Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El szoktátok végezni mindezt...

El szoktátok végezni mindezt napi első elindulás előtt?

Figyelt kérdés
[link]

#autó #rutin #napi első ellenőrzés
2023. jan. 1. 18:36
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"Az újabbaknál elhiszem (esetenként még a nívópálcát is kispórolják...) de régebbieknél nem jelez szintet csak olajnyomás lámpa van, ami önmagában nem jelent semmit..."

Két hónap múlva lesz 18 éves az autóm. Nem tudom mennyire számít újabbnak... Az olajszintet és a nyomást is figyeli, mindkettőre van hibalámpa. A hűtőfolyadéknak pedig ha csak 1 centit csökken a szintje már sipákol.

2023. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%
#31 Mivel a nívópálca hiányát is említette, ezért gondolom szintjelzőre gondolt. A tiédben nem hinném hogy van szintjelző, vagy olajnyomásmérő, csak egy egyszerű figyelmeztető.
2023. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, a gyári kezelési útmutatóból vágtam ki. Hinni meg a templomban kell! Bírom, amikor más látatlanban megmondja, hogy mi van az autómban és mi nincs...

[link]

2023. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nekem úgy túnik éppen Te vagy az aki fölöslegesen okoskodik.

Ezzel az erővel minden alkalommal amikor eljössz otthonról, végignézheted az összes ablakot hogy be van-e zárva, a gáztüzhely valamennyi égőjét, minden villanykapcsolót, vízcsapot, TV-t, rádiót, számítógépet, bla-bla-bla.

Mert ha nem, akkor Te is egy trehány nemtörődöm alak vagy..........


Ja' és a hűtőben már megint égve hagytad a villanyt :D

Pedig a maguk módján ezek is fontosak.

2023. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Mindig át is nézem, mivel nem szeretném, hogy felrobbanjon a ház.
2023. jan. 2. 13:34
 36/37 veterán vas ***** válasza:

Van aki állandóan ellenőrzi önmagát, családtagjait, és van akinek még normálisan működik a memóriája. Ha pl. vacsora után kikapcsoltam a gázt, akkor nem fogok éjjel fölkelni, és végig nézni újra a gombokat, sem ellenőrizni az ajtót, hogy jujuj tényleg bezártam-e, vagy és nem maradt-e nyitva az ablak, és nem folyik a víz, és lehúztam-e a WC-t, tényleg hűt-e a hűtő, beállítottam a telefont ébreszteni, meglocsoltam-e a virágokat, stb. stb.

Visszatérve az autóhoz:

Ha tudom hogy mikor cseréltem olajat, és tudom, hogy mikor esedékes újra, akkor max. kéthetente ránézek, vagy egy hoszabb túra előtt.

Na de minden nap? Hülyeség.

2023. jan. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Van olyan ismerősöm aki igen. Ugyanez az ismerősöm mikor bezárja az ÚJ autóját (fél éves Golf), MINDEN ajtóra rányit hogy tuti bezárta-e.

Mire ez az ember elmegy wc-re már az is előkészületekkel jár b*szki.


Nekem van modernebb autóm, abban van mindenféle szenzor ami akkor is szól amikor nem kéne, de akkor is amikor igen. De van öreg fapad autóm is amiben szervokormány sincs nemhogy mindenféle komfortelektronika, abban sem nézem.


Ebből eddig annyi bajom volt hogy pl ezen az öregen kiégett a rendszámtábla világítás és esre egy rutinellenőrzésen szólt a rendőr hogy cseréljem ki. Minden mást észreveszek, ha fényszóró ég ki azt tuti kiszúrom (helyzetjelzőt is amikor beállok valaki mögé és látom a kocsim orrát tükröződni), a hátsó lámpákat is mert figyelni szoktam mikor betolatok a garázsba, szóval nem járok körbe az fix.

2023. jan. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!