Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki használt már 4 évszakos gumit hóban? Tényleg nem biztonságosak?

Figyelt kérdés

Nekem egy autószerelő ismerősöm mesélte, hogy a 4 évszakos gumik alkalmatlanok arra, hogy valódi télben, a havas úton biztonságosan lehessen közlekedni velük.. Azt mondta akkor jó a 4 évszakos, ha városban mész és amikor nagyobb havazás van akkor a BKV-t használod autó helyett.


Az utóbbi években valódi tél nem volt Magyarországon, hó az szinte sehol se esett.



dec. 2. 21:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

#10 Tehát tipikusan az az egységsugarú felhasználó vagy, aki nem ért hozzá, de nem elégíti ki, hogy nyáron nyári, télen téli, inkább olvasott három félinformációt az interneten, és döntést hozott. Ugye tudod, hogy nem a hőmérőt kell nézni, hanem az aszfaltot? Nyáron hajnalban is 15 fok van, meg egy október végi délutánon is, mégis egész máshogy tapad a gumi.

És mivel évente 2-3 nap havazás van, általában márciusban, nem tudom, mit szívtál be a télin, hacsak nem azt, hogy már március elsején váltottál a nyárira, amikor tudod, hogy márciusban még hűvös van, sőt, havazhat is, ami megint elég nagy hülyeség.

dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11 Abszolut az a felhasznalo vagyok, aki nem ert hozza (nem is hiszem, hogy irtam hogy hozzaerto vagyok, csak tapasztalatokrol irtam), ezert is probalom kovetni a torvenyeket es ajanlasokat. Ezek pedig mint mar emlitettem nem irnak elo teli gumit az ev semmilyen evszakaban.

Az eredeti kerdes az volt, hogy ki hasznalt negyevszakos gumit hoban? En tobbszor is es biztonsagosabb volt havon, mint a nyari. Tesztek is ezt mutatjak szaksajtobol. Mi az akkor, amiert a negy evszakos rossz dontes?

dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

#12 Hűha, feltaláltad a spanyolviaszt, a négyévszakos télen jobb, mint a nyári. :D Igen, jobb. De nem olyan jó, mint a téli. Kompromisszum.

És ha nincs hó, akkor is téli > négyévszakos > nyári, mert a hideg aszfalton ilyen sorrendben csökken a tapadáshatár.

dec. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13: Ha annyira értenél hozzá, akkor tudnád, hogy ez nem egészen így van. Száraz aszfalton pl. egészen alacsony hőmérsékletig a nyári tapad jobban. Akkor van gond, ha vizes, havas az út. A négy évszakos a hazai hőmérséklet, körülmények mellett nem igazán jelent hátrányt télen, sőt akár jobb is lehet a télinél.
dec. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
#14 Fú, mennyi baromság. Száraz aszfalton bizonyos hőmérséklet alatt a nyári durván felkeményedik.
dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15: te sem fogtál még meg gumit télen autókázás után, mi? :D

simán érezni, hogy langyos/meleg a gumi. Legyen az bármilyen.


A felkeményedés inkább nagy mínuszokban "veszélyes" de akkor is egy idő után melegszik a gumi és puhul... a téli evidens, hogy jobban.


Nyárin nincsenek VVVVVV alakú bevágások ami a hóban, latyakban tapadást segítené.

Jégen meg tök mindegy milyen gumid van, egyik sem tapad.

dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát, ha már a mintázat az érv, akkor komolyan mondom, nem is tudom, minek beszélünk, meg azt sem, minek szólsz bele gumis témába, ha ennyire sötét vagy hozzá. Én is sok dologhoz nem értek, nem is okoskodok bele.
dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15: Igazából nincs egy bizonyos hőmérséklet. Minden gumi rugalmassága fokozatosan változik a hőmérséklettel. A téli guminak van egy óriási hátránya száraz aszfalton, a sűrűn barázdált, lágy minta.


Ez a videó sok kérdést megválaszol:

[link]

dec. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Vezetéstechnikán is múlik leginkább, és persze autón is. A nejem a xaros toyota yarissal siman elment munkába 4évszakos gumival, amikor leszakadt itt 35 cm hó. én meg ki se bírtam mozdulni a ford focussal, téli gumival.
febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!