Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki használt már 4 évszakos gumit hóban? Tényleg nem biztonságosak?

Figyelt kérdés

Nekem egy autószerelő ismerősöm mesélte, hogy a 4 évszakos gumik alkalmatlanok arra, hogy valódi télben, a havas úton biztonságosan lehessen közlekedni velük.. Azt mondta akkor jó a 4 évszakos, ha városban mész és amikor nagyobb havazás van akkor a BKV-t használod autó helyett.


Az utóbbi években valódi tél nem volt Magyarországon, hó az szinte sehol se esett.



dec. 2. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Persze, hogy nem.
dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Téli gumi sem biztonságos nagy hóban, jégben


Biztonságot a sofőr ad azzal, hogy a körülményekhez mérten vezet.

dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Annyi a különbség a nyárihoz képest, hogy az árok előtt meg tudod fogni a csúszást, nyárival nem valószínű.
dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Magyar útviszonyokra teljesen biztonságos.
dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha ésszel vezetsz hóban akkor teljesen jó.

Hülye vezetőn nem segít a márkás téli gumi sem ha retardált módon vezet.

dec. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

A négyévszakos gumi természetesen nyáron jobb, mint a téli, de nem olyan jó, mint a nyári, télen pedig jobb, mint a nyári, de nem olyan jó, mint a téli. Ezt a kompromisszumot vásároltad meg. Nyilván ha esik 10-20 centi hó, alatta meg fagyott az út, akkor baromira nem jó, de akkor a télit is cs*szheted, meg az autódba épített űrtechnológia sem helyettesíti 100%-osan a vezetéstechnikai hiányosságokat. Tekintve, hogy évente hány igazán téli nap van manapság, nem látom a problémát a négyévszakossal, csak tudni kell vezetni (vicces, mert ugye többnyire azt szoktuk mondani, hogy vezetni könnyű, közlekedni kéne tudni, de télen technikásabb a vezetés is, és ezt tanfolyamon nem tanítják meg, max. az elméleten beszélnek picit róla).


Igen, kevésbé biztonságos, de kevésbé biztonságos az is, ha nincs ABS, ha nincs kipörgésgátló stb, én ezekre a segédelektronikákra is azt szoktam mondani, hogy legyen benne az autóban, de az a legjobb, ha nem kell dolgozniuk, csak ott vannak, ha valamit elkottázna az ember.

dec. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
3-nal a pont. Szemelyes legrosszabb tapasztalatom nyari gumik, Marcius, extrem hohullas, majd kicsi domboldal es az auto elment nyari gumikon. Szerencsere volt egy mellekutca, ahova valahogy bekormanyoztam es a padka megfogott. 1 ev milva negyevszakos, ugyanazon domboldal semmi gond. Elismerem, hogy valoszinuleg a teli gumik teljesitmenyet nem hozzak, de nem is rosszak havas uton.
dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%
#7 Aztán márciusban miért is volt nyári gumid? Tekintve, hogy az elmúlt bő 10 évben tipikusan február végén szokott lenni egy havas hétvége, meg talán márciusban is, minek cserélted le olyan korán? Amikor motorosokat látsz közúton, akkor kell nyárira váltani a télit...
dec. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

Én használtam/használok, teljesen biztonságos.

Egy időben használtam nyárit is és amíg le volt takarítva annyira az út, hogy kilatszott az aszfalt, addig nem volt nagyobb gond, de az már tényleg veszélyes, észnél kell lenni, senkinek sem javaslom.

dec. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#8 Azert, mert ahol elek sem torveny nem kotelez teli gumi hasznalatra, sem az idojaras nem kivanja ezt meg (vagy csak limiten leven altalaban 4-9 fok kozott a nappali homerseklet telen). 1-1 evben befut 2-3 nap havazas, altalaban Marciusban, ezzel szivtam en is le es ezert valtottam negyevszakosra, amit nem bantam meg.
dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!