Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az első ködlámpának milyen...

Az első ködlámpának milyen funkciója van azon kívül, hogy rontja a látást ködben? Pozitív tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Rengeteg autó megfordult a kezem alatt, de a ködlámpának eleddig nem tapasztaltam túl nagy hasznát. Sőt, igazából csak rontott a látási viszonyokon.
2011. jan. 15. 21:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ugy tűnik rossz helyre irtam
2011. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem te vagy az, akinek kiégeti a szemét, ha a lámpánál nyomják a féket előtte?
2011. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha azért lenne a ködlámpa, hogy jobban láss, akkor nem tennének hátra is. Nem azért van, hogy jobban láss, hanem, hogy jobban lássanak. A ködlámpa csak kis mértékben segít neked, nagyobb mértékben a szembejövőnek, mert sűrű ködben hamarabb meglátni, hogy jön valami szembe. Figyeld majd meg, SŰRŰ ködben amikor észreveszed, hogy jön valami szembe a ködlámpáját már régen látod, amikor a sima lámpáját még nem.

Én sűrű ködben használom csak. Az elsőt csak akkor, ha nem megy előttem semmi. Ha utolérek valakit, lekapcsolom. A hátsót csak akkor, ha hátul megyek. Ha utolér valaki, lekapcsolom.

2011. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
na ez a probléma, hogy nekem vw passatom van, és csak meghatározott sorrendben lehet bekapcsolni a ködlámpákat. előbb az elsőt, aztán a hátsót. pedig szerintem pont fordítva lenne logikus.
2011. jan. 16. 20:32
 15/16 anonim ***** válasza:
Bekapcsolom. Ha mar van, hadd egjen.
2011. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na ilyen hülyeséget is rég hallottam hogy a ködlámpa rontja a látást ködben.Nekem pozitív tapasztalataim vannak ezekkel a lámpákkal volt utólag beépített is most pedig gyári és nekem igenis segít a ködben jobban látni ha nagyon sűrű a köd és úgyis csak kb 50-el lehet haladni én le szoktam kapcsolni a tompítottat hisz az is csak fehér falat képez a ködlámpa(legalábbis az enyém) pedig bevilágít a köd alá és JOBBAN látok vele mint nélküle.
2011. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!