Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menetrögzítő kamerát be lehet...

Menetrögzítő kamerát be lehet kötni fixen az autóba?

Figyelt kérdés
Hogy a töltőkábel ne ott lifegjen középen, hanem be lehet kötni a kábelt valahogy a jármű elektromos rendszerébe? A kábelnt meg körbe elvezetni az oszlop borítás mögött fel a tükörig mondjuk. Ha igen, hová szokták kötni hogy mindig működjön de ne tegyen kárt az autó elektromos rendszerében?

febr. 17. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a napi használós autómnál ez úgy van megoldva hogy a belső visszapillantó mellett ott a kamera. A tápkábel középen a tető kárpit alatt el van vezetve szépen az oszlopburkolatig, ott a burkolaton belül van a kábel ami lemegy egészen a műszerfalig ahol a burkolat vége van ott volt nekem akkora üreg hogy a kábel USB csatlakozóval együtt átférjen így a kesztyű tartót kivettem és mögötte végig el van vezetve egészen a középkonzolig ahol a lábtérnél szépen kitudtam vezetni és oldalt van egy öntapadós kábelvezetővel odavezetve a szivargyújtó aljzatig, és ott bedugom meg kihúzom.

Egyébként azt tervezem hogy a szivargyújtóról lehúzok 2 szálat amire párhuzamosan rákötök vagy egy USB-s aljzatot ami kimondott autóra való és 12Voltról alakít 5 Voltra ahogyan kell és azt a középkonzol mögött fogom elhelyezni belül ahol nem is látszik, nincs útba és arra lesz rácsatlakoztatva és valahova csinálok egy kis kapcsolót hogy szükség esetén ki-be tudjam kapcsolgatni, meg plusz biztosítékot kötök majd rá.

De idáig még nem jutottam el.

Viszont a hétvégi autómnál ott visszapillantós menetrögzítőm van ami utólagos még az előző tulaj műve ez. Ott szintén így van elvezetve a vezeték ahogyan írtam, annyi különbséggel hogy a vezető oldal felé megy el egészen a biztosítéktábláig. Ott a biztosítéktábla mögött be van kötve egy átalakító ami 12 voltból csinál 5 voltot de direktbe va kötve a kamerára tehát nincs se USB se semmi, és az van rákötve a bizti táblára ahol neki ki lett alakítva egy külön biztosíték készlet.

Ez gyújtás áramra van kötve ha van gyújtás akkor kamera bekapcsol, ha levesszük akkor ki.

De szerelve van be egy főkapcsoló neki amivel ha akarom teljesen áramtalanítom és akkor kapcsolom be amikor akarom. Ügyesen megvan oldva abba is.

febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Be, csak le fogja meríteni az akksidat.
febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha fixen akkura kötöd akkor kell hozzá egy akkuőr , kábelt be lehet nyomkodni a tetőkárpit mögé bontás nélkül , oszlopnál a műanyag borítást viszont le kell szedni .
febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A saját töltőjéről megy mindegyik, úgy hogy a töltőt kell bekötni a rendszerbe.

De szerintem meg olyan kicsi az áram felvétele hogy nem meríti le az akkut. Kb annyit fogyaszthat mint egy telefon.

febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Egy ilyet köss direktre és ebbe dugd.

[link]

febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Kb 10 éve így használom. A biztosítékdobozben kerestem egy üres, gyújtásra aktív helyet. Kapott egy 5A-es biztosítékot és onnan vittem neki áramot. A műanyag burkolatok alatt van szépen elvezetve, nincsenek lengedező kábelek. Ahogy ráadom a gyújtást, egyből automatikusan kapcsol a kamera. Amikor leállítom, kikapcsol. Az, hogy itthon a garázsban nem vesz, az engem egyáltalán nem zavar.

10 év alatt semmi problémát nem okozott ez a megoldás. A szivargyújtóból a csatlakozó ki-be húzigálását és a lengedező kábeleket kb az első két nap után untam meg, engem nagyon zavart.

febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Van elég szabad biztosíték minden autóban, ennek a bekötése nem komplikált.

A kábel elveztése egy kis pepcselés és némi szépérzék kérdése.

Ahogy #6 írta a gyújtás (15) köréből ágaztasd le.

Semmi szükség arra, hogy éjszakai sötét garázs képét megörökítse.

Különben is, a szivargyujtóra bármikor szükséged lehet. (telefontöltés, kompresszor,bármi)

febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, épp a héten csináltam meg. Nekem egy Viofo A119 v3 van és hozzá vettem egy hardwire kit-et és van parkoló módja is. Az egyik kábel földelés, a másik egy folyamatosan áram alatt lévő biztosítékba megy a másik pedig egy olyanba, amelyik csak gyújtás esetén kap áramot így tudja a kamera, hogy mikor kell parkoló módba kapcsolnia. Van rajta alacsony feszültség védelem is, tehát ha nagyon alacsony a feszültség, akkor kikapcsolja a kamerát teljesen, hogy ne merítse az akkumulátort tovább. Youtube-on ezer videó van erről.
febr. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8.

Amit leírtál, az valóban ilyen egyszerűen megoldható.

Kis kiigazítás, csupán a rend kedvéért:

Az autóban nem földelés van, hanem testelés (ez általában a karosszéria fémszerkezete) a feszültséget pedig gyujtás áramkörről lehet levenni a kamera működtetéséhez.

Az elsőt a 31. a másodikat a 15. számon lehet megtalálni.

(Bosch számozás)

febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!