Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán mindig...

Forgalmi vizsgán mindig megbuktatnak, már nagyon félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a harmadik forgalmi vizsgám. Mentünk 48-al a főúton, az útszakasz jobb oldala buszsáv lett így ki akartam sorolni balra, mellettem egy nagy teherautó ment meg mögötte is jött sok autó. Aztán nagynehezen sikerült valahogy megoldani, de utánna mondták h jobbra forduljak le a kis utcába. Besoroltam jobbra a buszsávba, és mögöttem jött egy busz, kicsit lassítania kellett és megbuktattak. Elméletileg akadályoztam a buszt, meg nem indexeltem amire én emlékszem hogy igen, a busz azért is engedett be. Szóval megbuktak és megint ki kellett szállnom, gyalogolhattam haza a főút mellől. Nagyon megalázó, mindig kötekednek, semmi nem tetszik nekik, nekik van 100.000km nekem meg van 500, olyan irreális elvárásaik vannak. Ráadásul tényleg be voltam szorulva teherautó meg a busz közé közbe kanyarodjak le.

A vizsgabiztos azt mondta, hogy gyorsítani kellett volna, hogy a teherautó elé be tudjak menni, de 48-al mentünk, akkor gyorshajtás van, ha meg lassítok nem tudok mögé se sorolni, mert folyamatosan jönnek az autók a teherautók mögött szintén 50-el. Busz akadályozását se értem, jobbra kanyarodom, a lámpa zöld volt ő meg gyorsan jött, jogom van a buszsávot használni… Szóval nem értem, miért lettem megbuktatva, ott meséli nekem 10 percen keresztül de annyira nem érthetően sok szakszóval h inkább nem mondtam semmit.

Már annyira szabadulni akarok ebből a magyar rendszerből de egyszerűen nem tudok. Már vizsga előtt sem tudok semennyit aludni, egész héten rettegek és félek tőle. Pedig oktatóval szeretek vezetni, de már ezek a vizsgák lelkileg nagyon tönkre tettek.

Vizsgabiztos lefizetése lenne a megoldás, minden barátomnak így lett meg de attól meg félek, mert mindegyik annyira hivatalos. Meg az oktató sincs benne. Így nem tudom, én lelkileg nem akarok még egy ilyenen már részt venni :(

Gondolkodtam Szlovákiában kellene mert ott nincs vizsgabiztos és pestről nincs messze, de már előröl se akarom kezdeni az egészet, annyira felőröl lelkileg. Tényleg le akarom zárni màr és egyedül vezetni nyugodtan.



2023. jan. 28. 11:25
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
24%

#29 Ötödjére lett meg? Király. Akkor az első négy alkalommal nem voltak megfelelőek a képességeid, ötödjére már összeszedted magadat, meg is lett a vizsga, azóta sem volt problémád.


Gondolom nem ez volt a terv, de ezzel csak engem igazoltál.

2023. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 veterán vas ***** válasza:
39%

Nem ismerem a kérdezőt, és nem is akarok általánosítani.

Az viszont nem lehet véletlen, hogy már a harmadik esetben sem tudott levizsgázni.

Talán ha ennyi energiát fektetne a vizsga közben odafigyelésre, mint az utólagos magyarázkodásra, akkor már régen jogosítvány tulajdonos lehetne.

2023. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
9%
Váó.
2023. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim válasza:
100%
Ha forgalmin látod hogy nem tudsz kisorolni anélkül, hogy zavarnád a meletted lévőt és mögötted is sokan jönnek így nagyon akadályozni se szabad a mögötted lévőt(ugyancsak bukási ok lehet), akkor maradj a sávodban és menj tovább. Ezért megbuktatni nem fognak, max az oktató máshogy fog visszaterelni a vizsgaútvonalra.
2023. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Ha forgalmin látod hogy nem tudsz kisorolni anélkül, hogy zavarnád a melletted lévőt és mögötted is sokan jönnek így nagyon akadályozni se szabad a mögötted lévőt(ugyancsak bukási ok lehet), akkor maradj a sávodban és menj tovább.


Az a baj, hogy először ezt tettem, de szólt a vizsgabiztos utólag hogy ez hiba, mert gyorsítani vagy lassítani kellett volna és úgy kisorolni. Ha gyorsítok akkor gyorshajtás lett volna, ha lassítok akkor meg nem tudtam volna besorolni, mert a teherautó mögött sok autó jött. Pont ez volt a baj. Akkor mondták h forduljunk le jobbra, akkor kisoroltam a jobb sávba ami busz sáv, de akkor meg mondta h vége a vizsgának.

Borzasztó szituáció volt.


A sok beszólás rosszmájú ember akik ezek szerint nagyon profin vezetnek az utakon, örülhetnek, mert én nem teszem le a jogsit. Se pénzem sem idegzetem 1 év után is ezt csinálni. Örülök h itt minden második kommentelő örül ennek, mint ha én lennék az, akitől félni kellett volna az utakon. Véletlenül se a fehér BMW-től, aki 2 hete megelőzött záróvonalon vagy 70-el. Meg aki majdnem elütött a zebrán mert a telefonját nyomkodta. Ők profik, akik jogosultak a jogosítványra, én meg mint nyugodt vezető, nem.


Én csak annyit mondok, hogy sok külföldi barátom van, van szlovák, van román, sehol sem ilyen drága, ilyen hosszú és ennyire görcsölős a folyamat. Itt nincs is vizsgabiztos. Van olyan európai ország ahol vizsga sincs, az oktató dönt. Nálunk van ennyire túlbonyolítva, értelmetlenül. És látom azt a sok megtört embert, akik egy sikertelen vizsgák alkalmával szembe jönnek.

Oktatóm sem ért egyet ezzel a rendszerrel, ő meg az, aki tapasztalt és jól látja a dolgokat. Ő mondta, ha vizsgabiztos beülne minden autós mögé, most Magyarországon minden már kiadott jogosítványt bevonnának. Nekem ez sokat elmond.

Mind1. Akik kedvesek voltak, azoknak köszönöm a válaszokat. De én kiszálltam a jogsi szerzés alól. :)

2023. jan. 28. 22:36
 36/53 anonim ***** válasza:
30%

"Ők profik, akik jogosultak a jogosítványra, én meg mint nyugodt vezető, nem."

Először is, senki nem mondta, hogy ők utcára valók, de ők legalább a vizsga idejére képesek voltak szabályosan közlekedni. Idők kérdése csak, hogy mikor csinálnak valamit, ami miatt elbukják a jogsit.

Másodszor pedig: nyugodt? Eddig még folyton azt hajtottad, hogy idegroncs vagy. Na most akkor mi igaz?


"sehol sem ilyen drága, ilyen hosszú és ennyire görcsölős a folyamat"

Először is, se nem görcsölős, se nem hosszú. Még mindig ott tartunk, hogy a rendszert hibáztatod a saját hiányosságaidért, ezért nem tudtál levizsgázni háromból háromszor. Ez az egy oka van.

Másrészt, igen, náluk sokkal egyszerűbb a folyamat. Látjuk is az eredményét basszameg, az előbb még szidtad az itthoni szabálytalan autósokat, most meg a románok az istenek, ahol százszor rosszabb a közlekedési morál? Meglátok egy román kamiont, vagy neppert az úton és vigyázba áll az összes hajszálam. Igazad van, rájuk kellene hasonlítanunk...

Szánalmas.


"ha vizsgabiztos beülne minden autós mögé, most Magyarországon minden már kiadott jogosítványt bevonnának"

SENKIT. NEM. ÉRDEKEL.

Az hogy ők is szabálytalanok, az téged nem befolyásol a jogosítvány szerzésben. Ők legalább a vizsga idejére képesek voltak szabályosan vezetni, te meg nem. És hiába írtuk már le többször, még mindig nem érted, hogy a másokkal való példálózással szó szerint magadat minősíted még lejjebb. De ez nem lep meg, mert nyilvánvalóan nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. Ezért nincs jogsid.


Sok sikert a tömegközlekedéshez.

2023. jan. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
Utolsó. te bunkó rosszmájú suttyó.
2023. jan. 29. 09:17
 38/53 A kérdező kommentje:
Hajnali 5 órakor gyakorira irogatsz… Szép életed lehet. Ahelyett hogy megértő és segítő szándékkal írnál, még tirpák is vagy. Gratulálok, kettőnk közt te mutatkoztál itt be. Hozod a tipikus proli magyar szintet. Utánna általánosítasz Románokra… Nagyon egyszerű gondolkodásmódod van neked. Tele szemetelted a kérdést is s gusztustalan válaszaiddal, holott a kutya nem volt kíváncsi a te primitív suttyó véleményedre. Ez nem a gyakorivélemények.hu…
2023. jan. 29. 09:20
 39/53 anonim ***** válasza:
49%
A sávváltást időben jelezni szokták vizsgán a forgalomnak megfelelően, így biztos, hogy a tanuló hibázott. Lehet csapkodni az asztalt és kifogásokat keresni, de vizsga után is tudni kell közlekedni. Lehet külföldre menni jogosítványt szerezni, de ott sem közlekednek máshogyan, ott is meg kell tanulni a közlekedést.
2023. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
51%

#39 jogsid az van, csak életed nincs. 🤣 Milyen ember az, akinek hajnal 5-kor az a legjobb dolga, hogy idegenekkel kötekszik a gyakorin? Csak szánni tudlak.


#36 ezen a "nálunk egyszerű és rövid" jogsiszerzés részén felnevettem. 😂 Ismétlem: másik ország, két hét, 100 ezer forint. De biztos neked van igazad.


Üdv, egy kevésbé suttyó, kevésbé megkeseredett, kevésbé begyepesedett jogsis.

2023. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!