Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hozzáértők, melyik autót...

Hozzáértők, melyik autót válasszam, link?

Figyelt kérdés

Szüleimtől fogom kapni, de nem tudok dönteni, pláne, hogy én műszakilag annyira nem vagyok a toppon. Még mielőtt nekem estek, nem azért kapom, mert elfingottam magam. Annál sokkal többrétűbb a dolog.:)


[link]

[link]


Mondjuk most a vw-t elég sokan szidják, és ahogy látom eléggé lecsúszott a ranglistán!

Ezt a két autót választottuk, de szívesen meghallgatok más tanácsot is, másfajta autóról.


24N


2011. szept. 6. 10:05
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
48%

"Új autó vásárlásánál úgyis a legfontosabb dolog az emócionális választás. Akkora különbség nincs az egyes kategóriákban, hogy az ésszerűség vezéreljen valakit."


Hú durva autós magazinos porhintés. Hát a négy-öt év alatti több mint egy millióval nagyobb ár esés, az átlag nulla közeli meghibásodás és a havi rendszerességgel szervizt látogató márka tulajdonosa azért mást mond.

De ha megnézed a statisztikákat az új autó vásárlók feltűnően érdekes trendeket mutatnak, pont az amit én is látok az életben. A új Peugeot és Citroen vásárlók valószínűleg nem ízlés váltózásból legközelebb legtöbbször Toyota-t vesznek. Vajon nem azért teszik ezt, mint az ismerőseim, mert egy életre elég volt nekik a meglepetésekből, és a híresen legmegbízhatóbb márkánál kell erre a legkevésbé számítaniuk?

2011. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
48%

Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:01


Igen de ha amit az anyagi helyzetből feltételezni lehet (két és fél millió a két lehetőség közt) valószínű ~5 év után cseréli. És akkor egy jobb márka és típus esetén az x tízezer kilométerenkénti cserékkel 95+% eséllyel megússza. Míg ha PSA (Peugeot és Citroën) konszernes autót vesz egyből kell keresnie egy jó és megbízató szerelőt. ;)

Az MB Autó Magyarország és hasonlók szintén kerülendőek.

2011. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
48%

Ne bonyolítsuk túl a képletet! E kettő közül nyugodtan vedd meg azt amelyik teszik.

Ha más új autót nézel márkák közt ajánlott például a VW, Toyota, Lexus, Nissan és még a Honda is. Bár más márkáknak is vannak jó modelljei.

2011. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
Az a baj srácok, hogy ezzel csak összezavarjuk a kérdezőt. Szerintem nagy vonalakban, hogy ő is értse, el kéne magyarázni, hogy a populárisabb márkákat miért, illetve miért ne vegye. Mindenféle elfogultságtól, és utálattól mentesen persze.
2011. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

igen, kicsit eltértünk a témától, nő lévén kb. semmit sem értek ezekből a műszaki dolgokból, amiket írtok:D:D

a két típusról beszéljünk, ha lehet.:) Nem bunkóságból kérem, csak értitek..:)

2011. szept. 6. 18:35
 26/49 anonim ***** válasza:
Persze. Figyelj, azt tartsd szem előtt, amit 18:05-kor írtam. Hogy az autó egy tárgy. Mindegy, hogy VW, vagy Honda, idővel elromlik mind a kettő. Igaz, csak az anyósülésen, de ültem egy olyan Civicben, ami a lehetőségek között van. Nekem nagyon tetszett, és szintén női tulaja van. Ő is megvan vele elégedve. A Sirokkóról nem tudok nagyon mit nyilatkozni, de nagyjából egy kategória a két autó, szóval, amelyik jobban tetszik. Egyik autó javára sem lehet felhozni akkora érvet, ami porig alázná a másikat.
2011. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:

Ha csak nem az ár és a felszereltség.

Azonos felszereltségi szinten a Scirocco hetvenöt százalékkal drágább mint a Civic. Ezt kell fizetni a viszonylagos ritkasága és a legendás név újjá élesztésre. miközben egy jobbára csak kissé átfazonírozott Golf.

Bár ha nem számít a pénz akkor VW Scirocco.

(Egy közép kategotiás autó ára az ár különbség.)

2011. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Közben tegnap még nézelődtünk a szüleimmel a neten, és találtunk egy 3. autót is. Tetszik, tetszik, de a Scirocco még mindig jobban megfogott.

Meg nem beszélve arról, hogy a Renault-ra tényleg mindenki így reagál "fúú vannak szép modellek, de sosem vennék Renault-ot" Legalább is, akikkel eddig én beszéltem, a többség így nyilatkozott!


Bár úgy tudom ez összkerekes, és a bajnokságban is a Micukkal van egy csoportban és stb... mármint a Rally-ban.

[link]

2011. szept. 7. 07:50
 29/49 anonim ***** válasza:

Csináltál egy gyors felmérést, hogy azok akik azt mondták, hogy sosem vnnének Renault-t, azok közül hány százaléknak volt korábban ilyen autójuk?

Illetve azok közül, akikről tudod, hogy volt korábban Reanaultjuk, vennének-e újra Renault-t?


Nekem volt korábban Renault, Volvo, most Skodám van és én egyik márkától sem zárkózok el, hogy újra olyanom legyen ( de azért még mindig Lotus kell nekem :) )

2011. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
Na, ezek után már végképp küldd a képet...;)
2011. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!