Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most fogom majd elkezdeni a...

Most fogom majd elkezdeni a vezetést, a kresz vizsga már megvan. Viszont sosem vezettem még autót, és nem szeretnék teljesen a nulláról indulni. Lenne a olyan valaki, aki az alapokat megtanítaná, 2-3 óráról lenne szó?

Figyelt kérdés

2023. febr. 6. 09:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Megfogják tanitani, azért fizetsz.

De ha a kresz megvan már , akkor tudhatnád hogy tilos átadni a gépkocsit olyannak akinek nincs rá jogosítványa.

Mind kettőtöket nagyon megbüntetnek.

2023. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit kérsz - amellett, hogy illegális - nagy marhaság.


Optimális esetben, aki elkezdi a vezetést, sosem vezetett korábban. Mert ugye nem is szabad.

És ami még fontosabb: aki előtte "vezetgetett" az tele szokott lenni rossz szokásokkal, beidegződésekkel, "én ezt már tudom, nekem ne mondjon az oktató semmit"-hozzáállással.


Az oktatót kifejezetten azt szeretik, aki nem vezetett még.

2023. febr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Ne aggódj, az oktatód türelmesen meg fog tanítani vezetni.
2023. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bolond vagy? Szerinted minek mész tanfolyamra?
2023. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Legálisan max kerítésen belül (kertben, telephelyen, stb.) szabad jogosítvány nélkül "gyakorolni", akképp amire te gondolsz...

Jó oktatót válassz, megtanít majd. Én is 0 tudással kezdtem, nem gyakoroltam "okosba". Mégis csak 5 pótórát kellett vennem.

2023. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ez a dolga az oktatónak. Van akit zavar, ha előtte illegálba tanítgatták a diákot és esetleg berögzült valami hülyeség, amit az oktatónak kell kinevelnie belőle.
2023. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy rengetegen vannak, akik már eleve úgy mentek jogsizni, hogy tudnak vezetni, tudják az alapokat. Az ilyeneknek nem kell 50-60 vagy több órát hajtaniuk. Ne legyünk állszentek, az emberek többsége megtanul az apjától vagy havertól vezetni...miért kellett így lecseszni? 30- hoz közeledek, és szégyenlem, hogy nem értek a vezetéshez. Köszönöm azoknak, akik építő választ voltak képesek írni.
2023. febr. 6. 18:03
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Azt szégyelld, hogy bűncselekményt készülsz elkövetni, és erre másokat is fel akarsz hívni, ne azt, hogy nem tudsz valamit, amit még nem tanultál.
2023. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem is a forgalomba gondoltam gyakorolni, sem az utakon, hanem pl nagyobb parkolóban, vagy falu szélén. Amúgy meg akkor a lakosság 70%-át le lehetne csukni szabály sértésért.
2023. febr. 6. 18:11
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, de értsd meg, jogosítvány nélkül vezetni szabályellenes, engedni a vezetést olyan személynek, akiről tudjuk, hogy nincs jogsija, szintén szabályellenes. Épp elég baj az, hogy sokan felelőtlenek és okosba próbálkoznak már előtte, és nem ez kellene, hogy legyen a normális, hanem az lenne az, hogy mindenki úgy kezdi el a gyakorlati órákat, hogy nem vezetett még egyáltalán autót, és az oktató mutat meg mindent, hogyan kell.

#5-ös voltam, és nem lecseszésnek/beszólásnak szántam, csak szimpla ténynek.

2023. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!