Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vizsgadrukk/izgulás legyőzése...

Vizsgadrukk/izgulás legyőzése forgalmi vizsga előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Éppen most csinálom a jogsit és már nagyon közel van a forgalmi vizsga, viszont rettentően izgulok, és az izgulás miatt a teljesítményem is rontódni fog. Esetleg van valakinek valami tippje ez hogyan csökkenthető?

L/18



febr. 1. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Xanax.
febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Dobj be egy felest előtte.
febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

😂😂😂

Tényleg megköszönném ha valakinek van ami bevált

febr. 1. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Lenne ötletem, hogy nyugtatnálak le előtte! 😛😆
febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs megoldás. Nem kell vizsgadrukkolni. Nekem sajnos-nem sajnos ilyen szempontból szerencsém van, sosem izgultam vizsgák előtt, csak a megírásuk után, az eredmény kiderüléséig, egyedül a magyar érettségitől féltem, de az is kimerült abban, hogy aznap reggel ment a hasam.

Amúgy én azt vallom, hogy az fél, aki tudja magáról, hogy nem készült fel. Egyetemen is oktatok, nagyon látom, hogy a hallgatók amúgy pontosan tisztában vannak azzal, mit érdemelnek, csak azért izgulnak, hogy a reális érdemjegynél tudnak-e jobbat kapni. Tehát a vizsgadrukk legyőzésére az a legjobb módszer, hogy felkészülten mész vizsgázni... Ha meg tényleg megy minden, csak a vizsga ténye zavar, akkor elmész pszichológushoz, mert nekem akárki mondhatja, hogy lámpaláz, ez nem normális. Ha én tudom, hogy mindent tudok, akkor nem lehet csőbe húzni és nem izgulok.

febr. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves ötös válaszoló sajnos egy forgalmi vizsgára nem lehet 100%an felkészülni ott lehet találkozni olyan helyzettel amivel még kb soha az életben nem találkozott az ember, ez sajnos nem olyan mint a KRESZ vagy az érettségi ahol mindent meg lehet tanulni ez gyakorlat kérdése és az izgulás nyilván egy bizonyos szintig egészséges, ezáltal az emberek rosszabbul teljesítenek, de nagyon szépen köszönöm a választ!
febr. 2. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a közlekedés maga is egy olyan üzem, ahol bármikor bármi történhet, amire te nem vagy felkészülve és még nem láttál olyat. Ezért nem adnak jogosítványt csak úgy.

De helyezzük perspektívába! Sikeres forgalmi vizsga esetén az egész kontinensen, nem csak szép napos időben, nem csak akkor, amikor kialudtad magad, nem csak akkor, amikor egy oktató úgy látja, alkalmas vagy, te vezethetsz majd.

Egy forgalmi vizsga ennél sokkal stresszmentesebb, ugyanis:

- ismerős helyen közlekedsz

- csak 40-50 percig tart, azt teszteli, 40-50 percig figyelmes vagy-e

- instant bukó hibák azok, amikkel akár embert is lehet ölni!

- hibavonalat kapsz minden olyan hibáért, ami potenciálisan koccanáshoz is vezethetne. 10 hibavonalig átmész. Az kb. 5 percenként egy olyan hiba, amit amúgy jogosítvánnyal vezetve igyekszel nem elkövetni. Vizsgán meg megengedik, hogy ötpercenként hülyeséget csinálj!

- nem szól a rádió. nem csicsereg az assszony, vagy anyád, apád, nem rugdossák az ülést, és a gps sem pofázik, mert az oktató diktálja az utat. Ennyivel is kevesebb dolog foglalja le a figyelmed.

- Ha bármi baj van, akkor ott az oktató. Oké, megbuksz, ha közbeavatkozik, de ő a felelős, tehát még ha neadjisten a forgalmi vizsgád során sikerül meggyilkolni valakit, te abban teljesen fel vagy mentve. Cserébe amint megvan a jogosítványod, még ha ül is melletted valaki, aki próbál értelmes tanácsokat adni, ha bármi történik, az bizony téged terhel.


Mindezek után, mondja meg nekem valaki, hogy mégis mi logikus indoka van izgulni? Ha meg nincs logikus indok, akkor csak igazam van abban, hogy ezen maximum egy pszichológus fog segíteni. 12 éve vezetek autót és 3 éve motort. A forgalmi vizsgáim voltak a legnyugodtabb, legszebb vezetéseim. Bár olyan nyugodtan ülnék fel bármikor motorra, mint a forgalmi vizsga napján.

febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen igaz ott az oktató, ismerős környék (jobb esetben), és viszonylag rövid időtartam, de azért mégiscsak olyan sztorikat hall az ember, hogy milyen ‘kis’ dolgokért buktatták meg (ami valószínüleg nem úgy volt ahogy ezt ők mondják dehát ez van). Izgulni viszont rendes emberi dolog az már más kérdés, hogy mikortól számit ez szorongásnak és mikor van szükség gyógyszeres kezelésre.
febr. 3. 00:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is hallottam ilyen sztorikat, "megbuktattak, mert kanyarban előztem biciklist, biztos azért, mert nem csúsztattam oda egy húszast előtte". Aztán amikor egy közlekedni tudó kikérdezte, akkor kiderült, hogy szinte nulla oldaltávolsággal előzött kanyarban biciklist, miközben jött szembe a kamion, mert lusta volt fél percet lassan menni. Csak példa.
febr. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!