Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most fogom majd elkezdeni a...

Most fogom majd elkezdeni a vezetést, a kresz vizsga már megvan. Viszont sosem vezettem még autót, és nem szeretnék teljesen a nulláról indulni. Lenne a olyan valaki, aki az alapokat megtanítaná, 2-3 óráról lenne szó?

Figyelt kérdés

2023. febr. 6. 09:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen, akárhogy mentegeted, nincs igazad.
2023. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%

"Úgy értettem, hogy rengetegen vannak, akik már eleve úgy mentek jogsizni, hogy tudnak vezetni, tudják az alapokat."

Ez szimplán hazugság.

2023. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Sosem vezettem elotte,no is vagyok,32 evesen csinaltam a jogsit,megis sikerult a 30.oran sikeres vizsgat tennem.

Ha van hozza erzeked nem kell 50-60 ora.ha meg nincs,akkor olyan mindegy,hogy elotte gurulgattal e valahol valamilyen autoval.

2023. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

Én férjem autóján tanultam a föld úton, hogy ne tudatlanul menjek mert nagyon izgulós vagyok. Ő tanította meg a kuplung fékes indulást is, mert az órákon lefulladtam de az oktató ilyeneket nem tanított csak kb a fejét fogta. Amikor meg már kitalálta, hogy ja megtanítja addigra férjem leoktatta. Úgyhogy akkorra meg már tudtam. Nekem szar oktatóm volt. Férjem tanított inkább, ő magyarázott nekem meg amit tudtam gyakorolgattam az autóval is.

Ma pl. előttem ment egy tanuló autó nagy valószínűséggel tanulóval, mert 60-nal ment előttem és nem tudtam kielőzni elég hosszú szakaszon. Nem baj, ha nem autóversenyző de nem biztos, hogy ki kellene vinni városon kívülre, ha ennyire nem mer még vagy az elején van és bizonytalan. Én mertem a külvárosi részen menni 90-nel, engem mondjuk lecseszett a vizsgabiztos hogy mé nem 80-nal megyek hogy vagyok olyan bátor. Gondoltam ne tartsam fel a forgalmat... de ezeknek se jó semmi. Na de 60-nal se már amikor 90-es van az se jó.

Nincs rutin pálya... Első parkolásom hátra parhuzamosan hát nem jött össze. Azr mondta: hát atbeszéltük hogy kell! Át, beszéltük... beszéltük. Úgyhogy kívánok neked egy nagyon jó oktatót. Ha nem jó mégsem, váltsad le! Én nem cseréltem le, meg is bántam. A maradék önbizalmam is elvette. Nehezen mertem kocsiba ülni sokáig, mindig ideges voltam ha vezetni kellett.

2023. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én 45 évesen (N) úgy vágtam bele a jogsiba, hogy ha előtte autóba is ültem kb csak az ablakon néztem kifelé, egyik szülőmnek sem volt jogsija. Azt sem tudtam melyik pedál melyik. Egy kedves kollégám az első óra előtt felajánlotta, hogy kivisz egy füves pályára a város szélén. Szépen elmagyarázta, hogy melyik pedál mi és hogy hogyan indulok el. Mentem egy pár kört, hogy mégis tudjam milyen érzés. Gyakoroltuk az elindulást és a megállást. Ahol én tanultam ott már nincs rutin pálya, második órán már a forgalomban voltunk. Mondanom sem kell csavarni lehetett alólam a vizet. Nagyon sok órán vagyok túl, de már látom a végét...-szerintem azok akiknek van autó a családban, vagy gyerekkoruktól fogva figyelték hogyan vezet apu, anyu sokkal nagyon előnnyel indulnak és kevesebb órából meglehet a jogositvány is. Kérdezősködj rokonnál ismerősnél biztosan segit valamelyik hogy legalább egy két elindulást egy-két kört tudj menni az éles óra előtt.
2023. febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor mégiscsak beigazolódott az állításom mi szerint, sokan vannak, akik autó iskolán kívül tanultak meg vezetni, illetve gyakorolgattak.
2023. febr. 23. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!