Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán mindig...

Forgalmi vizsgán mindig megbuktatnak, már nagyon félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a harmadik forgalmi vizsgám. Mentünk 48-al a főúton, az útszakasz jobb oldala buszsáv lett így ki akartam sorolni balra, mellettem egy nagy teherautó ment meg mögötte is jött sok autó. Aztán nagynehezen sikerült valahogy megoldani, de utánna mondták h jobbra forduljak le a kis utcába. Besoroltam jobbra a buszsávba, és mögöttem jött egy busz, kicsit lassítania kellett és megbuktattak. Elméletileg akadályoztam a buszt, meg nem indexeltem amire én emlékszem hogy igen, a busz azért is engedett be. Szóval megbuktak és megint ki kellett szállnom, gyalogolhattam haza a főút mellől. Nagyon megalázó, mindig kötekednek, semmi nem tetszik nekik, nekik van 100.000km nekem meg van 500, olyan irreális elvárásaik vannak. Ráadásul tényleg be voltam szorulva teherautó meg a busz közé közbe kanyarodjak le.

A vizsgabiztos azt mondta, hogy gyorsítani kellett volna, hogy a teherautó elé be tudjak menni, de 48-al mentünk, akkor gyorshajtás van, ha meg lassítok nem tudok mögé se sorolni, mert folyamatosan jönnek az autók a teherautók mögött szintén 50-el. Busz akadályozását se értem, jobbra kanyarodom, a lámpa zöld volt ő meg gyorsan jött, jogom van a buszsávot használni… Szóval nem értem, miért lettem megbuktatva, ott meséli nekem 10 percen keresztül de annyira nem érthetően sok szakszóval h inkább nem mondtam semmit.

Már annyira szabadulni akarok ebből a magyar rendszerből de egyszerűen nem tudok. Már vizsga előtt sem tudok semennyit aludni, egész héten rettegek és félek tőle. Pedig oktatóval szeretek vezetni, de már ezek a vizsgák lelkileg nagyon tönkre tettek.

Vizsgabiztos lefizetése lenne a megoldás, minden barátomnak így lett meg de attól meg félek, mert mindegyik annyira hivatalos. Meg az oktató sincs benne. Így nem tudom, én lelkileg nem akarok még egy ilyenen már részt venni :(

Gondolkodtam Szlovákiában kellene mert ott nincs vizsgabiztos és pestről nincs messze, de már előröl se akarom kezdeni az egészet, annyira felőröl lelkileg. Tényleg le akarom zárni màr és egyedül vezetni nyugodtan.



2023. jan. 28. 11:25
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, miért támadjátok ennyire szerencsétlent... igenis irreálisan magasak az elvárások, minden apró szarért megbuktatnak. És kapaszkodjatok meg, de olyan "hibákért" is, amikkel az égvilágon senkit nem veszélyeztetsz, és a jogosítvánnyal rendelkezők 90%-a napi szinten megcsinálja.


Csak egy példa (bár ez nem velem történt, hanem egy barátommal): kanyarodó sávba indexszel besorolt, majd a kormány automatikusan visszahúzta az indexet, és megbuktatták, mert "kanyarodás közben nem indexelt". Könyörgöm, kanyarodó sávból szerintük hova a g*cibe fog menni, ha nem arra, amerre a sáv kanyarodik? Arról nem is beszélve, hogy nap mint nap látom, hogy senki az égegyadta világon nem veszi a fáradságot a forgalomban, hogy indexeljen egy ilyen helyzetben. Lehet lepontozni, de mindenki tegye a szívére a kezét, és gondolja át, ő hogy vezet élesben, és egy átlagos napon, egy fél órás úton hányszor tudta volna megbuktatni egy vizsgabiztos.


Ne csüggedj, átérzem a helyzeted, én is teljesen kikészültem idegileg, mire meglett a jogsim. A vizsgadrukk tényleg nagyon rossz, teljesen leblokkolsz tőle. Engem egy fél szem nyugtató segített át a vizsgán.


Szerintem a szlovák dolog csak akkor működik, ha életvitelszerűen ott tartózkodsz, vagy van ott bejelentett lakcímed. Tudtommal EU-n belül van valami ilyesmi szabály.


Egyébként a barátom külföldi, ő is gondolkodott a jogsin, mondtam neki, hogy el ne kezdje itt, ha jót akar magának. Aztán decemberben hazament egy hónapra, és két hét alatt 100 000 Ft-ért lett jogsija. 😂 Ennyit a magyar rendszerről. Csak a pénzlehúzásról szól az egész.

2023. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy eleve ha már vizsgázni ment, akkor nem 500 km-et vezetett, mert alapból 580 km a vizsga feltétele.
2023. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
30%

#21 "minden apró szarért megbuktatnak"

Nagyon helyes. Ez kizárólag azok szerint rossz, akik megbuktak és képtelenek elfogadni, hogy ők voltak a hibások. A szigorú elvárásokat rossz szemmel nézni az egyik legnagyobb ostobaság.

"a jogosítvánnyal rendelkezők 90%-a napi szinten megcsinálja"

Az már szíve joga mindenkinek. Ha valaki esetleges balesetet, vagy büntetést szeretne kockáztatni, hát tegye, nem lehet megakadályozni. Az oktatásnak viszont az a lényege, hogy megtanítsák a szabályokat. Nem az számít, hogy jogosítvánnyal a kezében is betartja-e majd a szabályokat, hanem az, hogy egyáltalán megtanulja a szabályokat. Mert nem ismerni a szabályokat még mindig sokkal rosszabb és veszélyesebb, mint ismert szabályokat figyelmen kívül hagyni.


"mindenki tegye a szívére a kezét"

Az előző mondatom pont emiatt fontos. Legyen az én példám: hazafelé 2x2 sávos úton jövök, a külső sáv undorító, ezért a belső sávban megyek. Ez szabálytalan, de TUDOM, hogy szabálytalan és csak azért csinálom, mert odafigyelek, hogy a szabálytalansággal ne akadályozzak senkit. Ez egy kb. 7km-es szakasz, amit egy kanyarodó felüljáró követ, amin már jó az aszfalt, ezért kisorolok a külső sávba, de ezt néha index nélkül teszem meg és TUDOM, hogy szabálytalan, ezért csak akkor teszek így, ha senki nincs a közelemben és senkit nem veszélyeztetek.

Ellenben aki meg sem tanulja normálisan a szabályokat, az nem tudatosan fog szabálytalankodni. Nem fog mérlegelni, hanem tudatlanságból jobbra-balra-mindenfelé veszélyeztetni fog. Én tudok különbséget tenni a veszélyes és veszélytelen szabálytalanság között, ezért a veszélyeseket elkerülöm. Aki nem tud, az a veszélyes szabálytalanságokat is reflexből bedobja.


"kanyarodó sávból szerintük hova a g*cibe fog menni, ha nem arra, amerre a sáv kanyarodik"

Ha most rákeresek google-ön, akkor szerinted hány olyan cikket fogok találni, hogy valami kretén fasz forgalommal szembe hajtott fel az autópályára, aminek nyilván a felhajtója, meg maga az autópálya is egyirányú? Látod, pont erről beszéltem az előző pontban. Nagy az isten állatkertje és aki nem ismeri a szabályokat, az kiszámíthatatlan. "hova a g*cibe"... hát ez az. Senki sem tudja. Egy tökéletes világban olyan egyértelmű lenne, mint ahogy ezt te itt leírtad, de ez a világ közel sem tökéletes, ezért közel sem egyértelmű, hogy merre fog menni.

2023. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
32%
#23 és azt honnan veszed, hogy akit a vizsgán megbuktatnak, az nem TUDJA, hogy mi a szabálytalan? Csak épp zabszem nem fér a s*ggébe, mert azt is tudja, hogy egyetlen egy apró kis mozdulat, ami nem tetszik a mögötte ülő vizsgabiztosnak, és súlyos pénzeket fog fizetni, plusz még több gyomorideg vár rá. Az ember azt sem tudja, fiú-e vagy lány, a sokadik ilyennél. Ez nem azt jelenti, hogy nem tudja a szabályokat. Ez az jelenti, hogy ez a magyar vizsgarendszer úgy szar, ahogy van. Pont.
2023. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
22%

Ja, szerintem is irreális elvárás, hogy tanulj meg normálisan közlekedni.


Nem értem miért van mindenki lepontozva, aki harmadjára is megbukik és harmadjára is azt írja "nem értettem mit magyaráznak" az szimplán ne akarjon vezetni.


Nem arra kíváncsiak, hogy nem tudsz vezeti, hanem arra, hogy tudsz.

2023. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy bírom ezt az "azért nem megyek át mert nem fizetek" meséket, miközben a való életben még nem hallottam emberről aki ne ment volna át elsőre fizetés nélkül is. De biztos nekem rossz a mintavételem, pedig több városból nézem és oktató ismerőseim is vannak... :D
2023. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
32%

#24 Mindez szintén egy nagyon jó dolog. Az autózás egy komoly felelősség és rengeteg inger éri az autóst. Ezt tudni kell kezelni, mert aki nem tudja, annak csak idők kérdése, hogy mikor okoz komoly kárt, neadjisten öl meg valakit. Aki nem tudja az érzéseit, idegeit kezelni, az ne üljön autóba.


Nem létezik olyan tevékenység a világon, ami mindenkinek megfelelő és testhezálló. Sajnos sokan elfelejtik, hogy az autóvezetés is egy ezek közül. Nem mindenkinek való. Ha valaki képtelen rá, az nem szégyen. Csak tudni kell beismerni.

2023. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
24%

"Ez az jelenti, hogy ez a magyar vizsgarendszer úgy szar, ahogy van."


Nem, ez csak annyit jelent, hogy az emberek nem érettek eléggé ahhoz, hogy autót vezessenek. A mentális alkalmatlanságról nem a vizsgáztató tehet.


Ezért mondom, hogy szigorú mentális vizsgálat és pszichológiai alkalmassági kellene a jogosítvány megszerzéséhez.

2023. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
58%
#27 Engem orrba szájba sz*pattak a forgalmi vizsgán, ötödjére lett meg, kész idegroncs voltam már. Érdekes, azóta majdnem két éve vezetek napi szinten, soha nem okoztam balesetet, és az sem panaszkodik, aki utasként mellettem ül. Sőt, dicsérni szoktak. Szóval ja, hagyjuk már. De tudom, ezen az oldalon csak önjelölt Schumacherek vannak, akik 30 óra után elsőre vizsgáztak le, sőt, a nagyszerű teljesítményükért még ajándék luxus utat is kaptak a Bahamákra a vizsgabiztostól.
2023. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
24%

Azt még hozzátenném, a kérdező félék a lehető legrosszabb "mindent megmagyarázó" típusok.


Igaz, hogy vezetni még nem tud, nem érti mit magyaráznak neki mert "szakszavak", nem alkalmas még a vezetésre. De már kifejlesztette önmagában a "mindent megmagyarázok" tudást, amivel mindig tud találni valami kifogást, hogy miért csinálta azt amit.


Ezek a legrosszabb közlekedők az utakon, mert a saját szabályaik, törvényeik szerint közlekednek, aztán még ők lesznek felháborodva amikor ott lesz a baj miattuk.


Mehet a lepontozás, addig is örülök hogy egy hülyével kevesebb van az utakon :D

2023. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!