Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszas spórolás, gyűjtögetés...

Hosszas spórolás, gyűjtögetés után meglett a pénz a kocsira, de most elgondolkodtam tényleg megvegyem-e. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Pár évbe telt mire összeszedtem annyi pénzt amiből egy átlag autót tudok venni, az 1,5-2 milliós árkategóriában, plusz egy nagyszervízre is van külön félretéve. El is indulhatnék akár, de elgondolkodtam vajon megéri-e ekkora üzemanyagárak mellett kocsit tartani. Nem létszükség, de lenne amikor igen csak jól jönne, és adott esetben igen hasznos tud lenni.

Megvan a pénz amit rászánok, az csak erre van, sehonnan máshonnan nem hiányzik, nem is ez a gond. Hanem hogy ha ilyen 800-1000 Ft lesz 1 liter benzin, akkor lehet teljesen letenném mert annyit már lehet nem tudnék állni, s ezzel gondolom nem vagyok egyedül. Akkor még ott rohadna meg a garázsban.

Szóval nagy álmom valósulna meg, de elgondolkodtam hogy mit evő legyek most.

Ti mit tennétek?


2023. okt. 8. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Leírás alapján nem tudnád fenntartani.
2023. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Édes Istenem már megint az 1000 forintos benzin...

Már évek óta ezt szajkózza a szomszéd kutyája is "de ha 1000 meg 2000 lesz a benzin" aztán valahogy nem ért a közelébe se eddig.Nem kell ettől rettegned,ha nem sokat használod akkor úgy sem fogsz csődbe menni emiatt,max eladod.

Ha van tartalékod ezen kívül és stabil a pénzügyi helyzeted vegyed meg,elvégre ez az álmod,egyszer legyél boldog is az életben.Ha nagyon aggódsz a fenntartás miatt egy olcsóbb,0,5-1 millió forint közötti autó megoldás lehet,ki kell fogni egy normális állapotban lévőt(persze tudom könnyű mondani),a meglévő hibákat kijavítani és így lesz egy olcsóbb alternatíva.

2023. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol élsz és mennyire vagy megszokva a tömegközlekedéssel. Én vidéken élek, itt a boltba menés is félnapos program lenne kocsi nélkül. Míg nagyvárosban éltem csak nyűg volt a parkolás és dugók miatt.
2023. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha csak ez tart vissza... Legfeljebb majd kevesebbet mész vele.
2023. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

2-esnek tök igaza van!HAJRÁ!!!

És ne nézd soha azt a pesszimista ATV-t!

2023. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Amikor 1000 lesz a benzin akkor a fizetes is tobb lesz.

Amikor 350 volt a benzin akkor fele ennyi volt a minimalbert.

2000ben 220-250 volt egy liter, de a minimalber csak brutto 25 ezer forint volt.


Amikor meglett az elso autom akkor alig hasznaltam, mert a munkahelyem 1 utcara volt tolem, szoval gyalog meg biciklivel jartam dolgozni.

Viszont jol jott mikor kellett mennem valahova ami bussza sokkal tobb ido, vagy nem megy oda busz, vagy esetleg keso este megyek amikor mar nem jar busz.

Neked kell tudnod hogy megeri e neked az auto. Nekem megerte mert nem apamtol kellett autot kunyeralni, raadasul ujabb autot is vettem mint az ove.

2023. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha évekbe telt összeszedni 2-3 millió Ft-ot, akkor én nem tartanék autót. Nekem az jön le, hogy igazából nincs szükséged rá, csak egy kényelmi eszköz lenne, amit akármikor nélkülözni tudsz. Ehhez képest viszont igen nagy költség megvenni és fenntartani is.

Gondolkodj el esetleg, hogy mi másra lehet jó ez a pénz, akár hosszú távon, további megtakarítások mellett. Ezen kívül nem árt, ha az embernek mindig van tartaléka, ez pedig kb. az az összeg, ami mindig jó, ha ott van a számlán, ha bármi közbejön. Ha van saját lakás, ház, ott bármikor el tud romlani valami igen költséges dolog. Ha nincs, akkor pedig ez lehet egy hosszútávú cél, amire lehet spórolni.

Sajnos a jelenlegi infláció mellett rohamosan veszti az értékét, ezért ha nem költöd el, érdemes befektetni. Ha ehhez egyáltalán nem értesz, akkor nem árt kicsit pénzügyileg képezni magad. Én szörnyen megbántam, hogy eddig vártam ezzel. Milliókat buktam az évek alatt, csak nem tudtam róla.

2023. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Magánvéleményem:


Akkortól kell autó, amikor már nemcsak feleséged, de gyereked is van. Akkor viszont nagyon jó, ha van.

Nekem nem volt vagy 10 évig, amíg egyedül éltem. A benzin a legkevesebb, én inkább azokat a költségeket sokalltam, amit akkor is rá kell szánni, ha egy métert se megyek vele: kötelező felelősségbiztosítás, gépjármű-adó, időszakos műszaki vizsgáztatás, olajcsere (és ami azzal jár...) stb. stb. Szóval egy valag pénzt ki kellett volna adnom csak azért hogy ha netán akarom, akkor használhassam. Annyit meg nem ért nekem.

2023. okt. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát vidéken élek, de megyeszékhely. Olykor ha rokont mennék látogatni, vagy nagybevásárlásra jó lenne a kocsi. Szintúgy ha dolgoznom kell menni, ami 8 km (szharr a helyi tömegközlekedés, kb nincs is). Úgyhogy valójában használnám, de csak tényleg amire feltétlen szükséges. Ja és pont most tervezünk picit a párommal.

Ha számít, átlag vidéki "melós" keresetem van. 320-350 nettó.

2023. okt. 8. 22:52
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lesz mire használni a kocsit, gyerek mellett meg nagyon jól jön ha szaladni kell a boltba, orvoshoz, akárhova!
2023. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!