Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltsak oktatót?

Váltsak oktatót?

Figyelt kérdés

Tudom millió hasonló kérdés van már fent ezzel kapcsolatban, de nem tudom mi lenne a jó döntés.

Eddig 6 órát vezettem az oktatómmal.

Nem kiabál, emberileg egész normálisnak tűnik.

Bár vannak hülyeségei, de szerintem minden oktatónak.

Viszont ami nagyon zavar, hogy első 2 órában csak beszélgettünk 20.000 Ft-ért. Elmondta az ő elképzeléseit a tanulással kapcsolatban.

Nagyon nyomja a KRESZ-t, mert szerinte az online KRESZ csak bemagolt. Illetve eddig egyenesen mentünk a város szélén 1-be. Meg az 5-6 órán sz elindulás-megállást gyakoroltuk.

Arra bíztat, hogyha már van otthon autó azon gyakoroljak.

Úgy érzem párommal fél óra alatt többet tanultam, mint az oktatóval 6 óra alatt.

Kicsit úgy érzem húzza direkt az időt és tanítani nem igazán akar.

Nyilván nekem sem mindegy, hogy 30 vagy 60 órát fizetek ki.

Viszont tartok tőle, hogy nála csak rosszabbat fogok ki.

Szerintetek mi lenne a helyes döntés?



2023. júl. 18. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egészséges az biztos. 3. órán már városban voltam. Persze nem tudjuk azt, hogy az eddigi feladatok hogy mennek neked, lehet egyszerűen úgy érzi hogy kicsit lassabban tanulsz, vagy nem vagy elég magabiztos az eddigiekben ahhoz, hogy tovább lépjetek, ezt mi nem tudhatjuk.
2023. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából megdícsért legutóbb a pedál kezelésért.

Annyira mondott, hogy a figyelmemen még dolgozni kell.

Erre többen is azt mondták, hogy amíg nem engedi, hogy megtanuljam kezelni az autót nem fogok tudni mindenre is figyelni.

Azért nehéz döntés, mert kb akinek elmesélem mindannyian azt mondják, hogy váltsak.

Én várnék még kicsit, hátha jobb lesz.

Csak ugye nyilván azt a pénztárcám bánja ha mégsem.

2023. júl. 18. 10:05
 3/11 Subidubidu1234 válasza:
Én valtanék. Nulla tapasztalattal első fél óra elindulás, megállás, kanyarodás. Maradék másfél óra városon kívül vezetés, aztán 3. Óra óta csak városi vezetés, parkolás, megfordulás stb. Néha városon kívüli vezetés+ autópálya. 24 óránál tartok most. Ebből kb 1 óra volt mire mindent átbeszéltünk + megnéztünk és gyakoroltuk is. Ez egyáltalán nem normális az oktató részéről.
2023. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
En is a 3. oran mar a varosban vezettem
2023. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene tudni, mennyire megy neked a vezetés. Mert én pl. régen elég sokat voltam a rutinpályán, mint reménytelen eset, aztán kimentünk a forgalomba, nem tudom, miért, utána volt még kis rutin és rutinvizsga. Sok órával később forgalmi. Biztos van oka, miért ezt csinálja. Nálam pl. közben félreálltunk, mert mondtam, hogy nekem vezetés közben ne magyarázzon, mert nem fogom fel. Akkor rajzolt, félreálltunk. Vagy csak a kuplungot gyakoroltuk félreeső helyen. Kérdezz rá, miért nem mentek ki a forgalomba. Én azonnal nem váltanék.
2023. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az oktatótól függ, hogy hogy méri fel a képességeidet, de a leírtak alapján lehet, hogy én is váltanék.

Bár nekem anno sokat számított, hogy 0 vezetési ismerettel, félve mindentől, nem vittek be a sűrűbe, hanem volt egy néhány órás rutinpálya, majd rutin vizsga, és úgy mehettem csak forgalomba. Még így is 2x megbuktam banális dolgok+izgulás miatt :D

2023. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem az a problémám, hogy nem vitt ki egyből a forgalomba. :D

Hanem az, hogy 1-2 óra tömény beszélgetés. 3-4 óra csak kormányoztam a kb full egyenes úton. Megfordultunk, de minden magyarázat nélkül hogyan is kellene. 5-6 óra elindulás-megállás ugyanúgy 1-ben ugyanazon az úton.

Semmilyen rutinpályára nem vitt ki úgymond.

Rákérdezni meg azért nem akarok, mert az elején leszögezte, hogy az ő döntését senki ne vitassa.

Ő úgy halad és akkor enged forgalmi vizsgára, amikor ő úgy gondolja. 😅

2023. júl. 18. 11:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen alárendelt viszony. Értem én őt, de nagyon sok pénzről van szó és neked is van beleszólásod. Mi az, hogy ne vitassa. Itt telne be a pohár.
2023. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát/tanácsát.

Szerintem várok még pár órát aztán, ha nem változik a helyzet akkor váltok.

Nem szeretnék úgy járni, hogy 30 óra után kell oktatót váltani, mert nem tudok semmit.

2023. júl. 18. 12:32
 10/11 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján a te oktatód hasonló lehet az én volt oktatómhoz.. Sajnos én túl későn vettem rá magam hogy váltsak.

Még pár órát vársz vele, és ha úgy érzed hogy nem fejlődsz mellette akkor váltasz. :)


Előre is sok sikert kívánok neked, remélem sikerülni fog! :-)

2023. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!