Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is irigykednek az...

Szerintetek is irigykednek az emberek?

Figyelt kérdés

A szomszédom vett egy Nissan Skyline-t 2,2 Milkóért és felújitatta saját ízlésre (Metál Narancs sárga,szép kipufogok,lengéscsillapítók,karburátor,sport kormány,sport fékek és fékpedálok stb stb (szinte egy rally autó lett) ) és mindenki azt mondja neki hogy nem kellet volna meg hogy nem érte meg az árát stb.Épp most beszéltem vele és most mondta ezeket.Csak szerintem irigykednek rá?Vagy szerintetek is?


Amúgy kipróbáltam és rettentően jól vezethető a kanyarokba szó szerint be lehet vele esni (farolást jelent mint a rally autóknál) és elég megbízható is


2011. aug. 27. 17:22
1 2
 1/12 moli198 válasza:

Sajnos....


Természetesen.


Van pénze és idegesíti az embereket, h számukra akár felesleges dologra is tudja költeni a pénzét.

2011. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De miért vajon hisz itt az utcában már mindenkinek emeletes háza van (kivéve nekünk (Szüleimmel élek és a tesóimmal) és 2szomszédomnak (egy telken vagyunk) gazdagabbak jóval mint mi így telne nekik is rá
2011. aug. 27. 17:36
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is irigyek inkább. Sajnos nagyon jellemző a magyarokra.
2011. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom miért ennyire irigyek mikor 2x több pénzük van.Megjegyezem amit egy évben takarítónőre költenek abból kb 2 skyline-t vennék:D és ez nem poén.És az miért van hogy 1 utcával lejebb senki nem irigykedik pl én sem irigykedem rá még meg is dicsértem hogy klassz verdát vett.Apám meg csak annyit mondott neki hogy nagyon csini majd szóljon ha elviheti egy körre:D (apámmal nagy barátok)


Amúgy ez a irigykedés a gazdagok tipikus "betegségei"?

2011. aug. 27. 17:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Francokat irígykednek, egyszerűen csak elmondják a véleményüket. Hogyha valaki megosztja valakivel az álláspontját (ami mondjuk negatív és a pénz is benne van) akkor egyből azt hisszük hogy csak irígyek ránk mert nekünk van mit a tejbe aprítani - na ez a tipikus magyar betegség nem az irígység.
2011. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ez nem írígység,ez rosszindulat mit foglalkoznak a másik emberrel? van aki elissza kábítózza ő a kocsijába éli ki a vágyait, egészségére ,hagy csinálja!
2011. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát a szomszédod nem tudom mit vett de nem tudom mióta van a skylenon karburátor :D .mond meg neki hogy azon injector van
2011. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én írtam karburátort mert nem figyeltem.Bocsi
2011. aug. 28. 00:05
 9/12 anonim ***** válasza:
véletlenűl a skyline nem "Radirré" ? :D
2011. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Objektíven nézve az ilyen kocsira költött pénz soha nem éri meg az árát. Beletolsz X millát a tulajdonképpeni semmiért. Mindennek két oldala van, ennek is:

Az iylen autós tuningolós vackok nagyon feltűnőek és hivalkodóak, nem lehet nem észrevenni. MIndenkinek szemet szúr értelemszerű módon. És ha valaki látja hogy más az autójára X millát elköltött "potyára" akkor egyből azt gondolja, hogy ha hülyeségre volt ennyi pénze, akkor mennyije lehet egyébként, vagyis kőgazdag.


Aki minimálbérből él, annak az X milliós tétel álom, és neki nehéz megérteni hogy más meg hgoy dobhat ki az ablakon ennyi pénzt. Valahol azt hiszem ez érthető. A boltban kenyeret nem tudsz venni magadnak, más meg odaáll egy olyan kocsival hogy többet ér mint az összes vagyonod...


Ugyanakkor persze mondhatjuk azt is, hogy senkinek semmi köze hozzá, ha erre akarja köölteni a pénzét hát erre költi, és különben is kit érdekel honnan szerezte, meg kit érdekel hogy gazdag.


A fő gond azonban az, hogy Mo-n hatalmasak a társadalmi rétegek között szakadékok, és ezt még tovább fokozza a gengszter váltás előtti rendszerből megmaradt, jól beidegződött "szomszéd monitoring" rendszer is. A rendszer végéről most már hiányzik a feljelentős fejezet, de a többi változatlan.

2011. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!