Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy BMW-t. Azóta...

Vettem egy BMW-t. Azóta irigykednek és megjegyzéseket tesznek páran, pedig nem egy új, hanem 7 éves darab. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 11:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Ez nem a reklám helye de egy elég színvonalas bmw szervizem van. ÉS hogy miért színvonalas és nagyon jól felszerelt??

Hát mert létezik az AUDI és a BMW. Amiket szerelünk. Könnyű szerelni mert szinte semmit sem kell benne javítani csak cserélni. De azért ezek mind nagy összegek. És minden tulajdonos minimum kétszer félévente megjelenik nálunk különböző hibákkal, és nem azért mert rossza a szervizünk hanem egyszerűen csak szar a konstrukció (ami nekünk nagyon jó). És nem véletlenül szar, hanem direkt így készül.

És a kuncsaftok mindig kérdezik miért adtam el a bmw-ét meg hogy miért egy toyotám van.

Remélem te sem a zsebed sosem fogjátok ezt tapasztalni.

sok sikert hozzá.

2011. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Az nem fordult meg a pici fejedben, hogy nem irigységből, kárörvendésből mondják, hanem tapasztalatból? Attól, hogy neked bejön nem mindenki van oda a bjmwéért. Nekem alfám van de az én bajom és tudom nem irigységből szólják le hanem mert sz@r konstrukció...de én imádom és nem sértődöm meg ha kérdezik minek vetted meg pénztemető, ellenben az elvakult hárombetűs fanokkal.
2011. jún. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
utolsó: milyen tapasztalatból?? életükbe ültek szekéren,trabantba meg suzukiba akkor milyen tapasztalatról beszélünk?
2011. jún. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

robertroz válasza:


Kedves kérdező. Ez nem a reklám helye de egy elég színvonalas bmw szervizem van.


Szóval kedves robertroz,vettél egy BMW-t , mikor neked olyan hűdeszínvonalas BMW szervized van és tudod hogy drága mulatság,és emellé örültél hogy nincs már meg.Csak nekem tűnik robertoz kamunak?

2011. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
lol mi bajod a suzukival? és a trabantal? milyen tapasztalat? amilyen neked nincs egy suzukiról mert ha lenne nem írnál ilyen lenézően mr bmw. felesleges vitába bocsátkoznunk melyik kocsi esik szét hamarabb. Nem minden ember csóró aki nem bmw-t vesz, és van aki kipróbálta de nem fogta meg semmi benne, és átült egy másikba.
2011. jún. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

A dolog egyszerű:

A BMW itthon a gazdagság szimbóluma mert:

Nagy motor, nagy súly, nagy teljesítmény --> sok adó, sok biztosítás, nagy fogyasztás --> sok pénz --> csak azok engedhetik meg maguknak akiknek jobban megy


A BMW egyébként is státuszszimbólumnak számít pont azért mert drága (és szerintem annyira nem is jó, de ez már maszek vélemény).


Tudod vannak ilyen márkákhoz kapcsolódó előítéletek, és ez sokakban mélyen benne van....

2011. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Beszarás mekkora gondja van egyeseknek... Amúgymeg ha az ember állandóan másoknak próbálna megfelelni akkor abba bele is hülyülne. A suzuki trabant dologra meg csak annyit hogy általában akinek suzuki meg hasonló kaliberű autója van jobban megérdemelné az ilyen autókat mint a 18-20 éves újgazdag raj gyerekek akiknek apuci anyuci a popsija alá rakta a bmw-t vagy az audit esetleg mercit... (ez nem a kérdezőnek szólt, úgyhogy NE vegye magára!)


Ui: A bmw, merci pontosan két olyan autó ami többnyire jóval hosszabb élettartammal rendelkezik mint egy népautó. Ezeknél nem csak a márkát fizeti az ember mégha sokan azt is hiszik, hanem a minőséget!

Ha nagyon zavar akkor inkább arra figyelj hányan bámulják meg (bár nem tudom milyen típus)! :)

2011. jún. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Ezeknél nem csak a márkát fizeti az ember mégha sokan azt is hiszik, hanem a minőséget!

"



Hát szerintem ez a mondat inkább úgy kapna értelmet hogy :

"

Ezeknél nem csak a márkát fizeti az ember mégha sokan azt is hiszik, hanem az ÉLETÉRZÉST, a JELVÉNYT!

"


Igaz hogy talán valamennyivel tartósabbak, viszont amennyivel többe kerülnek, annyival azért nem tartósabbak. Mondjuk egy merci 2* annyiba kerül mint egy átlagos autó és azért 2* annyit nem tud. Az is csalóka persze hogy akinek ilyen kaliberű autója van, az talán nagyobb valószínűséggel viseli jobban gondját egyrészt mert drágább az autó, tehát jobban sajnálja, másrészt meg mert megteheti hogy beviszi évente a szervízbe, és azt mondja "mindent kérek ami az autóval kapcsolatos javítás, vizsgálat..."


Úgy gondolom tehát hogy ez az összehasonlítás így nem teljesen állja meg a helyét. Akkor lehetne ezt így kijelenteni, ha egy tulajnak lenne mondjuk egy mercije meg egy stiftje, mindkettővel pontosan ugyanúgy bánna, pontosan ugyanannyi km-t tekerne bele pontosan ugyanolyan feltételek mellett...

2011. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hát elmondom hogy nekünk van egy 90-es évjáratú mercink (ce300 24 szelepes, w124). Nyilván nem egy mai darab de nem is ez a lényeg. Egy ilyen autó olyan érzést ad amit semmi mástól nem kap meg az ember. Mostmár sajnos nincs olyan jó állapotban amikor megvettük de a szívemhez nőtt és az amikor elmész a buszmegálló mellett vagy megálsz tankolni és midnenki megbámulja és mindenki mondja hogy milyen szép meg csodálják... Na ez az amit -többek között- kapsz egy ilyen autótól ennyi pénzért. Hozzáteszem 13 évesen vettük 1.6 misiért, szerintem egy suzuki splash többe kerül most de azért nem egy kategória... Egy ilyen kocsinál az ember a minőségét, a történelmét, a szépségét és az érzést is kapja az ember. Azért azt mondanom se kell hogy kicsit más anyagokból raknak össze mint egy suzukit pl (most nem a suzukit fikázom még mielőtt bárki félreértené, nekem a suzukival semmi bajom). Szóval azért nem véletlenül kerül annyiba. De nyilván nem cak az anyagok árát fizeti meg az ember hanem a márkát is nyilván de azért ez az ár elég sok dologból áll össze és ezt nem értheti az akinek nem volt ilyen kocsija. Hozzáteszem ha valaki vesz egy lepukkant w123-as merdzsót 300-ért ne várja ezt az érzést...
2011. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Hát igen, csakhogy mondjuk a merci áránál ne csak a vételi árat nézzed, hanem azt a plusz költséget is, amit benzinben különbözetként kifizetsz, ez akár több 100 ezres, milliós tétel is lehet. A vastagabb, komolyabb anyagok miatt a kocsi nehezebb, nagyobb motor kell bele, többet eszik.


Számoljunk mondjuk egy 3 literes fogyi különbséggel 100km-en. Évi 100 tankolás, 300 liter fogyi különbség, 300*400 = 120.000 ft. 10 év alatt tehát csak azért mert nagyobb az autó kb. 1,2 misit kicsengetsz, ami akárhogy is nézzük, egy pár éves stift ára. Vagyis azért hogy mercid legyen nem csak a vételár kifizetésekor csengetsz kétszer annyit, hanem még utána majd félszer annyit.


Persze, vastagabb anyag, biztonságosabb, talán tartósabb, stb... de attól még az sajnos elvitathatatlan tény, hogy sokkal többe kerül.


Mondom mindezt úgy, hogy ha sok pénzem lenne, tuti lenne egy mercim, sőt a múltkor volt szerencsém kilátogatni a MB classic túra pesti állomására a Roosevelt térre. Hát igen... De hozzáteszem ott nem is láttál "normál" családos embereket, szinte mindenki pénzes volt (galéria tulaj, autókereskedő, stb...)


A lényege a mondandómnak, hogy ezeknek a márkáknak igen is nagyon súlyos ára van, amit egy átlag ember alapértelmezés szerint nem tud megengedni magának.

2011. jún. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!