Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy megbuktam forgalmi vizsgán még mielőtt elindultam volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 éves lány vagyok. Nemrég kezdtem vezetni az elején kellett idő mire bele jöttem, de utána 10-14 óra után már jól ment sokszor dicsért az oktatóm is, levezettem a 30 kötelező órát sokára kaptam időpontot így vettem 10 órát, hogy ne essek ki a minimális rutinomból.

A mai nap mentem a vizsgára, izgultam eléggé, egy kis parkolóból indultam, állt egy két emeletes busz, ami pont ott akart kimenni ahol én, illetve pont kanyarodott be más is a főútról én meg ki. Annyira sok helyre figyeltem hogy ezen az eleve nagyon kis helyen szűken kanyarodtam és mivel azt hitte az oktató nem figyelek bele nyúlt, így meg is buktattak.

Annyira rosszul érzem magam emiatt, úgy értem sosem fog sikerülni, minden barátnőmnek meglett szinte elsőre én meg még a “pályáról” sem tudtam kimenni…. Csak az nyugtat hogy az eddigi vezetéseim nem voltak rosszak.

Kérlek nyugtassatok, meg valahogy. Járt valaki hasonló cipőben?

Szerintetek sem lesz meg soha a jogsim?



2023. máj. 16. 14:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%

Azt meg csak azok mondják, hogy mindenki nagyzol, akiknek nem megy. Én 6 plusz órát vettem, hogy kitöltsük az időt, soha életemben nem vezettem előtte és közben, az oktató mondta is a legelső órán a legelső kanyarnál, hogy látszik és elhiszi, hogy életemben először ülök volán mögött. Azért lett meg aránylag kevés órából, mert 1. még volt rutinvizsga, így hatékonyabban teltek a forgalmi órák, soha nem volt gond az emelkedőn elindulás, meg kis cuki Yarisszal végtelen saroktolatás után a parkolás sem 2. hatékonyan telt az oktatás, 70km-re volt a megyeszékhely otthonról, de én ott voltam kollégista, hétközben is elvitt az oktató 1-1 órára, ha ráért, péntekenként meg eljött 2 diákkal, én beültem harmadiknak suli után, mindenki vezetett 2 órát, aztán én vezettem országúti/éjszakai gyanánt haza.

A kategóriás jogsim is azért lett meg nagyon gyorsan, mert igaz, messze volt tömegközlekedéssel a 10. kerületi suli, de online foglalós rendszer volt, és egy héten annyiszor mentem vezetni, ahányszor csak tudtam.


Kérdező, ne aggódj, vezetsz pár órát a következő alkalomig, és simán meglesz. :)

2023. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne törj össze. Ez egy természetéből adódóan stresszes szituáció. Én 17 évesen tettem le és végig stresszeltem az órákon is. 50 óra után engedett az oktató vizsgázni, de szíve szerint akkor sem engedett volna :)


A vizsgán én sem jutottam ki a forgalomba :D Nem tudom, most is így van e, akkor 1995-ben külön volt rutinvizsga a rutinpályán. Általában a rutin meg a forgalmi vizsga között el szokott telni idő, de nálam úgy jött ki, hogy egybe vettük. Meg kellett csinálni az 5 kötelező rutinfeladatot, ha az sikerül, utána mehetünk a forgalomba. Első feladat: elindulás - kötelező megállás. Már ezt elcsesztem. Nem az első ponton álltam meg, hanem a másodikon. Kaptam egy új esélyt. Ott belekötött az Y megfordulásba, mert úgy fordultam meg, hogy nem koccantam a kerékkel a szegélyen. Megbuktam. Mondjuk ezt nem értem. Azóta sem verem oda a szegélynek, minek?

2023. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

#11 Na igen, a rutinvizsga eltörlése szerintem óriási hiba volt. Életemben nem vezettem autót, aztán a 4-5. óra környékén irány a forgalomba... mikor még az autót sem tanultam meg normálisan kezelni.


Nekem ötödjére lett meg, oktató váltás után. Sajnos későn ébredtem rá (tulajdonképpen már az új oktatónál), hogy az első oktató alap dolgokat sem tanított meg. Csak be akarta magoltatni velem a vizsgaútvonalakat. Jegyezzem meg, hol van 30-as tábla, hol melyik sávba soroljak be rögtön a kanyar után, mert majd X kilométer múlva balra kell kanyarodni... meg ilyenek.


Utolsó alkalommal kiosztottam, hogy én nem a Google Maps vagyok, közlekedni szeretnék megtanulni, nem pedig a város utcaképeit bemagolni, mint egy történelemtételt, ugyanis nem az a tervem, hogy egész életemben csak azon a 6 fix útvonalon fogok keringeni, mint gólyafos a levegőben... 😅


Egyébként mindig valami apró hülyeségen húztak meg, amivel gyakorlatilag senkit sem veszélyeztettem. A legemlékezetesebb az volt, amikor kihúztam parkolásnak, hogy párhuzamos, előremenetben (szerintem a lehető legkönnyebb). Ugye úgy tanították, hogy ahol két autó között van 2 üres hely, álljak be az elsőre, onnan tolassak hátra, hogy közelebb tudjak húzódni a padkához. Így is csináltam, csakhogy az adott első üres hely (ahonnan hátra akartam tolatni) rokkant parkoló volt. Egy kedves úriember pedig nemes egyszerűséggel, az autója farával félig az úttestre lógva beállt mögém arra a helyre, ahová hátra akartam gurulni. Engem pedig természetesen megbuktattak, mert hogy rokkant parkolóhelyre álltam...

2023. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

Nekem se lett meg elsőre😅 egyirányú utcában követtem a magam előtt lévőt aki jobbról fordult balra és ott buktattak meg😆

Majdnem 1 hónap múlva mentem következőnek, mert úgy volt időpont, addig meg plusz órákat kellett venni, hogy ne jöjjek ki a gyakorlatból. Szóval nekünk is meg pénz volt ez. Enis elég nehezen viselem ha valami elsőre nem sikerül, sokat is sírtam és hisztiztem miatta de igazából ennél többet nem tudsz tenni. Felesleges a múlton rágódni, megvaltoztatni nem tudod, kovetkezonek tudod mire figyelj és ez is csak tapasztalat, én pl azóta egy életre megjegyeztem hogy egyirányúból hogy fordulok, ha nem buktatnak meg lehet pár ideges sofőr dudalasa után tudnám csak hogy nem úgy kéne😂 mindig tanul az ember valamit.


Nekem másodjára ugyanaz a vizsgabiztos volt ráadásul, és ott meg megis dicsert hogy mennyire ügyes vagyok, a papíron csak 1 hibát kaptam azért mert túl lassan mentem, szóval semmi nincs veszve, senkit nem érdekel hányadjara lett meg a jogsi;))


Legközelebb sikerülni fog!!🤞

2023. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meglett elsőre, 55 óra vezetés után, de ha ez segít, ismerek olyat aki el sem indulhatott az autóval, mert elfelejtette az ellenőrzést, és amikor számonkérték, még neki állt feljebb, hogy dehát ez nem is életszerű minden indulás előtt, mit ellenőrizgessen 🤣 Szóval nyugi, van aki addig sem jut el mint te. Elsőre amúgy is sokan buknak, onnantól meg hogy bukta, teljesen mindegy hogy mennyi idő után történik, nem lenne kevésbé bántó érzés ha az 50 perc utolsó 200 méterén történik a bukást érő incidens. Gyakorolj tovább, beszéld át az oktatóddal a történteket és sikerülni fog, ne emészd magad, fel a fejjel, hidd el hogy menni fog.
2023. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
41%
#15 Imádom ezt a "nem is életszerű minden indulás előtt" dolgot, persze, nekem sem volt életszerű friss jogsisként, mondjuk azért, mert apám karbantartotta az autót, meg mert amikor beindítottam az autót, a garázs falán egyből láttam, ha valamelyik tompított vagy helyzetjelző netán kiégett volna. Amióta motorozok, azóta meg nyilvánvaló, hogy igenis baromira életszerű ezeket azért minimum párnaponta ellenőrizni. Na meg ha nem is életszerű, legalább mutassa meg, hogy meg tudná csinálni. De ugye neki állt feljebb. :D
2023. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Bár már nem mostani a kérdés, de szeretnélek megnyugtatni hogy az első forgalmivizsgám 5 perc se volt, 5 perc alatt 4-5x sikerült lefulladnom (már a kiindulási helyen 2x sikerült... :D) De gyakorlással a második vizsgám sikerült egyetlen egy hibavonallal. :)

Szóval fel a fejjel! Hidd el neked is lesz jogsid, nagyon sok ember bukik meg az első vizsgáján, mégis második vagy ne adj isten harmadik alkalomra nekik is meglesz..

Előre is sok sikert a következő vizsgádhoz! Utána pedig balesetmentes közlekedést kívánok! :)

2023. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat. Ma voltam a második vizsgámon. Most teljesen jól ment mindent, parkoltam, megcsináltam az U alakú parkolást már az utolsó pár percben a körforgalomban álltam vártam hogy be tudjak menni, de a vizsgabiztos “hölgy” (aki bár végig csendben ült, de már a vizsga elején sugárzott belőle, hogy nem szimpatizál velem sajnos) felkapta a vizet, hogy mi az, hogy én nem megyek oda szólt, az oktatótnak, hogy nyúljon bele mert már régóta állok ott. Elsőnek az oktató is csak nézett, de a kocsik jöttek folyamatosan aztán a következő alkalommal, hogy ki mehettem volna oda szólt neki még 1x hogy nyúljon bele. Csak ámultam bámultam ebben a kb 1 percben, amíg ez zajlott. Majdnem sírtam hogy az utolsó kanyarokban, hogy tehette ezt. Szerintetek jogos volt ez? Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy én lennék e ennyire béna vagy most tényleg csak ki spécizett. Az első bukásom megértettem… de nekem ez. Abba fogom hagyni, ezek után biztos nem fog sikerülni.
2023. jún. 13. 11:30
 19/23 A kérdező kommentje:
“U alakú parkolás” 😂 félre írtam.
2023. jún. 13. 11:30
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
Sikerülni fog hidd el, ha meg nem akarsz tovább izgulni, kérdezd meg az oktatót, hogy meg lehet-e támogatni egy kicsit a dolgot, hidd el, akkor nem akar majd direkt bunkózni a vb, hanem jó esetben fel sem néz. Szóval elsőnek higyj magadban, menni fog, ha meg ez már nem megy, akkor higyj a Deák-igazolványban 🤷
2023. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!