Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El szoktátok végezni mindezt...

El szoktátok végezni mindezt napi első elindulás előtt?

Figyelt kérdés
[link]

#autó #rutin #napi első ellenőrzés
2023. jan. 1. 18:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
47%
Hosszabb utak előtt ellenőrzöm. Amit viszont mindig nézek a motor beindítása előtt, az az olajszint és a fagyállószint.
2023. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos országos szinten az az átlag hogy addig hajt a jó magyar egy autót amíg gurul. Semmi más nem számít.
2023. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

#12


Meglepődnél, de ez Amerikában is így van. Sőt rosszabb. Magyar szerelők tudnának mesélni, hogy például valaki viszi a szerelőhöz az autóját, mert kopog a motor, és kiderül, nincs benne olaj.

2023. jan. 1. 20:54
 14/37 anonim ***** válasza:
26%

Ez a tájszólásos csávó fogja megmondani a tutit?

Azt sem tudja milyen autóm van.

Azt sem tudja hogyan tartom karban.

Akkor meg mit brekeg?

Ne röhögtess már! :D

2023. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
71%

- Indítózás: nem, mert gombbal indul az autóm, az indítózás teljesen automatikus, ő határozza meg meddig teker az önidítóval, nem tudok beleavatkozni.

- Kormány holtjáték: nem.

- Világítás: ez is automatikus, nem szoktam manuálisan kapcsolgatni. Ha bármi gond van vele, úgyis kiírja a kijelzőre. Gyári ledet mag amúgy sem állnék neki indulás előtt magam kicserélni.

- Gumik állapota: profilmélység, repedezettség, nyomás: tavasszal és ősszel én végzem a kerék átszerelést. Olyankor termesztésen szemrevételezem. Pár hónap alatt nem fog több mm-t kopni a profilmélység és nem is lesz durván kirepedezve varázsütésre. Nyomást kiírja kijelzőre. Én ebben jobban bízom, minthogy szemre mondjam meg. Erre viszont rendszeresen ránézek. Ha nem is naponta, de hetente legalább egyszer biztos. Ha alacsony, úgyis figyelmeztet.

- Fényszóró. Gyári led-mátrixot nem kezdek el bütykölni. Ha gond van vele, szól, akkor irány a szerviz.

- Fényszóró tisztasága: nem szokott retkes lenni az autóm. Ha már csak poros, általában lemosom.

- Féklámpa: egyedül élek. Minden reggel munkába menet szólítsak le egy járókelőt, hogy jöjjön már be a garázsomba megnyomni a fékpedált, mert addig nem merek elindulni, amíg meg nem győződöm a féklámpa működéséről?! Hülyének néznének.

- Fékpróba: én még nem láttam embert, aki a parkolóból, vagy a garázsból elindulva fékpróbát tartana. Ez vonatkozik az összes többire.

Annak idején vizsgára természetesen megtanultam ezt mint egy verset. De gyorsan hozzáteszem, hogy én az a típus vagyok, aki ha bármi legkisebb gyanús zajt, szokatlan rezdülést érzékel a kocsin, azonnal fut vele a szervizbe.

Azt hogy valaki nem ellenőrzi minden reggel a kormány holtjátékát, vagy nem száll ki, hogy megnézze, működik-e a ledes reflektor én bocsánatosabb bűnnek tartom, mint amikor az 50km/h-t 70-nek, a 90-et, 120-nak, a 130-at 180-nak bírálják felül önkényesen egyesek. Vagy nem ismerik a stop táblát, záróvonalon kanyarban előznek, vagy büntetőfékezgetnek. Pedig elvileg mikor levizsgáztak még tudniuk kellett ezeket a dolgokat is.

Jöhet a lepontozás!

2023. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 veterán vas ***** válasza:
84%

X éve ülök az autómban.

Minden nap vezetem.

Árulja már el valaki, ugyan miért kell beállítani az ülést, a tükröket és még mit tudom én mit, amikor tegnap este én álltam a garázsba, és ma reggel szintén én hoztam ki. Hogyan, mitől állítódott volna el bármi?

Vagy pl. mit rángassak a kormányholtjátékon, amikor tegnap este...... folytatást ugyan az, mint föntebb.

Másik példa:

Egy éve vettem a hógumikat, vagyis egy tél van benne.(kb. 3-4 ezer km.)

Most novemberben fölraktam.Szerinted mi a fenét nézegessek/ellenőrizzek naponta a profilmélységen?

Te minden esős napon indulás előtt ellenőrzöd, hogy valóban nyílik-e az esernyő és tényleg impregnált a szövete? :D

2023. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
76%
A lámpákat egyébként egyszerűsítve is lehet ellenőrizni. Pl. tompított fényszóró fénye megjelenik az előttünk álló kocsi hátulján. Este vezetve pedig azonnal feltűnne ha az egyik nem ég. Féklámpa belűlről is látható sötétben, vagy pl. a garázs falán látszik hogy piros, rükverclámpa meg fehér, ez este betolatáskor látszik. Meg gyakran van hogy a kocsi előtt, mögött, mellett tükröződő felület van, sok minden látható. De pl. féklámpa ellenőrizhető a fékpedál kitámasztásával is.
2023. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
77%

Én ha kitolatok a garázsból már látom a hátsó lámpám fényeit visszaverődni a garázs faláról és a mögöttem lévő szomszéd üveg ajtajáról simán visszatükröződik és látom hogy melyik világít és melyik nem. Tolatólámpát szintén. Első lámpákat szintén látom mert én úgy kapcsolom fel hogy elsőzör a helyzetjelző annak a két fényét látom viisszaverődni a falról majd a tompított, szintén látom a fényét. Indexeket meg amúgy is észreveszem ha sűrűbben villog a kelleténél tudom hogy valamelyik nem jó, azt meg gyors megnézem rendesen, és csere.


Ködzárófényt októberbe leszoktam ellenőrizni hogy működik-e és ennyi, nem nagyon használom mert szinte mindig jönnek mögöttem, és vagyok annyira normális hogy nem vakítom ezzel. Hátsó helyzetjelzőt meg látom amikor kiállásnál kiszállok és megyek becsukni az ajtót meg a kaput.


Féket akkor ellenőrzöm amint megmozdultam az autóval akkor rálépek ha akkor jó és tolatok kifelé, amint kiértem félig a kapun még egyszer rányomok hogy tényleg jó-e és ha kiálltam meg oldalra álltam hogy elférjenek az idő alatt legalább kétszer fékezek tehát az rendesen ellenőrizve van.


Folyadékszinteket meg 2-3 hetente szoktam ellenőrizni és nem csak hosszabb út előtt. Keréknyomást havonta nézem, kerekere nézek rá mindig minden egyes elindulás előtt, szemmel gyorsan két oldalt odapillantok, mert jártam már úgy hogy éjjel az egyik leengedett és én meg nem láttam, elindultam és rögtön akkor éreztem hogy valami nagyon nem oké és akkor állhattam neki kereket cserélni egy kevésbé kényelmes és jó helyen, mert ha a garázsba megnéztem volna akkor valamennyivel jobb körülmények közt megoldhattam volna.

2023. jan. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy szoktam. Esős-havas-jeges úton fékpróba, hogy kb. érezzem, mikor csúszik meg az autó, és annak megfelelően használjam, ne érjen meglepetés.
2023. jan. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
48%

Többen írtátok, ezt a látom a falon, meg a szomszéd üvegén, stb. hogy jó a lámpa. Ezt vajon a vizsgán elfogadják? Tehát nem szállok ki eljárni azt az elvárt rituális táncot, ami a videón is látható, hanem az autóban ülve megmagyarázom hogy én látom a falon hogy jó a lámpa, ezért nem szálltam ki. A vizsgabiztos vajon elfogadja?

Hangsúlyozom csak elméleti a kérdésem. 23 év távlatából nem szándékozom még egyszer levizsgázni.

2023. jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!