Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor fogyaszt a legkevesebbet...

Mikor fogyaszt a legkevesebbet az autóm fékezéskor? (3 féle módszer)

Figyelt kérdés

1. Ha fékezéskor benyomom a kuplungot, majd a piroshoz érve (mikor már megálltam) üresbe teszem.


2. Közelítve a piroshoz csak gurulok pl. 4-esben (nem váltogatok vissza) és mikor már elkezdene "rángatni" az autó, kuplung be majd mikor megálltam a pirosnál, üresbe rakom.


3. A piroshoz közelítve üresbe rakom az autót és szépen elgurulok addig.



Melyik a legjobb módszer a lehető legkevesebb fogyasztást tekintve?


A másik kérdésem, pedig hogy sokat hallom azt, hogy a kuplungot nem szabad "feleslegesen" használni, mert leéghet stb.


Szintén idetartozik, hogy egy cimborám arra esküszik, hogy a legjobb módszer ha üresben gurulok mindig, mert az kuplungkímélő és jó a motornak is?


Ez komolyan így lenne? :/


2011. jún. 5. 23:16
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Nyílván nagy forgalomban én sem alkalmazom ezt, viszont ha látom hogy van hely másoknak gyorsabban haladni, akkor igen. Sajnos a vezetésnél is megfigyelhető a "birka" szellem, azaz hogy sokan állnak egy sávban, míg a másik kettő meg tök szabad. Ha esetleg ez ahelyzet, simán csorgok motorfékkel, mert amíg mások olyan hülyék hogy egy gyors sávváltással spórolohatnak, addig nem tudok velük mit kezdeni. Mellesleg sok olyan idióta van a váorosban is, akki előzget ide, előzget oda, aztán 3-4 lámpa múlva egymás mellett állunk a pirosnál. No comment (addig az ő kocsija zabált plusz egy liter benyát)
2011. jún. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!