Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből áll egy B kategóriás...

Miből áll egy B kategóriás forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés

dec. 3. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Először is adategyeztetés. A vizsgabiztos elkéri a személyidet, megkérdez néhány dolgot (születési dátum, édesanyád neve). Aztán aláírat egy lapot, a vizsgalapot. Azután meg kell csinálnod a külső ellenőrzést. Ezt elmondod neki, hogy mit tapasztaltál. Majd a rendszer sorsol neked egy parkolást, megfordulást, illetve húznod kell egy vizsgaútvonalat. Ha jó fej, akkor meg tudod beszélni az oktatóddal, hogy mit húzták (gondolok arra, hogy elmondja az oktatód, hogy pl. hogyan csináld meg a párhuzamos hátra parkolást, ha azt kaptad). Majd be kell fejezned a belső ellenőrzést. Ezt is el kell mondanod, hogy mit tapasztaltál. És elkezded a vizsgát.

Egyébként mindent elmondanak részletesen ott is, ha valami kérdésed van, akkor azt is felteheted még, ha valamit nem értettél.

dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Megérkezik a vizsgabiztos, köszöntitek egymást, majd beültök az autóba. Aláírod, hogy vezetésre alkalmas állapotban vagy, illetve húzol vizsgaútvonalat és manővert. Ezt követően kiszállsz és:

-Gépjármű ellenőrzése, hogy közlekedésre alkalmas állapotban van.

Ha ezzel megvagy, visszaszállsz, és mondasz valami olyasmit, hogy “Mindent rendben találtam”, vagy hogy “A járművet közlekedésre alkalmas állapotban találtam.” Mondani fogja a vizsgabiztos, hogy kezdődhet a vizsga. Indíthatod az autót…

-Fékpróba! Miután beindítottad az autót, kicsit felengeded a kuplungot, majd rögtön állóra fékezel, természetesen nem blokkoló fékezést alkalmazva, hanem csak egy normál fékerejű lassítással. Én itt azt hiszem mondtam, hogy “A fékek rendben működnek.”

-Vezetés - ha a fékpróba megvan, akkor kezdetét veheti a városi vezetés. Az oktató (a húzott útvonal alapján) mondani fogja az útvonalat, pl. “A következő lehetőségnél forduljunk balra”, neked pedig az utasításoknak megfelelően kell cselekedned, figyelve arra, hogy szabálytalan manővert ne tekints lehetőségnek.

-Manőverek. Valamikor a vizsga közben végre kell őket hajtani, ezt is az oktató fogja mondani. Nekem a vizsga első negyedében megvolt mindkettő. Az oktató mondja, hogy “Csináljunk egy XY manővert!”, neked pedig keresned kell egy arra alkalmas helyet. Jó eséllyel begyakorolt helyen fog történni, főleg a megfordulás. A parkolásnál pedig figyelj arra, hogy ne szívasd meg magadat, ha túl kicsinek találod a helyet, menj tovább ahelyett, hogy megbuktatod magadat. Persze olyat se csinálj, hogy elmész 5 kényelmes nagyságú hely mellett is.

-Vezetés tovább. Ha megvolt mindkét manőver, akkor a vizsga hátralevő részében már “csak” vezetni kell, mi ezeket követően tértünk rá a tényleges útvonalra, ami egyébként gyorsforgalmi útra vezetett. Tulajdonképpen ezt követően annyi van hátra, hogy minden szabályt betartva, körültekintően mész addig, amíg vissza nem navigálnak a vizsgabázisra, ahol ha mindent jól csináltál, a vizsgabiztos azt mondja, hogy “megfelelt”, vagyis átmentél.

Én megkaptam a vizsgalapot (emlékbe), majd néhány nappal később elmentem az okmányirodába és kezdeményeztem a vezetői engedély kiállítását.

dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat!!!
dec. 3. 08:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3 db tételt kell húzni, egy útvonalat egy parkolást és megfordulást, én jobbra hátra párhuzamost húztam+ csillaghegyet + Y megfordulást (itt csak 2 tétel van U alakú vagy Y megfordulás).
dec. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Két kattintás volt a guglin,hihetetlen hogy emerek mennyire debilek tudnak lenni :)

[link]

dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
itt gyakorin csak debilek vannak, csak azért jövök fel, hogy értékelni tudjam az intelligens embereket ezen fórum után....
dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
És van a dedil-B,aki vasárnap reggel még egy regényt is ír válasznak.
dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Meg vagy Te, aki veszi a fáradtságot, hogy írjon 2 értelmetlen választ, mikor annyi idő alatt akár segíthettél volna is, vagy ki is húzhattad volna inkább a netet.
dec. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös!


Személyes tapasztalatokra is kíváncsi voltam.... 😊

dec. 4. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!