Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbuktam az első forgalmi...

Megbuktam az első forgalmi vizsgán és most borzasztóan el vagyok keseredve. Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Volt már erről egy kérdésem. Tegnap volt az első forgalmi vizsgám és megbuktattak. A következő volt az indok: Behajtottam egy tök üres utcába, Y megfordulás volt a feladat. De sajnos irányjelző nélkül húzódtam le az út szélére. Amikor tettem volna ki balra az irányjelzőt, hogy kezdem a manővert, szólt a vizsgabiztos hogy a vizsga sajnos itt véget ért.

Tudom itt én hibáztam, de akkor sem gondolom olyan óriási hibának. Nem egy piroson hajtottam át vagy ilyesmi. Az oktatóm szerint tudok vezetni és én is ezt gondolom. Mondta is hogy nem érti, hogy bukhattam meg. Én a vizsgadrukknak tudom be az egészet. Pótvizsgára legközelebb már csak januárban tudok menni. De addig kiesik egy csomó idő, valamint egyéb hibám nem volt. A parkolás is ment valamint tudom hogy az Y-t is meg tudtam volna csinálni. Most egy irányjelző elfelejtése miatt szerintem felesleges pót órákat venni, viszont ott van az is hogy ennyi kihagyással lehet kicsit kiesek a gyakorlatból. A motivációm is teljesen elveszett, legszívesebben feladnám, mert szörnyen csalódott vagyok. De ha már annyi pénzt bele öltünk... Mit tegyek szerintetek?

20/l



dec. 6. 08:25
1 2 3 4 5
 21/41 bazaltkaroly ***** válasza:
53%
Hívd fel te, ne várj a csodára.
dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Azért reménykedtem benne hogy felhív, mert konkrétan sírva szálltam ki az autóból és jöttem el, annyira csalódott voltam. Szóval láthatta milyen állapotban vagyok. Azt gondoltam hogy a történtek után felhív majd hogy mondjon valami vigasztaló dolgot pl. majd legközelebb sikerül.
dec. 18. 13:08
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Hat akkor nem ilyen vigasztalos az oktatod ez ne vegye ela kedved hivd fel es kerj idopontot ne hagyd annyiban😊 kovetkező sikerulni fog😊
dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
83%
Az oktató nem az apukád vagy a barátod. Vagy nem érdekli a lelkivilágod vagy pont azért nem hív, mert nem akar megint felzaklatni.
dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Ezen fölösleges sírni. Biztos elszomorított a csalódás, de nem olyan nagy katasztrófa ez. Ritka az az ember, aki elsőre átment. Fel a fejjel, menni fog.
dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
50%
#22 Nem a pszichológusod. Én még a barátaimat is simán hagyom elmenni, ha azt látom, hogy menni akarnak sírva, majd felhívnak, ha megnyugodtak, és van kedvük normálisan beszélni a dolgokról.
dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
51%

#22: jézus kérdező, te mindig ilyen hercegnő voltál? 😅


1. Én 2x buktam, de állítom, hogy a bukások miatt csak jobb sofőr lettem, mert a bukásaim jogosak voltak és azóta annyira beégtek, hogy örökre megtanultam őket! Éles forgalmi helyzetben nem követem el őket és ez a lényeg.


2. Az indexelés elmulasztása azonnali bukást eredményez. Rajta van a vizsgaminősítőn is, amit online te is megnézhetsz. És de, indexelni tényleg fontos! Főleg a vizsgán.

dec. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 bazaltkaroly ***** válasza:
83%

#27 Az első pont a lehető legjobb hozzáállás. Nekem sem ment elsőre, de nem ért véget az élet. Kérdező vedd figyelembe, hogy nem feltétlen azért buktatnak meg, mert nem szeretnek, hanem azért, mert látják, hogy még nem állsz készen, és nem akarják, hogy az első néhány vezetéseid alatt baleseted legyen. Igen, vannak esetek, amikor furán buktatnak, de ez manapság nem gyakori.


A második pont is érthető, mert lehet, hogy egy üres utcában az index egy fölöslegesnek tűnő dolog, de az is megeshet, hogy egy biciklis, gyalogos, vagy elektromos rolleres pont a látótereden kívül jön, és egy előre nem jelzett manőver, akár komolyabb sérülést is okozhat.

jan. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van rokonom, aki éjszaka nem indexel, mert úgysem látja senki. Én biztos, hogy annyira megszoknám, hogy berögződne, és akkor is elfelejteném, amikor kéne. Index elhagyásáért, megtévesztő indexért buktassanak is meg. Amit motoros oktatáson a fejembe vertek, hogy sose felejtsem el kikapcsolni az indexet, mert az életem múlhat rajta. És valóban, egyszer fent hagytam, azt hitte a mögöttem levő, hogy kanyarodni fogok jobbra, ezért megelőzött, de úgy, hogy majdnem lesodort az útról. És az én hibám lett volna, ha ott maradok, mert jogosan hihette azt, hogy ott, ahol majdnem elsodort, én már nem leszek az úton.
jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és normális válaszokat, de úgy döntöttem abbahagyom.
jan. 2. 16:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!