Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Lexus valóban a legmegbízhat...

A Lexus valóban a legmegbízhatóbb autók közé tartozik? Mint pl egy 2012 körüli 3.5 ös rx450 akkor szintén ilyen megbízható autó?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén 6-7 millió Ft környékén inkább néznék egy megbízható ex-prémium autót, mint egy pár éves downsizingos 3 hengeres akármit. Mivel csak benzines jöhet szóba a használati szokások miatt, ezért így véltem a legjobbnak.


Gondolkodtam PHEV-en. Pl Volvo v60 D6, de ez dízel hibrid és csak nyáron megy tisztán elektromosan, 2 tonnahoz 82 lóerős elektromotor van, valamint a megbízhatósága is elég alacsony.


dec. 10. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
De miért ne lenne megbízható egy japán ráadásul prémium autó?
dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem a kettő elég furcsa.

Prémium és megbízható?

Külföldi oldalakon az éves "fenntartása" 250e mérföldig 440$-nak megfelelő összeg. Ezt találtam.

Csak aztán belegondolunk, ott bármit cserélni kell az árak magasak, nem?

Vagy én gondolom túl?

Valószínűleg igen. 🙂

dec. 10. 22:03
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Inkább hírhedten rohadt drága fenntartású autó.

Évente milliókat is képes elvinni akár, ha mindig cserélgetni kell az alkatrészeket.

És a legaprobb szirszar alkatrész is aranyáron van hozzá.

dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3# természetesen van ilyen. Nézegettem a piacot, kérdés kiírása óta megállás nélkül kutattam.

Magyar és külföldi fb csoportokat néztem át, valamint összes fórumot.


Van pár húzósabb tétel, pld akkumulátor felújítás(100-400e Ft-közt), viszont évente lehet potom összegért az akkumulátor garanciát hosszabbítani.


Vagy olvastam a légrugóról storykat. Új légrugó 600-700e Ft, de lehet külön rugó tányért kapnk hozzá szerencsére, ami 50e+munkadíj. Bár mivel a légrugós ritka 10/1 van, ezért ezt nem tartom problémának. Csak normál rugóst kell venni.


Olvasgattam tovább is. Voltak 300-400ezer mérföldet futott darabok is. Motorikusan nincs gond, néha cellákat kell cserélgetni.

dec. 10. 22:14
 5/9 A kérdező kommentje:

Sokan 100 e mérföld után cserélték először a féket is, mert az visszanyerő miatt nem kellett.


Perszeee találtam ám tipushibákat is. A fékek néha úgy nyoszorognek, mint egy régi lovaskocsi, ha nincsenek intenzívebb fékezések.

dec. 10. 22:16
 6/9 A kérdező kommentje:

A 3.3 Lexus motor(rx400) problémás, ha fogy a hűtővíz akkro drága felújítás lesz belőle, $e a 3.5-re nem jellemző.


Ezt mind azért írtam le, ha esetleg valaki szintén ezt a típust keresi és angolul nem beszél, akkor nagy segítség 😀

dec. 10. 22:19
 7/9 anonim ***** válasza:
dec. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én nem ismerem a lexusokat, de használtan vettem 5M körül egy audi a4-et 3.0 tfsi-vel 180k km körül ezt úgy 3 éve. Most 350k km körül van és még mindig nem kellett komolyabb szervíz, mint a tipikus autó ápoló szervízek. Szóval megbízhatóságban top, és árkategóriában is ott van, amit leírtál.
dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Audit koszonom kihagyom
dec. 11. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!