Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennél a kereszteződésnél...

Ennél a kereszteződésnél jobbkéz-szabály van érvényben?

Figyelt kérdés

Az alábbi kereszteződésnél nincs, sem elsőbbségadás kötelező tábla, sem stop tábla, viszont az egyik út felsőbbrendűnek tűnik, gyakran 100 km/h-val közlekednek rajta.


[link]


Itt elsőbbséget kéne adni a jobbról érkezőnek?



2022. dec. 11. 16:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kérdező által linkelt kép 2019-ben készült, az 5-ös által linkelt kép 2022-ben. Vagyis azóta leaszfaltozták.

Amíg nem volt aszfalt, addig egyértelműen úgy volt, ahogyan #3-#4 válaszoló írta. Utána elfelejtették kitenni a macisajt (vagy stop-) táblát, pedig kellett volna. Úgyhogy most elvileg jobbkéz-szabályos, de gyakorlatilag mindenki meg fogja adni az elsőbbséget, aki a keskeny útról jön, és senki nem adná meg, aki a kétnyomtávú úton megy. A bicikliút még egy külön kérdés, szerintem arra ugyanez vonatkozik.

2022. dec. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 jpeacefuler ***** válasza:
Jogos a kérdés. Ha nagyon hivatalosan meg sarkosan vennénk az ilyeneket, akkor valóban jobbkezes a kereszteződés. Viszont nem lenne életszerű az adott környezetben.
2022. dec. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is jobbkezesnek gondoltam, csak az ütött szöget a fejembe, hogy ha a nagy úton jövök, és jobbról elém kanyarodna valaki, akkor én lennék a hibás? 🤔
2022. dec. 12. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!