Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbuktam az első forgalmi...

Megbuktam az első forgalmi vizsgán és most borzasztóan el vagyok keseredve. Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Volt már erről egy kérdésem. Tegnap volt az első forgalmi vizsgám és megbuktattak. A következő volt az indok: Behajtottam egy tök üres utcába, Y megfordulás volt a feladat. De sajnos irányjelző nélkül húzódtam le az út szélére. Amikor tettem volna ki balra az irányjelzőt, hogy kezdem a manővert, szólt a vizsgabiztos hogy a vizsga sajnos itt véget ért.

Tudom itt én hibáztam, de akkor sem gondolom olyan óriási hibának. Nem egy piroson hajtottam át vagy ilyesmi. Az oktatóm szerint tudok vezetni és én is ezt gondolom. Mondta is hogy nem érti, hogy bukhattam meg. Én a vizsgadrukknak tudom be az egészet. Pótvizsgára legközelebb már csak januárban tudok menni. De addig kiesik egy csomó idő, valamint egyéb hibám nem volt. A parkolás is ment valamint tudom hogy az Y-t is meg tudtam volna csinálni. Most egy irányjelző elfelejtése miatt szerintem felesleges pót órákat venni, viszont ott van az is hogy ennyi kihagyással lehet kicsit kiesek a gyakorlatból. A motivációm is teljesen elveszett, legszívesebben feladnám, mert szörnyen csalódott vagyok. De ha már annyi pénzt bele öltünk... Mit tegyek szerintetek?

20/l



dec. 6. 08:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz jogsit, akkor mész pótvizsgázni, ennyi.


1 bukás még semmi, de legalább megtanultad, hogy megálláskor irányjelzőzni kell.

dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
17%
Kenni kell.
dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt tedd, hogy ne légy elkeseredve! Senki se tökéletes, olykor mindenki hibázik. Veszel pótórákat, ha szeretnél, aztán következőre sikeresen levizsgázol. Most már erre készülj, ne a bukáson pörögj! ;)
dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

"A motivációm is teljesen elveszett, legszívesebben feladnám, mert szörnyen csalódott vagyok."


Ha mindent ilyen könnyen feladsz, soha semmit nem fogsz elérni az életben.


"Most egy irányjelző elfelejtése miatt szerintem felesleges pót órákat venni, viszont ott van az is hogy ennyi kihagyással lehet kicsit kiesek a gyakorlatból."


Na, azért azt tisztázzuk, hogy ha most sikeresen levizsgáztál volna, az sem azt jelentené, hogy már semmi újat nem tudsz tanulni a vezetésről. Azt talán 10-15 év rendszeres vezetés után mondhatnád el, vagy még akkor sem.

És valóban, ha egy hónap eltelik úgy, hogy nem vezetsz, akkor kiesel a gyakorlatból. Tehát továbbra is járj vezetni, a karácsony úgyis be fog kicsit kavarni, de a vizsga előtti 1-2 hétben legalább 3-4 órát vezessél.

dec. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
82%

Vezetni mindenki tud, közlekedni kell megtanulni.

Legközelebb ezt a hibát nem követed el, nem dőlt össze a világ. :) Az elkeseredésedre annyi a tanácsom, hogy vidulj fel, aztán holnap új nap.

dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
0%
Harakiri.
dec. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
23%

Nem kapsz ego-masszázst bocs!

Mwgvan a hiba oka, ennyi.

Legközelebb majd erre is figyelsz! En amúgy valahogy elinteztetném, ha rajtam mulna, hogy mondjuk 10 nem indexelés utan ugorjon a jogsi....

dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
62%
A vizsgabiztos jóindulatán múlt. Szeretnek minden szarért buktatni. Ez még nem jelenti azt, hogy nem tudsz vezetni. Vegyél 1-2 pótórát azért, azt szokták nézni. Kitartás! :)
dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
57%
#8 Nem akarlak kiábrándítani a vizsgabiztos azért buktat, ha azt látja, hogy a vizsgázó 50 percen keresztül nem képes az útra figyelni a számára ismerős útvonalon. Ha nem buktatna, akkor ezek az emberek, akik 50 percig ismerős útvonalon képtelenek közlekedni egész Európára, télre-nyárra, hóra-fagyra jogosítványt kapnának. És még csak nem is a vizsgabiztos jóindulatán múlik, mert ott van a vizsgalap, hogy mire buktathat... Tudom, kedves és megnyugtató választ akartál adni, de legalább hülyeségeket ne beszélj.
dec. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 bazaltkaroly ***** válasza:
65%

Ne add fel, fog az menni. Ismerek olyat, aki negyedjére ment át, és mára mégis jobb sofőr lett, mint az átlag. Vizsgán szigorúan nézik az indexelést, ami érthető, mert nem tudhatják, hogy súlyosabb esetekben is el fogod-e felejteni. Gyakorlatban, nem ilyen szigorú a dolog. Fontos, hogy mindig jelezni kell, hogy mit akarsz éppen az úton, de ha például üres az utca, akkor senki nem fog rád szólni, hogy nem indexeltél. Tanulj a hibádból, és legközelebb menni fog, főleg, ha csak ennyi volt a baj. :)


#9 Alapvetően egyetértek veled, mert az esetek nagy részében, mindig a vizsgabiztost hibáztatják a tanulók, akkor is ha csak a munkáját végzi, de hozzátenném, hogy vannak azért meredek buktatások is. Például, amikor anno, a motoros rutinvizsgámat tettem (akkor még volt), öten indultunk neki. Mindenki tökéletesen csinált mindent, viszont volt egy ember, akit azért buktattak meg, mert az utolsó feladat után nem tolta a motort, hanem lassan visszagurult a befejezőpontra. Érthető, hogy a feladatsorban így van leírva, de azért az nehezen tudtam megemészteni, hogy egy tökéletes feladatsor után, ezért megbuktatják. Felmerült bennem ,hogy vajon akkor is megbuktatták volna-e, ha valaki más bukik meg helyette. Értem én, hogy a feladatsor szent, de akkor is úgy gondolom, hogy egy ilyen hiba, élesben már nem jelentene semmit. Ha még forgalmi vizsgán történt volna, akkor azt mondom, hogy jó, de rutinon túlzásnak tartottam. De ahogy mondtam, egyetértek a mondandóddal.

dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!