Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is irigykednek az...

Szerintetek is irigykednek az emberek?

Figyelt kérdés

A szomszédom vett egy Nissan Skyline-t 2,2 Milkóért és felújitatta saját ízlésre (Metál Narancs sárga,szép kipufogok,lengéscsillapítók,karburátor,sport kormány,sport fékek és fékpedálok stb stb (szinte egy rally autó lett) ) és mindenki azt mondja neki hogy nem kellet volna meg hogy nem érte meg az árát stb.Épp most beszéltem vele és most mondta ezeket.Csak szerintem irigykednek rá?Vagy szerintetek is?


Amúgy kipróbáltam és rettentően jól vezethető a kanyarokba szó szerint be lehet vele esni (farolást jelent mint a rally autóknál) és elég megbízható is


2011. aug. 27. 17:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz!De mi akik egy telken lakunk mi sem vagyunk gazdagok.A szomszédom pl 5évig spórolt az autójára amiért pl letette a cigit is és még kábel tvre sem fizetett elő csak internetre és amit nézni akart azt letöltötte,kölcsön kérte stb és még tévéje sincs mert a gépen nézi a filmeket,játszik,zenét halgat.Szóval attól mert valaki vesz egy ilyen autót nem hiszem gazdagnak számítana mivel Kb 5 millió forintba volt az autó mindennel együtt és sacc per kb ennyiért vesz egy család családi autót hitelre
2011. aug. 28. 19:49
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát pont ezt írtam az előbb..

Anélkül hogy bárkinek is a pénztárcájában akarnék turkálni, számoljunk csak egy kicsit!


Ha 5 év alatt vette 5 milláért, (vagy vette 3ért és beletolt még 2-t, tök mindegy) akkor évi 1 millát tud félretenni, azaz havi 100-at. Mivel gondolom a megélhetés neki sincs ingyen, ahhoz hogy havi 100-at tudjon félretenni, legalább a kétszeresét kell megkeresni. Tehát havi 200-at keres legalább (nettóban), ami ma Mo-n sajnos egy viszonylag jó keresetnek számít (pláne akkor amikor sokan 30-40 évnyi munka(v)iszony után sem kapnak ennyit...).


A baj igazából az, hogy a havi 200 nettó kereset sokaknak csillagászati távolságnak tűnik, és a legnagyobb baj, hogy olyanoknak is elérhetetlen távolság, akiket sokkal jobban meg kéne fizetni (ápolók, orvosok, tűzoltók, tanárok, stb...). Messzire vezetne, innen is látszik hogy Mo. mennyire egy elb*ott ország úgy ahogy van...


Az emberek a látottak alapján mindent arányosítanak: vagyis: ha látnak egy 5 millás autót, akkor eszükbe sem jut, hogy esetleg az adott ember egy 20nm-es, 2 millát érő lakásban lakik, mindenki rögtön arra gondol, hogy valszeg akkor legalább 200nm-es villában lakik, vagyis (ahogy korábban is írtam): kőgazdag. Ez azért is van így, mert sokaknak nem a kocsi az első. Először a lakás, a megélhetés és utána ha még marad, akkor a kocsi, nem pedig fordítva (valahol egyébként ez is a logikusabb).


Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a kocsira én használati tárgyként tekintek, és az az alapelvem, hogy hitelre soha semmit, de pláne nem ilyen "luxusnak" számító dolgot sem veszek. Az autónak olyan értékűnek kell lenni, ami ha elveszik is, akkor is egyik pillanatról a másikra tudod pótolni. Ezért járok én pl. egy 20 éves autóval. Lenne pénzem fiatalabbra is, de nem veszek, mert azt már nem tudnám egyik pillanatról a másikra pótolni, ezt még tudom.


Ha esetleg más is így gondolkozik, akkor eleve az jön le, hogy az 5 millás autó árát könnyen elő tudja újra teremteni, tehát van tartaléka bőven.


Zárójelben megjegyzem többet keresek mint szüleim, holott ők végigdolgozták az életüket. Ez valahol igazságtalan, hiszen elvben nekik kéne többet keresniük, persze örülök neki, és remélem hogy nem is fog változni (mármint hogy nem fogok kevesebbet keresni....). De azért ez is mutatja hogy Mo-n mennyire aránytalanok a dolgok...

2011. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!