Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen lesz a pszichológiai...

Milyen lesz a pszichológiai teszt a jogosítvány szerzésnél szerintetek?

Figyelt kérdés
2023. aug. 29. 20:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha. Most mondta egy "szakértő" (valami szervezet elnöke, aki véletlenül sem pszichológus), hogy a nárcisztikus, kivagyi emberekkel van a gond. A probléma szerintem az, hogy jogsiszerzés közben sokan nem azok. Én speciel szinte soha nem megyek senkinek a fenekébe (bár van, aki csak abból ért...), gyorshajtani autópályán és autóúton szoktam (máshol nem, lakott területen pedig nagyon szigorúan nem), mégis oktatás közben naivan azt gondoltam, hogy én majd mindig szabálykövető és türelmes leszek. Hát, nem lettem az így bő tíz év múlva, de nem egyik napról a másikra lettem olyan, aki szerint mindenki más balf*sz, néha meg még én is.
2023. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz.
2023. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ki tartaná a pszichológiai tesztet, amikor magánba is többhetes várólisták vannak?

Amit el tudok képzelni, hogy a háziorvos feltesz 2 sablonkérdést, aminek pont semmi értelme nem lesz.

2023. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ez csak megint egy felvetés valakitől aki ezt egy sör mellett kitalálta. Tehát ebből nem lesz semmi. De ha lesz is akkor tuti valami pár sablon idióta kérdés lesz amire valószínű még egy pszichopata is úgy fog tudni válaszolni hogy megfeleljen. Ez egy nagy látszat lesz maximum és ennyi. Kétlem hogy ezt komolyan fogják venni és tényleg komoly vizsgálat lesz ebből. Mondjuk én támogatnám ha azt tényleg komolyan vennék és tényleg olyan lenne amivel tényleg hatásosan ki lehetne szűrni az idiótákat, de kétlem hogy ilyen lesz.
2023. aug. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Azt tegyük hozzá, hogy akire igaz mindhárom az, hogy rutintalan frissjogsis - nagy teljesítményű autót raknak alá - hülye is, az az erős kisebbség, csak amint megölnek valakit, hírértéke van. Hatalmas probléma, de a közlekedési balesetek, halálesetek, szabálytalanságok többségét nem ők követik el. Márpedig legfeljebb ezeket lehetne kiszűrni.
2023. aug. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Koaxk Ábel ***** válasza:

A pszichológiával az a baj, hogy átverhető.


Az én munkahelyemen nagyon komoly időszakos pszichológiai szűrés van, évekig így simán végigtoltam amikor minden jó volt, aztán lett egy lelkileg rosszabb időszakom amikor sajnos nem jött ki jól a szűrés.


Persze ezeket a teszteket én komolyan úgy töltöttem ki ahogy éreztem éppen magam, meg ahogy aktuálisan gondolkodtam, meg a pszichológussal is megosztottam minden gondom, mondván ők azért vannak, hogy segítsenek.


Tévedtem, a munkahelyi pszichológus a rossz teszt miatt beutalt egy pszichiátriai felülvizsgálatra, ott már nyilván tudtam mi a cél, így kellő intelligenciával felmértem mikor mit kell mondani. Így a pszichiáter diagnózisa az volt, hogy én mit keresek itt?


Meg lett a szakvélemény leadtam a munkahelyemen, aztán csókolom.


Ettől még nem oldódtak meg a lelki problémáim, csak egy életre megtanultam, hogy okosan kell ezeket a dolgokat kezelni.


Nah kb ennyit érhet egy pszichológia vizsgálat is egy jogsinál, persze a full debileket kiszűrik, de akinek van egy kis esze az fel tudja mérni mire mi a jó válasz függetlenül attól, hogy úgy gondolja e vagy sem.

2023. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Reméljük minél szigorúbb, és nem valaki ismerős Józsija találja majd ki 8 általánossal az asztal felett. Olyasmi teszt lenne jó mint a rendőröknek, PÁV-osoknak stb stb. Meglehetne ezt jól csinálni ha akarnák. Csak ugye mutyik, lefizetések biztos lennének.


A másik gond az, hogy sokan, ( nagyon sokan ) jogosítvány nélkül, vagy bevont jogosítvány mellett vezetnek. Ezt nem fogod tudni kiszűrni.


Ezért lenne jó nem az jogosítvány bevonás, hanem az autó elkobzás, de ehhez nyuszi az ország.

2023. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#6 A konyhapszichológiát lehet átverni. Gondolom a pszichiáter állami volt. Normális tesztet a legintelligensebb sem tud átverni, csak gondolom az olcsó tesztjük van, amit nem az intelligens emberekre szabtak.
2023. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
#6 De abban nagyon igazad van, hogy akinek van KRESZ vizsgája, az elvileg át tud verni egy jogsis pszichotesztet bármikor, mert tudja a helyes választ, csak nem érdekli a gyakorlatban.
2023. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Koaxk Ábel ***** válasza:

#8-as

Nem tudom mi számít "konyhapszichológiának" mivel nem vagyok szakmabeli, de azért abban egyetérthetünk, hogy elég kevés helyen van poligráf-os vizsgálat szűrésnél.


A pszichiáter állami volt, ez igaz!

2023. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!