás közben is folyamatosan hallgattam az oktatást, a pedálkezelésről a kormányfogásról na és főleg az Ő takarékos vezetéséről.

Elindultunk haza, és ismét kezdödtek az "én nem így szoktam, sose fogod megtanulni, már idefelé is mondtam" jellegű oltások.

Szakadt a cérna!

Konkrétan az első városszéli buszmegállónál megálltam, és kiszálltam.Sosem vezettem többet az autóját.

2022. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
#18 Na látod, neked megadatott, hogy kiszállj, mondjuk nagybácsinál érthető. Ha én apámmal az anyósülésen megálltam volna random és kiszállok, haza se kellett volna mennem. A pimaszság. Mert kinyitni a szádat és kommunikálni nem volt eszed, esetleg odafigyelni a kritikára nem voltál képes, hisztiztél mint egy ötéves kislány, megálltál és kiszálltál. Ez jó mentalitás közúton is meg az élet minden területén, mondhatom.
2022. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19.

Nem fontos velem egyetérteni......

Bizonyára Te is egy ilyen megmondó felnőtt lehetsz, aki mindent tud, és aki tévedhetetlen, főleg, ha fiatalabbal hozza össze a sors.

Köszönöm, de nem kérek belőle.

Különben -hiszed vagy sem- soha nem hisztiztem, csak egyszerűen nem tartottam igényt egy távoli "kedves rokon" okításra.

Amúgy ez egy régi történet, azóta már felnőttem, de ma sem tennék másként.

2022. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!