Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki a saját autóján egyedül...

Aki a saját autóján egyedül kuplungot cserél a sufniban, az nem ért az autókhoz?

Figyelt kérdés

Nővérem párja aféle ezermester, mindig bütyköl valamit a ház körül, egyébként villanyszerelő. A saját autóját is mindig ő maga javítja, kuplungot is cserélt rajta.

Az első autóm szeretném megvenni, és mivel úgy gondoltam, hogy sógor képben van a témában, megkértem, hogy nézzünk meg egy eladó autót itt a városban. Visszautasította, mondván ő nem ért hozzá, és vigyem el rendes állapotfelmérésre.



dec. 11. 17:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
800 ezer a keret az autóra, szóval nem bugattit akarok venni, amire azt mondhatná, hogy az már ürtechnika. A nővéremék autója sokkal modernebb.
dec. 11. 17:42
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem feltétlenül.
dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hypno ***** válasza:
83%

A sógorod korrekt. A saját lepráját bütyköli mert olyan hogy bütykölhető, de nem tesz úgy mintha értene is hozzá.


Egy csomó mindent meg lehet csinálni Youtube videók alapján, de az nem autószerelői tudás.

dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Attól, hogy a saját autóját elbütykölgeti az ember, az nem jelenti azt, hogy képes lenne egy vadidegen autó állapotát felmérni. Erre van a szerviz.


Ráadásul eleve nem jó ezekbe a dolgokba belefolyni, mert az első probléma után jön a "háde" a "hát de azt mondtad hogy..." kezdetű mondatok.

dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Apám is szereli a saját öreg mercijét mert minden egyszerű benne. Kiveszi, beteszi és működik meg már ismeri régóta, de egy újabb autót elvisz szerelőhöz mert bonyolultabb, több tapasztalat kell hozzá esetleg célszerszám. Könnyű elrontani. Amúgy ha olcsón veszel egyszerű autót akkor kb ne legyen szétrohadva de ha valami bonyolultabb prémium gép akkor ahhoz tényleg kell a hozzáértő szem.
dec. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Az autoszereles azert nem agysebeszet. Minden muveletben van par buktato amire oda kell figyelni, de nem kell akkora dolgokra gondolni. Egy valoban jo muszaki erzeku es terben osszefuggesekben gondolkodni tudo ember ki tud cserelni egy kuplungot. De ettol meg nem lesz autoszerelo.

Az auto atnezesehez meg tipusismeret kell, az meg nem egy egzakt autoszereloi skill. Aki szedett mar ki/szet motort, futomuvet, fekrendszert, szervokormanyt meg tud ertelmezni egy elo adatos diagnosztikat (ez sem agysebeszet egyebkent) biztos hogy tobbet lat, mint aki nem. Aki meg ebbol el az meg meg tobbet.

dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Illetve van meg egy dolog. Valoszinuleg konfliktuskerulo.

Ez picit hasonlit arra, mint amikor rokonnak, ismerosnek nem dolgozunk.


Egy hasznalt autonal, foleg egy ilyen kis ertekunel, garantalt hogy jon elo hiba, ami egy 800 ezres autonal siman lehet gtk. volumenu, akar tobb is.

Na most ha elmegy veled megnezni, o ugy latja hogy jo az auto, 2 honap mulva meg ra kell kolteni 700 ezret mert meg nem tudsz kuplungot hasznalni es elfo_sa magat a mar 100 ezret futott utangyartott kettomegu lendkerek, akkor mi lesz? Ez csak egy pelda, de akar valid is lehet. Taptalaj a csaladon beluli mutogatasra, konfliktusra. Meg akkor is igyekszik az ilyen szitut elkerulni az ember, ha ez a viselkedes egyaltalan nincs jelen a csaladban. Mar csak a sajat lelkiismerete miatt is.


Szoval a tenyleges technikai oldalan tul, van ilyen is.

#6 voltam.

dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Aki kérkedik, az nem tud semmit, aki tud valamit, az sosem kérkedik. Én ehhez tartom magam, szerelgetek otthon de sose mondanám, hogy profi vagyok.
dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Azért ha valaki otthon egyedül megkuplungozza a kocsiját, arról nem mondanám, hogy nem ért az autóhoz.

Az, hogy egy használtautó vásárlásba nem kíván "szakértőt" játszani, tökéletesen megértem. Sok éves autós múlttal, már én is tértem ki ilyen felkérés elől.

A vásárlás utáni legelső hibánál előkerülhet a "te mondtad hogy jó" kezdetű szemrehányó mondat.

Ezért vannak a hivatásos állapot fölmérők.

dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Akkor mesek:

Múlt nyáron vettem egy autót. Átnéztem. A helyszínen átnézettem. Hazavittem. A szerelőm (nem kicsit kzkacos) Átnézte.

Az volt a megállapodás, hogy a klímát javítani, tölteni kell, aztán csak benzint tölteni

Ősszel Kiderült, hogy rohad a sárvédő, a fűtés csak lehelni a meleget. A kettő együtt 200 000

Most hoztam el az autót a karosszériástól, mert tavasszal még rendben volt, de mostanra kedobta az aljáról a festéket. 150 000 ft

Nagyon örülök, hogy nem autószerelő barátom nézte át az autót. Igen nem lenne igazam, de terhelné a kapcsolatunkat.

dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!