Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán mindig...

Forgalmi vizsgán mindig megbuktatnak, már nagyon félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a harmadik forgalmi vizsgám. Mentünk 48-al a főúton, az útszakasz jobb oldala buszsáv lett így ki akartam sorolni balra, mellettem egy nagy teherautó ment meg mögötte is jött sok autó. Aztán nagynehezen sikerült valahogy megoldani, de utánna mondták h jobbra forduljak le a kis utcába. Besoroltam jobbra a buszsávba, és mögöttem jött egy busz, kicsit lassítania kellett és megbuktattak. Elméletileg akadályoztam a buszt, meg nem indexeltem amire én emlékszem hogy igen, a busz azért is engedett be. Szóval megbuktak és megint ki kellett szállnom, gyalogolhattam haza a főút mellől. Nagyon megalázó, mindig kötekednek, semmi nem tetszik nekik, nekik van 100.000km nekem meg van 500, olyan irreális elvárásaik vannak. Ráadásul tényleg be voltam szorulva teherautó meg a busz közé közbe kanyarodjak le.

A vizsgabiztos azt mondta, hogy gyorsítani kellett volna, hogy a teherautó elé be tudjak menni, de 48-al mentünk, akkor gyorshajtás van, ha meg lassítok nem tudok mögé se sorolni, mert folyamatosan jönnek az autók a teherautók mögött szintén 50-el. Busz akadályozását se értem, jobbra kanyarodom, a lámpa zöld volt ő meg gyorsan jött, jogom van a buszsávot használni… Szóval nem értem, miért lettem megbuktatva, ott meséli nekem 10 percen keresztül de annyira nem érthetően sok szakszóval h inkább nem mondtam semmit.

Már annyira szabadulni akarok ebből a magyar rendszerből de egyszerűen nem tudok. Már vizsga előtt sem tudok semennyit aludni, egész héten rettegek és félek tőle. Pedig oktatóval szeretek vezetni, de már ezek a vizsgák lelkileg nagyon tönkre tettek.

Vizsgabiztos lefizetése lenne a megoldás, minden barátomnak így lett meg de attól meg félek, mert mindegyik annyira hivatalos. Meg az oktató sincs benne. Így nem tudom, én lelkileg nem akarok még egy ilyenen már részt venni :(

Gondolkodtam Szlovákiában kellene mert ott nincs vizsgabiztos és pestről nincs messze, de már előröl se akarom kezdeni az egészet, annyira felőröl lelkileg. Tényleg le akarom zárni màr és egyedül vezetni nyugodtan.



2023. jan. 28. 11:25
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
73%
Bocs 39,volt előtted egy válasz, amit töröltek, neki szólt.
2023. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
25%

#40 Milyen ember az, aki vasárnap este idegenekkel kötekedik gyakorin? 🤣 Csak szánni tudlak.


"Ismétlem: másik ország, két hét, 100 ezer forint."

Ismétlem: százszor szarabb közlekedési morál, szóval ja, meg is látszik rajtuk... De biztos neked van igazad.


Üdv, egy kevésbé suttyó, kevésbé megkeseredett, kevésbé begyepesedett jogsis.

2023. jan. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Szlovákiában miért rossz a közlekedési morál? Az egész jogsi megvan 700 euroból sikeres vizsgával. Vizsgabiztos meg nincs, se pontozási rendszer.

Ausztriában oktató sem kell, elég egy barát vagy rokon akinek 6 éve van jogosítványa és nála is vezethetsz. Egyedül a vizsga előtt 5 órát kell oktatóval vezetni. Utána meg 1 éven belül egy vezetéstechnikai tréning kell csak.


Hozhatnám a drón jogsit is ide. Az EU-ban kötelező lett drónokhoz jogosítvány megszerzése. Auszztriában teljesen ingyenesen online módon németül vagy angolul megcsinálhatod. De minden EU országban ingyenes. Nálunkk mi a helyzet? Természetesen nem online megy, hanem be kell járkálni az NKH-hoz Pestre és persze marhára drága és fizetős a dolog.

Akkor ne érezze az ember, mennyire undorító mód lehúzás megy ebben a kommunista porfészek országban? A kormány meg egyenesen bolond, hogy jelentős bevételkieséstől dobja el magát azzal, hogy az embernek nem lehet jogosítványa meg autója. Sokan abba hagyják MAgyarországon a rendszer miatt. A vizsgaközpontokat vagy 30 éve mindenhol felszámolták, nálunk persze mennek a kommunista berendezkedésű agyonszabályzott, megfojtott bürökratikus szervezetek. Az embernek kedve sincs itt bele kezdeni bármibe is, mert minden rohadt elavult, lassú, irreálisa, drága és stresszes folyamat. Csodálkozunk hogy mindenki máshol keresi a megoldást... Lélekölő ez az egész folyamat.


Ugyan ez van az oktatás területén, nálunk mindig élnek a tankerületek, ezeket minden normális ország felszámolta, mi ugyan úgy politikai nyomásgyakorlásra és megfélemlítésre használjuk , pont mint a Kádár rendszerben. Volt itt szerintetek rendszerváltás? Volt a francokat. Ugyan az a kommunista ország vagyunk. Nézzük meg a Finn oktatást, youtubeon van videó róla. Nézzük meg a jogsi szerzést.


Nektek normális dolog, hogy sokan autós vizsgára frontinnal mennek? Mert pont ennyire lelketlen és nyomasztó lelkileg.

Az is szánalmas, hogy a vizsgaközpont az első vizsgámra 3 hónapra adott vizsgaidőpontot. Pedig az oktatóm vitt szépen! De erre képesek ekkora kihagyást okozni és megbuktatni. Most is 2 hónap a várakozási idő... Teljesen alkalmatlanok ellátni ezt a kártékony undorító munkát. Kormány követel valamit az max 30 nap, ha nekem kell valami akkor meg egyből nincs határidő... Ehhez még itt sokan tapsolnak is... Gratulálok. Pontosan értem, miért egy KISZ titkárokból álló politikai bűnszervezet vezeti az országot...

2023. jan. 30. 14:15
 44/53 anonim ***** válasza:
35%

16 vagyok (tehát láthatod, hogy alapvetően nem voltam rosszindulatú (most sem vagyok az))

De az, hogy MINDENT és MINDENKIT hibáztatsz, csak magadat nem, az nem visz előbbre.

1. Tuti hibáztál, különben nem vágtak volna meg (írtam, engem is megvágtak 2x, de igen, hibáztam. A gyakorlóórákon nem, de a vizsgastressz miatt igen)

2. MUSZÁJ magadba nézned, és elszámolnod vele, milyen hibáid vannak, mi az oka (NEM mindenki más, hanem NEKED mit kell máshogy csinálnod adott helyzetben)

3. Gyakorolni kell még. Ha te 2-3 hónap kihagyás után mentél vizsgázni, nem csodálom, hogy megbuktál. Igaz, én 1-1 hónapot vártam a vizsgaalkalmakra, de én végig jártam órákra közben (igen, tudom, hogy drága).

Légy úrrá a frusztráltságodon, és azzal vess számot, hogy TE mit tehetsz azért, hogy átmenj! Mert ugye látszik, hogy azért naponta sokan átmennek, szóval egyáltalán nem lehetetlen.

2023. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
75%

#44 Hiába írod normálisan, az ilyen ember mindent támadásnak vesz, ami nem az ő igazát adja. Én is írtam szépen, aztán csak le lettem ugatva.


Nyilván amikor az ember normális választ ad és a szart kapja cserébe, akkor a reakció már nem lesz annyira barátságos és még neki áll feljebb. Szóval engedd el, te bizonyára türelmesebb ember vagy nálam, de akkor is csak időpazarlás neki a jótanács. Még a végén téged is kihoz a sodrodból, az meg gondolom nem hiányzik.

2023. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 veterán vas ***** válasza:
19%

Ennyi hozzászólás után úgy tűnik alaposan körbejártuk a témát, de a kérdezőt nem lehet meggyőzni.


Lett volna még egy gondolatot, de hogy most a végén a #43.hsz-ben már a politikát is belekeverte az "érvelésbe", inkább elengedem. :(

2023. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
40%

#46 Nem érted. Az az állam hibája, hogy az emberek FRONTINNAL mennek vizsgázni, mert az állam tehet róla, hogy ők nem voltak képesek felnőni és nagykorú emberekként is olyan gyengék mentálisan, mint egy ovis, akinek elvették a játékát és ezért elkezd bömbölni. :D


Annyi mindenért lehet szidni ezt a kormányt. Olyan sok mindenért, hogy ha elkezdenénk sorolni, a következő választásig sem érnénk a lista végére. De nem. A kormány nem azért szar, mert infláció, magas árak, magas adók, szar fizetések, kórházak leépítése, iskolák ellehetetlenítése, privatizáció, stb... hanem mert ő nem tudja letenni a jogsit. És ideges szegény. Ez az állam hibája. Ez az állam legnagyobb hibája. Ezért szar az állam.


Pszichiáter-tanoncoknak tanítani lehetne ezeket a mentális tüneteket. :D

2023. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 veterán vas ***** válasza:
33%

#47.

Ha esetleg -valahogy- mégis megszerzi a jogosítványt, akkor már rendben lesz az ország?

Nofene! :)

2023. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
32%
Pedig a kérdező a #43-as hozzászólásában elég szépen leírta a frankót. Azért tart itt ez az ország, mert a legtöbben úgy gondolkodnak, mint ti. Látjuk, hogy a környező országokban gyakorlatilag már lassan minden jobb, mint itt, és mégis, nehogy már valaki meg merje kérdőjelezni a rendszert, mert az akkor már rögtön hülye, ovis, pszichopata meg stb. Mert nekünk az jó, ha az utolsó bőrt is lehúzzák rólunk...
2023. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
25%
#49 És mindezt csak azért érzi így, mert nem sikerült sokadjára sem átmennie egy egyszerű forgalmi vizsgán. Nyugodt lehetsz benne, hogy ha átment volna már, akkor ugyanúgy le se sz.rná mi folyik az országban. Ő átmegy, akkor neki jó, más le van sz.rva.
2023. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!