Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még meddig lehet kapni benzine...

Még meddig lehet kapni benzines autókat, gépeket, benzint szerintetek?

Figyelt kérdés
márc. 29. 20:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
#20 pontosan, amúgyis egyre jobban motoszkál bennem egy mindent eladás, és nagyonmesszire költözés gondolata. :)
márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#18 De, megvan. Senki sem olyan hülye, hogy azt higgye, 2036-ban már lőnek rá, ha kiáll a garázsból a Dodge Chargerrel.

Inkább az az idegesítő, hogy egy létező problémára elsietett, ideológiai indíttatású, nem diverzifikált pánikreakciót adtunk.

Mostanra látszik, hogy a jelenlegi technológiai szintünkön csak bizonyos részterületeken, bizonyos éghajlati és urbanizációs körülmények között, bizonyos életkörülményeket figyelembe véve lehet megoldás a villanyautó.

Még 20 ev múlva is lesznek a régiónkban olyan területek, amelyek lakossága ma 300-700 ezer forintos roncsokkal jár, mert a napi 2-3 buszjárat mellett képtelenség normális életet élni, jobbra viszont nincs pénze.

Én értem hogy egy fővárosi ingatlanból két középosztálybeli fővárosi jövedelemből könnyű jóemberkedni mások bőrére, de azzal azért szembe kéne nézni, hogy ez a virtue signaling azzal jár, hogy emberek tömegeit fosztják meg a mobilitás lehetőségetől. Ez is mutatja, hogy a 2035-ös céldátum (ami szerintem meg fog bukni) ideológiai hevületből született, tipikus bolsevik tempó. Ha nincs kenyér, egyél kalácsot! Csak harom buszjárat van a faludba? Szálj metróra! Nem érted, higy mi jót akarunk nektek? Majd megérted a Gulágon.

A kerdésre adott elsietett válaszból az is következik, hogy rengeteg autóipari tőke fordult az elektrifikáció felé kizárólagosan, és most már, hogy látszik, nem mindent kellett volna egy lapra feltenni, már sokaknak nincs visszaút. Óriási bukták jöhetnének, nem csak munkahelyek millióit veszélybe sodorva, de akár országokat romba döntve.

Emberek. A klímajátszmát már elveszítettük. Amit egy ipari forradalom és következményei 300 év alatt a légkörrel tettek, azt nem lehet 30-50 év alatt helyrehozni. Ha most hirtelen mindent lenulláznánk, akkor is beláthatatlan, mikorra állna vissza egy számunkra optimális állapot.

A milliárdos Kína és India 100 év alatt fölgyűlt tömege nem tiszta levegőre vágyik, hanem fogyasztani, fogyasztani, ahogy a nyugatiak tették és teszik az elmúlt 50-100 évben. Kinek mennyi jutott a bő évekből... Villanyautó, f*szom...

márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
#22 kb.. a klímajátszmáért, meg a fogyasztói társadalom a felelős. ha mindenki olyan tartós fogyasztási cikkeket gyártana, mondjuk autót vagy akár lapostévét, ami 30 évig simán megy.. ne kelljen párévente újabbat venni, akkor sokkal jobban állna ez a csata, ja meg ha nem lenne teleszaporodva a bolygó, ha fele ennyien lennénk..
márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb kérdés a túlszaporodás, csakhogy ezt senki nem meri felvetni, mert hát hogy lehet ezt népírtás nélkül megoldani.

Figyeld meg, arra terelik a témát, hogy megfelelő szervezéssel még több embert is tudna élelmezni a bolygónk,holott nem ez a kérdés Igen, tudna. De ezek az emberek már nem enni akarnak, hanem úgy élni ahogy a nyugati fehér ember a 80-as 90-es években. Szeretnének FOGYASZTANI, nagyobb ingatlant, több járművet, ruhákat, szórakozást, energiát, húst, utazást stb. Olyan mód és olyan pazarlón, ahogy a nyugatnémet meg az amerikai tette 30 évvel ezelőtt. Ő nem a mostani környezettudatos fonalat akarja felvenni, ahogy mi is arról álmodozunk, hogy mikor lesz már osztrák fizetésünk. De olyan, mint a 80-as években volt. Ide nekünk a Goranje hűtőládát a Wartburg tetejére. Mi is szeretnénk már egyszer úgy élni mint a németek a 70-es évek pornófilmjeiben.

De úgy néz ki, a jelenlegi adott technológiai színvonallal nyugati minőségű életet ami még a környezetet sem teszi tönkre, csak egy rendkívül korlátozott számú ember számára tesz lehetővé a világgazdaság. A kínaiak és az indiaiak nem szemetet szedni, környezetet védeni jönnek, hanem fogyasztani. Jól élni. Mi önkorlátozunk, ami semmit sem ér, ők meg huzogatják a vállukat.

A nyugati ember legnagyobb, elbizakodottságból adódó hibája, hogy szenttül hiszi, hogy mindenki a harmadik világban úgy akar és képes is élni, ahogy mi nyugatiak, csak nincs rá pénzük.

Már mindenütt ott vannak. Ha bemész a shopba egy benzinkúton az USA-ban, 10-ből 8-ban már most indiai a személyzet

márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Hát a világháborúk "megoldották" egy időre a túlszaporodást.. lehet a következő is megteszi ugyanezt..

Lassan olyan világ lesz mint a "Soylent Green"-ben ha nem állnak le a kényszerszaporítással...

márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!