Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán ilyen helyzet...

Forgalmi vizsgán ilyen helyzetben mit csináljak?

Figyelt kérdés
szóval tegyük fel: megyek egy úton lakott területen belül és a zebránál meg kellene állnom, de a mögöttem jövő annyira a "seggemben" van, hogy ha fékeznék, belém jönne. Ha nem állok meg, meghúznak, ha megállok, összetörik a kocsit, ergo meghúznak...mit tudtok tanácsolni ilyen helyzetben?(volt már rá példám vezetés közben)
2011. aug. 19. 22:55
 1/3 anonim válasza:
100%
Aki mögötted jön látja, hogy fékezel, meg az ő autójában is van fék (legalább is elméletileg) meg 40-es 50-es tempónál meg lehet állni egy fékező autó mögött, bár engem is zavar egy kicsit, amikor fordulok le valahova irányjelző kint van fékezek, hogy be bírjak fordulni és nézem, hogy integetnek, hát tehetnek egy szivességet. Meg nem tudom ha hátulról beléd rongyolnak azért nem te vagy a hibás, ha a világítás rendben van(féklámpa).
2011. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1.) Ha megállsz és beléd megy a mögötted lévő, akkor az nem a te hibád!

2.) Nem biztos hogy túl közel van, lehet csak neked tűnik közelinek! Később, ha lesz gyakorlatod ez nem fog annyira érdekelni.

3.) Zebra előtt ne a tükröt bámuld, hanem a gyalogosokat!

2011. aug. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Meg azon gondolkodj el, hol lehet ilyen hirtelen fékes szitu.


Pl. zebránál, de ott ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább vedd le a gázról a lábad, és 35-40-nel közelítsd meg, és amint gyalogost látsz, szépen finoman megállsz, lelassítasz, nem fog senki sem beléd menni.


Vagy pl. lámpánál ha nem akarsz a sárgán átrongyolni, azt se közelítsd meg, csak szépen 50-nel, 50 az pont az a sebesség, amiről ha sárgát látsz, meg fogsz tudni állni az esetek jó részében, ha meg nem, akkor menj át, végülis nem ezen fog múlni, ha olyan a helyzet, hogy ezzel balesetet okoztál volna (a megállással).


Légy határozott, bízz a szerencsés forgalomban, és sikerülni fog! Nekem meglett elsőre, de így visszagondolva sem volt egyszerű. Viszont utána már sokkal másabb vezetni, jobb, és persze az évek során jön majd az igazi rutin.


Sok sikert!

2011. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!