Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éreztétek már, hogy "gyengébb"...

Éreztétek már, hogy "gyengébb" autóval diszkriminálva vagytok a többiek által?

Figyelt kérdés
Renault Clioval járok, általában elég tempósan. Ennek ellenére többször tapasztalom, hogy megelőznek egyesek, de csak és kizárólag azért, mert egy Clio van előttük. Legutóbbi eset egy Audi volt. Megyek szépen 110-el főúton, és a szemétláda kb 1m-es követési távolsággal tolakodik mögöttem, majd mikor nagy nehezen megelőzött, (én húzódtam le, hogy menjen a p.csába, persze ez láthatóan rosszul esett neki, hogy önerőből nem sikerült megelőznie) semmivel nem ment gyorsabban mint én, sőt...szinte feltartott az eddigi sebességemhez képest. Csak azért, mert "gyenge" autóval járok?
2011. okt. 14. 10:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
És mit számít? Te meg "leszemétládázod" a gyorsabbakat. Menj a magad tempójában, és ne izgasson a többi. Amúgy... inkább neked vannak önértékelési gondjaid, ha ezen kattogsz.
2011. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Hülyék mindenhol vannak. De abban egyetértek, hogy üldözési mániád van.

Amúgy lehet főúton 110-zel menni egyáltalán? Nekem nincs jogsim, de emlékeim szerint mi csak autópályán szoktunk ennyivel menni. És előztek már meg minket a leállósávon keresztül, balról. Na az se volt normális.


Engem nem érdekel, hányan előznek meg, nem vagyok egy idegbeteg típus. Az a fontos, hogy ÉN odaérjek épségben, ahova akarok.

2011. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

*leállósávon keresztül, balról.


Bocs, jobbról, nem véletlenül nincs jogsim. :)

2011. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem a gyorsabbat szemétládáztam, hanem aki a 1m követési távolsággal megy mögöttem. Szerintem téged is idegesítene, mert nagyon balesetveszélyes. Így meg főleg nem értem a viselkedését, hogy utána se ment gyorsabban, mint én.
2011. okt. 14. 11:19
 5/22 anonim ***** válasza:

Persze, idegesítő és balesetveszélyes. (Ettől még semmit nem tudunk az emberről, csak annyit, hogy idegesítően és balesetveszélyesen vezet.)

De a kérdés nem ez.


A bökkenő ott van, hogy Te magad különbözteted meg magad.


No és ott, hogy te éppolyan idegbeteg módon reagálsz az ő hülyeségére, mint amennyire ő hülyén megy. Na EZ a BAJ.

2011. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

- Haloványan megpöckölni a féket, hogy felvillanjon a féklámpa.


- Levenni a tempót 90-re, és menjen ahová akar.


Ha újra utána mész, hülye vagy, és megérdemled, h a seggedbe legyenek.

2011. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hozzá kell szokni. 1.3- as Wartburgom volt mindig megelőztek.

Még ha 100- 110- el mentem főúton akkor is. Sokan összekeverték a kétüteművel és azt gondolják büdös mögötte menni, ezért kell megelőzni. Egyszer egy régebbi ezres swift

10%- os emelkedőn belekezdett az előzésbe egy párhúzamos közlekedésű úttesten. De előtte lakotterületen belűl agresszíven tólt ( fiatal srác volt a barátnőjével ). Elérkezett az emelkedő, hirtelen kivágódott és nyomja neki üveghangon. Mellém ért akkor mindketten rámnéztek és a képembe röhögtek. Mire volt jó?

Waresznak vissza csaptam 3.- ba fokozatosan nyomtam a gázt.

Látom a hirtelen lefagyott a mosoly a képükről. kb. 10 másodpercig párhúzamosan mentünk egymás mellett és vissza indexelt mögém ezt nevezik tök égőnek. Majd lepadlóztam 115- el felcibáltam a gépet. Feljutottam az emelkedőn raktam a 4.- et visszaálltam 90 körüli sebességre. Enyhe lejtős útszakasz hoz értem. Visszapillantóból látom jön a kolléga. Lejtőn kisikerült húzatnia a gépét, elhúz mellettem, de nem számolt azzal, hogy kb. 100- al nem túl szerencsés egy balos elég éles kanyart bevenni. Látom sodródik a swift hátulja. 2 perc elteltével beértem öket márcsak 70- el ment előttem. Remélem tanult belőle.

2011. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
11:59-nek is gratulálok, és üzenem, hogy a játszótér nem a közúton van.
2011. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem reagáltam idegbeteg módon a hülyeségére. Mentem a saját tempómban, majd miután nagy nehezen megelőzött, továbbra is a saját tempómban mentem, ennyi.
2011. okt. 14. 12:28
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem 1,6os autóm van. Sosem éreztem ingert letolni autót magam elöl mert az suzuki vagy renault. Mivel 3 ajtós sokan inkáűbb bekóstolják hogy na majd verseny. aztán néznek bambán amikor nem megyek utánuk versenyezni.
2011. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!