Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hozzáértők, melyik autót...

Hozzáértők, melyik autót válasszam, link?

Figyelt kérdés

Szüleimtől fogom kapni, de nem tudok dönteni, pláne, hogy én műszakilag annyira nem vagyok a toppon. Még mielőtt nekem estek, nem azért kapom, mert elfingottam magam. Annál sokkal többrétűbb a dolog.:)


[link]

[link]


Mondjuk most a vw-t elég sokan szidják, és ahogy látom eléggé lecsúszott a ranglistán!

Ezt a két autót választottuk, de szívesen meghallgatok más tanácsot is, másfajta autóról.


24N


2011. szept. 6. 10:05
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a Scirocco nem a legendás Scirocco vonalat viszi.

Ez egy sokkal inkább kicsit (leginkább csak) formailag átgyúrt bár kétségtelenül szép és egyedi formájú Golf. ;)

Ami durva hogy megnéztem a Civikel azonos felszereltség esetén három millióval drágább. Túl van árazva az egyedisége. És az extrák kihagyásával meg már jobban szívnád a fogad, mintsem hogy az egyediség kárpótolna.


Tehát én a Civiket ajánlom. Pedig VW fan vagyok, és a japán autóból nekem a Toyota az etalon.

2011. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
VW, de én inkább 1 pár éves C Mercit vennék
2011. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

nekem nem igazán jönnek be a mercik:S

Hát nem tudom nagyon vacillálok, pláne, hogy én nem is nagyon értek hozzá, nem tudom melyikkel milyen szempontból járnék jobban. Hiába megyek be a szalonba, mindegyik a saját márkáját fogja favorizálni, és meggyőzni róla, hogy a lehető legjobb választás.:D


Vagy lehet, hogy egy autószerelővel kellene beszélnem. Bár ez lehet megint hülyeség.

2011. szept. 6. 14:45
 14/49 anonim ***** válasza:

Új autó vásárlásánál úgyis a legfontosabb dolog az emócionális választás. Akkora különbség nincs az egyes kategóriákban, hogy az ésszerűség vezéreljen valakit. Valkinek Citroen C4 jön be, valakinek az Alfa Gulietta, valakinek a Honda Civic. De egy vérbeli Alfa rajongónak ecsetelheted a Honda motor korszerűségét...


Válaszd azt amelyik jobban tetszik..

2011. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Én a Sciroccoról mindenképp lebeszélnélek, persze ahány száj annyi vélemény (mint mondjuk az enyém is), de nem kifejezetten egy húdejó autó az árához képest. A Civic lassan kifutó széria, nem rossz választás de nem túl praktikus forma, más baj nem nagyon van vele. Amiket még érdemes lehet megnézni az a Peugeot 308, jelenleg az egyik legjobb középkategóriás autó, a Lexus CT amely ugyan nem olcsó (sőt drága, hasonló árfekvésben van mint a Scirocco), de szintén minőségi kocsi illetve még az új Suzuki Swift és az Opel Astra az olcsóbbak közül. Ha meg kifejezetten coupe/3 ajtós autót keresel akkor Volvo C30 vagy Hyundai Veloster. Ne mások véleménye alapján válassz, menj be nyugodtan a szalonba egy kis notesszal és kérdd el az autót tesztvezetésre, ha szerencséd van hosszabb használatra (1-2 nap) is odaadják. Vidd el, járdd körbe, menj el vele bevásárolni, pakoldd teli, üljj be mindenhova, próbáljj ki rajta mindent és a kis füzetedben vesdd össze az összes áltlad kipróbált autót, jegyezdd fel a pro és kontrákat és azok alapján dönts.
2011. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
48%

Hát előző kettő ti is csak képen látatok új autót. ;)

Ismerősöm vadónat új ~2002-es Peugeot 607-ese első éveben egy tucatszor lett trélerezve. Mert megállt. Ez egy japán vagy német autóval messze a képtelenség határán túl van. Francia autónál meg a kőkemény realitás.

Így ajálgassunk másnak autót, hogy az egyedi kivételesen hasonló színtő autókat vegyük max. még sorba! Mert ha valaki saját meggyőződésből és vágyából válla be egy francia, olasz vagy még inkább egy angol autót az már az ő dolga. De más micsodájával ne verjük a csalánt.

A Volvo ára rohamosan esik, mert szét esik. Haveromnak volt S80-asa.

Hát igen sok jó autó és sok sz@r is van a társaságomban.

A Honda eddigi szériáiban szinte összesen a Suzukival azonos tulajdonság a vékony karószéria elemek voltak problémások azon túl ami a kortárs összes típus jellemezte.

2011. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
48%
Újonnan ha van rá pénz csak is német (nem Opel-t) vagy valóban japán (nem Suzuki-t) autót kell venni. Még jó árban is száll ki belőle az ember, mert akkor is autó lesz még. Tehát nem is igazán drága. Mert értéktartóak. És ez nem urbán legendeken alapuló tények lapján van így. A használt autó piac hamar beáraz egy típus az értékének megfelelően. Ez az új autó vásárlásnál is többszörösen értékes tudás.
2011. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:

16:31,

te meg még képről sem, csak meséltek neked róla.


Nagynéném vadiúj Toyota Yaris-a 500km után találkozott trailerrel, pedig japán autó.

A magyarországi Mercedes képviselet előtt pedig egy "szerencsés" új ML tulajdonos tüntetett, mert autója gyári hibás volt, a Mercedes képviselete meg nem akarta először elfogadni, és hosszú bírósági hercehurca után pedig a tulajnak adtak igazat.

Nekem pedig Volvo 460-asom volt 90 ezerrel az órában vettem, legalább a duplája volt benne. Én tettem bele még 280.000 km, legkomolyabb és egyetlen hibája egy injektorszelep cserélése volt, munkadíjjal 35.000 ft... és csak az olajat, üa. szűrőt , légszűrőt és 3x vezérműszíjjat cseréltem rajta és 1x (!) a gyertyáit és egyszer az aksit. Tehát ez a Volvo nálam a tökéletesen igénytelen autó kategóriáját ütötte meg. 370e km-el az órájában tiszta lelkiismerettel adtam el munkatársamnak 2 évvel ezelőtt. Azóta jár vele, és mondja, hogy ilyen jó vételt még nem csinált.

Érdekes.. az én Volvóm nincs szétesős állapotban még 14 évesen sem.

És én meg simán bevállalnám bármelyik új Lotust az angolok közül... csak, mert kell nekem.

2011. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
48%

Nem a lényeget olvastad "első éveben ->egy tucatszor<- lett trélerezve". Érted? "->egy tucatszor<-"


Ja és ha Volvoról van szó már bocsáss meg, nekem nem a 240, 740 vagy 460 jut eszembe! Sőt nem is arra hivatkozom. Főleg nem új autó vásárlónak. Mivel azok a modelleket több tulajdonos és műszaki "generáció" váltással ezelőttiek.

Most de vicces voltál. És egy Toyota Yaris-sal És egy csak látott ML mercivel azt hiszed kompetensebb vagy a témában.

Tudod az van hogy én nem vagyok jól eleresztve. De sok jó ismerősöm van. És sok új és használt autó volt már a kezem alatt is.

A Mercedes és BMW legenda tényleg a harmincas évekből maradt itt, amikor mi utoljára vehetünk a rendszerváltás előtt szabadon nyugati autót. És az tény hogy a harmincas években a Mercedes és BMW a két legmodernebb és legmegbízhatóbb autó volt. Ma BMW a német autók közt csak az Opelt veri megbízhatóságban. Erről sok tulajdonos be is számol nekem.

2011. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
Egyet tarts szem előtt, Tisztelt kérdező. Ez egy tárgy. Műanyag, fém, fa, papír, amit épp beletettek. Kopó, múló, korrodáló, eltörő alkatrészek hada. Idővel így is úgy is be kell állnod a szerelőhöz vele. Tök mindegy, hogy most 20 éves BMW, vagy zsír új autó. Persze, nem mindegy, hogy hányszor mész vele garázsba. Egyik autó sem gáz, szerintem döntsön az, hogy neked melyik tetszik, vagy hogy melyiket tudod jobban kihasználni. Latolgasd az anyagiakat is, kötelező biztosítás pl. Casco, miegymás. 1890 ccm alatt 18 Ft / ccm az illeték, felette már 24 Ft. Szóval nem mindegy, hogy a Sirokkó esetében az 1.4, vagy a 2 literes motorral veszed. Mert az egyik az 25 ezer, a másik meg majdnem 50. Nem tudom, én BMW-s vagyok (jöhetnek a kövek), nekem egy 20 éves BMW-m van, de nincs semmi baja. Most nem fogom azt mondani, hogy vegyél egy 20 éves BMW-t, mert nagy zsákbamacska az összes, de nem csak a BMW, hanem alapvetően egy régebbi autóba belevágni. Azért nem ajánlok autót, mert nem tudom ki az igények. Sedan, coupe, kombi, mekkora motor, mi a szempont, biztonság, fogyasztás, anyám kínja.
2011. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!