Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autò?! Kèrlek segìtsetek :)

Első autò?! Kèrlek segìtsetek :)

Figyelt kérdés

Sziasztok,tudom,1000 kèrdès van màr fent. Visoznt mègis elvagyok ebben a tèmàban veszve..25 èves làny vagyok,lassan befejezem a jogosìtvànyom,viszont nem tudom merre induljak el autò tèmàban. Vàrosban hasznàlnàm,egyszer kètszer hosszabb ùtra is. Nagyon nagyon tetszenek a Minik,viszont a nagyobb autòk is. (Terepjàrok) A Land rover volt az àlmom,de annyi rosszat hallottam ròla,hogy teljesen elvagyok bizonytalanodva. Illetve első autònak kicsit soknak èrzem..ùgy gondolom. 1,5 milliò forintot szeretnèk maximum rààldozni. Rengeteg autòt nèztem màr,mindben csak 1-2 napig voltam biztos. Utàna jött egy ùjjabb.

Ti mit ajànlanàtok nekem? Ami nem tùl nagy,kicsit csajossabb is. Illetve vàrosban megàllja a helyèt,de ebben az àrban benne van.....



jan. 3. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%

A suzuki kicsi kezdesnek jo sztem

[link]

jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Város miatt mindenképpen benzinmotorosat. Ajánlani szerintem azért nem jó itt, mert rengeteg az elfogult vélemény, az összes létező autóra valaki rosszat fog mondani,baztsn ugyanolyan bizonytalan maradsz. Esetleg írd le, hogy mikkel szemeztél még ezeken kívül. Az biztos, hogy Rovert másfél millióért nem fogsz jót találni, szóval azt biztosan elengedném. Szerintem valami kisebbet keress, városba semmi értelme a nagy dögöknek.
jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Pl. Suzuki Swift, de nem azt amit #1 linkelt mert az nagyon túl van árazva. Ezek 1 milliót érnek max.
jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen lehet 1 miliot er de sajnos nem annyiba kerul en vettem 2 eve egy volkswagent 3,5ert most ugynaz vagy roszabb felszereltseg 5 millo😀 szoval minden dragabb lett persze lehet varni hogy hatha olcsobb lesz de ugynezki hogy minden csak dragul olcsobb nem lesz sajnos
jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
#4 És vajon miért mindenhol ezt linkeled? Csak nem hirdeted a saját eladó autódat? Az tiltást jelent :)
jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Midenhol nem😀 csak kerestem egy szuzukit 1,5millioig😀 meg a holgy tulajdonos csak jot jelent nem versenyeztek vele :)
jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
9%
Hagyjatok mar szegenyt a Suzukival! Az egy unalmas, nem biztonsagos, femfoliabol gyartott gurulo koporso.
jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

A Swifttel semmi baj, ennyiért más kapsz az újabb változatból, ami biztonság szempontjából sincs hátrányban a többi hasonló árú és kategóriájú autóval szemben. Nincs jobb választás a magyar piacon ár-érték arányban, mert sok van belőle, olcsó hozzá az alkatrész, megbízható. Első autónak maximálisan ideális. Aki fikázza, annak valami fóbiája van, vagy nem érti, hogy mi a kérdés.

Azonban több más modell is van, ami még szóba jöhet. Legjobban ajánlásom sorrendjében:

1. Toyota Yaris - formára csajosabb, divatosabb, mint a Swift. Belülről is cukibb, a középen lévő műszerfal szokatlan, de a mindennapokban semmiféle hátrányt nem jelent. A hátsó üléssora sínen tologatható, így eldöntheted, hogy hátul nagyobb lábteret, vagy pedig nagyobb csomagtartót szeretnél. A kettő együtt nem megy. De amíg nincs gyerek, nem kell babakocsit szállítani, tökéletes és praktikus kisautó. 1,0 és 1,3-as benzinmotorokkal ajánlanám. Az 1,0 elég gyenge, emiatt nehezebb vezetni, mert nagyon oda kell figyelni, melyik fokozatban van a váltó, ha pl. egy körforgalomba mész be. Rutinnal persze nem jelent gondot, csak pörgetni kell, de amúgy 5,8-6 liter körül elmegy vegyes használatban. az 1,3-as motorral azért életrevalóbb. Mindkét motor megbízható, a Yaris amúgy is az egyik legmegbízhatóbb autó a kategóriájában.

2. Honda Jazz - csak azért tettem második helyre, mert túl van árazva sajnos, mivel annyira jó híre van, hogy nagyon keresik. A jó hír nem véletlen, és ennek következtében a magas ár sem. Ha van pénzed egy jó állapotúra, egyszerűen nincs értelme mást venni Jazzen kívül. Megbízható, jó minőségű, és őrületesen praktikus autó, hatalmas csomagtartóval, nagy utastérrel. Gyakorlatilag egy kategóriával jobb térkínálatot ad, miközben külső méreteit tekintve kisautó. A hátsó üléssorban az ülőlapok moziszék szerűen felnyithatók így hatalmas tér alakítható ki benne pluszban úgy, hogy a csomagtartó teljes mértékben megmarad elkülönítve. Ezt csak a Jazz tudja (meg az eggyel nagyobb kategóriájú Honda Civic). Nekem volt Yarisom meg Jazzem is. Jazzben így biciklit is tudsz szállítani az utastérben, de az első kerekét ki kell venni azért. Fogyasztásban nagyjából ott van, mint a Yaris. Jazz 1,2-es és 1,4-es motorokkal volt, egyiknek sincs baja, az 1,4-es erősebb nyilván, még ha csak kicsivel is.

3-4-5. - Itt már nem állítanék konkrét sorrendet, ezekről az autókról nincs annyi tapasztalatom, de: Opel Corsa, Ford Fiesta, Volkswagen Polo. Hogy miért? Alapvetően megbízhatóak, sok van belőlük, mindenhol ismerik, tudják javítani, van hozzájuk utángyártott alkatrész, tehát olcsón fenntarthatóak.


Pár gondolat még:

- mindegyik autó lehet rossz, ha nem volt rendesen karbantartva. Egy Yaris, Jazz, Swift bármi lehet motorhibás, ha a "garázsban tartott hölgy tulajdonos" az első százezer kilométer során nem tudott róla, hogy néha olajat kéne cserélni a motorban. Lehetőleg magyar, kevés gazdás, követhető előéletű (szervizkönyves), rendesen karbantartott autót vegyél.

- Kérd szakember segítségét. És az ne az autókereskedő legyen, akitől épp meg akarod venni az autót.

- Előzetesen is beszélj olyannal, aki ért hozzá. Az ilyen gondolatokat, hogy a Land Rover tetszik, el kell hessegetni. Képbe kell kerülnöd azzal, hogy egy olcsó Land Rovernek a javítása kerülhet alaphangon annyiba, mint amennyit az egész autó megvásárlására szánsz. Neked egy megbízható, egyszerű kisautó kell. A divat ne legyen előrébb a józan észérveknél, különben a pénztárcád bánja.

- Vásárlás előtt legyél tisztában azzal is, hogy az autót megvenni egy dolog. Az átírásnak is van költsége, és mindenképp készülj nem várt kiadásokkal is, mert használt autót veszel. Olyan nincs, hogy valaki egy 100%-os használt autót ad el, mert eleve nem is létezik 100%-os használt autó. Ha más nem, majd kell rá gumi, új akksi, egy olajcsere, rosszabb esetben vezérlés csere, stb. 200-300 ezer forintod minimum legyen félretéve erre. Ha összesen van 1,5 milliód, és egy fillérrel sem több, akkor 1,2 millió körüli autókat nézegess. A szervizelésre elkülönített összeget ne pénzkidobásnak tekintsd, hanem az autó részének, hogy gondtalanul és örömmel használhasd.

- Ha véletlen találsz egy Lancia Y-t, amibe beleszeretsz, és rendkívül jó állapotúnak mondja a szakember, vedd meg. Ne ragaszkodj egy konkrét modellhez. Arra koncentrálj, hogy jó állapotú legyen, mert ha baja van, bármit hamar meg fogsz utálni. És 1,5 millió körül nehéz ám jót találni.

De nem is lehetetlen, úgyhogy drukkolok nagyon! Remélem, lesz aki segít neked kiválasztani a megfelelőt.

jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Citroen C4 coupe 1.6 benzinmotorral, ebbol van limitalt Loeb edition is, tuzpiros, ha nincs lelakva szep auto. Volvo C30 szinten 1.6 benzinmotorral.
jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!