Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire problémás, ha van...

Mennyire problémás, ha van jogsim, de nem vezetek, mert félek és nem szeretek?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok. Egy éve csináltam meg nagyon nehezen a jogsit. 3. vizsgám sikerült 1 év után. Nem érzem magam biztonságban a volán mögött, pedig állítólag jól vezetek, csak néha benézek 1-2 dolgot, ezért veszélyesnek tartom magam. Szerintem túl szeleburdi, figyelemhiányos vagyok hozzá.

Tavaly nyáron lett meg a jogsi. Azóta kb 10x vezettem, utoljára januárban. Az az igazság, hogy most nem létszükséglet. Ha párommal, családdal megyünk valahova, akkor más vezet. Városon belül tekerek, rollerezek és gyalog járok. Ha rossz az idő, buszozok. Messzebbi célállomásra meg szintén ott a busz, a vonat, vagy elvisznek. Tudom, hogy még rászorulhatok arra, hogy vezessek. De szerintetek van értelme erőltetni? Kevesebb vagyok attól a mai világban, hogy nem vezetek? Van egy barátnőm, aki nagyon biztos sofőr, meg kicsit fiús csaj, kocsib*zi, és mindig ezzel bánt. Avagy miért nem vezetek, gyakorolni kéne stb. Szerintem lenéz emiatt.


2023. máj. 28. 15:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha tenyleg nem tomegkozlekedos proli vagy, akkor keress egy oktatot gyakorolj vele 10-20 orat, majd paroddal/baratnoddel vezetgess alacsony forgalmu idoszakban/utvonalakon. Megeri a penzt es idot, legalabb annyira, hogy rajojj, hogy ez bizony neked is megy. Aztan azzal kozlekedsz, amivel akarsz, de elobb-utobb eljon a pillanat, amikor egy auto megvaltas lesz, es akkor nem 0-rol indulsz rettegve.
2023. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát nem olyat kell választani kísérőnek, aki a maradék önbizalmát is elveszi. Vagy vehet órákat még gyakorlásként. Mondjuk másik autósiskolánál.
2023. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
40%

A te szempontból az, elfelejted a szabályokat, és az a minimális rutin is kikopik amit az oktató mellett megszereztél.

Más szempontjából jó döntés, mert annyival is kevesebb közlekedő van a már most túlzsúfolt utakon. Ha nem érzed úgy, akkor egyáltalán nem muszáj vezetni. Létezik tömegközlekedés és taxi, amik százszor biztonságosabbak. Ott sokat látott hivatásos sofőrökre bízod magad, nem a saját pillanatnyi hangulatodra. Közben elolvasod a híreket, üzenetet írsz, csinálod ami épp kényelmes.


Ha több hónapot kihagytál a gyakorlati órák után, talán jó ötlet még venni pár oktatós órát mielőtt forgalomba mész. Lehet azt jogsival is, annyival biztonságosabban fogsz vezetni. A legjobb befektetés a tanulás, főleg ha emberéletről van szó!

2023. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!