Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most szervizeltem az autómat....

Most szervizeltem az autómat. Hiányzott a műanyag elemekből néhány patent. Pár alkatrészt cseréltem, "ha már szét van szedve". Utána kialakult egy beszélgetés. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Az egyik álláspont az volt, hogy miért költöttem a patentekre, miért nem olcsóbb kuplung szettet vettem. A műanyag elemeket miért nem gyorskötözővel rögzítettem? A gyári állapotot úgy sem tudom tartani.


A másik álláspont szerint miért raktam vissza a gyári kinyomócsapágy rúgót, miért nem rendeltem olyan kuplungszettet, amiben a rúgó is jó?


A történet annyi, hogy kuplung csere volt, a szetben a rúgó nem ehhez a típushoz való volt. Már az előző tulaj is a gyári rúgót tette vissza kuplung csere után (a kuplung utángyártott volt, de a rúgón ott voltak a gyári jelzések).


Az autó 10 éves városi kisautó.



febr. 24. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kivel "alakult ki" ez a beszélgetés?
febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A csere egy iskolai műhelyben történt. Az esti tagozatos tanulókkal. Maga a beszélgetés "jó volt", csak ott akadtam el, hogy a két végletes álláspont között hol van a gazdaságos középút.
febr. 24. 09:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Iskola? kőművesek, vagy bölcsészek?
febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"miért költöttem a patentekre, miért nem olcsóbb kuplung szettet vettem. A műanyag elemeket miért nem gyorskötözővel rögzítettem?"


Mert értelmes ember így tesz. Nem a gyári állapotot akarjuk fenntartani egy ilyen korú autónál, hanem a jó állapotot, akár gyári, akár nem.


"miért raktam vissza a gyári kinyomócsapágy rúgót, miért nem rendeltem olyan kuplungszettet, amiben a rúgó is jó?"


Részben jogos a kérdés, azonban ha hasonló eset áll fenn, mérlegelni kell, hogy miről van szó. Bizonyos esetekben nyilván venni kell másikat, amiben minden jó. Más esetekben vissza kell rakni a régit, oszt' jónapot. Attól függ, hogy miről van szó, mekkora "kockázatot" jelent a régi visszarakása. Ez szerintem az utóbbiban esik, kétlem, hogy annak a rugónak bármi baja lenne, szóval nem sok vizet zavar.

febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én azon gondolkozok mi a franc az a kinyomócsapágyrugó.. :)
febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kinek mi.
febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:

#5

"Én azon gondolkozok mi a franc az a kinyomócsapágyrugó.. :)"

Szerintem a kuplungszerkezetre gondol a kérdező: "miért raktam vissza a gyári kinyomócsapágy rúgót, miért nem rendeltem olyan kuplungszettet, amiben a rúgó is jó?"

De igazad van, hogy nem létezik olyan alkatrész, aminek az lenne a neve, hogy "kinyomócsapágyrugó".

febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#5 #7 Suzukiknál van valami rugó a kinyomócsapágynál, azt hiszem. Nem tudom, talán egyszer kuplungoztam Suzukit még régebben, nem emlékszem már. De ott van valami ilyesmi. Lehet arra gondol. Vagy ki tudja. Ha netán tényleg a szerkezetre gondol, akkor visszavonom a #4-es válaszom végét, azt tényleg idiótaság nem kicserélni.
febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A kinyomócsapágyat a kinyomó villához rögzítő rúgó.

Egyébként autószerelő tanulók voltak (kőműves vagy bölcsész iskolában viszonylag kevés az autószerelő műhely)

febr. 24. 11:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahaa.. Így már értem. az kb egy vékony drót, de ha jó állapotban van, nem rozsdás akkor átrakod azt jólvan..



Ja.. 30 éve ilyenek tanulnak autószerelőnek, ezért csinálom kizárólag saját magam az autómat, meg már egy ideje másokét is amiket az olyanok takeszoltak tönkre, mint a haverjaid. :D

febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!