Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszas spórolás, gyűjtögetés...

Hosszas spórolás, gyűjtögetés után meglett a pénz a kocsira, de most elgondolkodtam tényleg megvegyem-e. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Pár évbe telt mire összeszedtem annyi pénzt amiből egy átlag autót tudok venni, az 1,5-2 milliós árkategóriában, plusz egy nagyszervízre is van külön félretéve. El is indulhatnék akár, de elgondolkodtam vajon megéri-e ekkora üzemanyagárak mellett kocsit tartani. Nem létszükség, de lenne amikor igen csak jól jönne, és adott esetben igen hasznos tud lenni.

Megvan a pénz amit rászánok, az csak erre van, sehonnan máshonnan nem hiányzik, nem is ez a gond. Hanem hogy ha ilyen 800-1000 Ft lesz 1 liter benzin, akkor lehet teljesen letenném mert annyit már lehet nem tudnék állni, s ezzel gondolom nem vagyok egyedül. Akkor még ott rohadna meg a garázsban.

Szóval nagy álmom valósulna meg, de elgondolkodtam hogy mit evő legyek most.

Ti mit tennétek?


2023. okt. 8. 17:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#6

Egyébként én nem emlékszem olyanra hogy 2-3 év alatt 200-300 forinttal drágult volna az üzemanyag. Ezzel nyilván nem tudnak úgy lépést tartani a bérek.

2023. okt. 9. 05:19
 12/15 anonim válasza:
Vedd meg leírás alapján felelősségteljesen bánsz a pénzzel és szükségetek is van rá. Gyerek mellett kötelező!! Ha nem pesti vagy...
2023. okt. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Első jól írja, minimálisat használnád és még így sem tudnád finanszírozni az üzemanyagot, ami ilyen esetben a kisebb része lenne a fenntartásnak, birtoklásnak.


Azt már nem is ragoznám, hogy egy autót nem bírnátok fizetni, de gyerek azért jöjjön? A gyereket be lehet rakni a garázsba, ha éppen nincs rá pénz? Komolyan nem értem, hogy lehet, hogy egy autónál számít, hogy belefér-e a keretbe, egy gyereknél meg nem...

2023. okt. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Hello. A nem lét szükséglet, de jó ha van kategóriából és a hosszas spórolásból az következik, hogy NEM neked nem éri meg autót venni.


Sokba kerül a gépjárműadó, biztosítás és ha keveset használod akkor sorra fogja az autó megenni az akumlátorokat. Jah plusz a szervíz sem olcsó.

2023. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én ajánlanék egy olcsóbb kategóriát.

Ne a haveroknak legyen jó hanem neked, nektek.

Mindenképp 5 ajtós.

Fog az kelleni.

Nekem 5 kmre volt a munkahelyen 5 perc kocsival fél óra busszal.

Mindíg várni kellett...

Simán megérte az a napi + 1 óra amit mással is tölthettem.

Most meg 35 kmre kell járjak.

12 órás múszak szóval tuti nem utaznék még 3 órát oda-vissza a műszakot között...

Olajcseréért én soha nem fizetek 1 szűrőt én is kitudok tekerni + 1 csavart.

Ez igazán kényelmi funkció ha valaki szerelővel cserélteti az olajat.

Gyertya csere se bonyolult szóval ha tudod használni a két kezed és nem vagy funkcionális analfabéta, akkor azok a plusz költségek szépen lefaraghatóak ám.

Én kB 300 ezret spóroltam meg.

Lengéscsillapító, féktárcsa+ betét, olaj csere.

Ezeket csináltam idén.

Jövőre hidrotőkéket, szelepszár szimering, vezérlőszíj, vízpumpa+ feszítőgörgő..

Ha félsz hozzányulni, hogy úgyis elb@szod akkor nyílván más a helyzet.

2023. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!