Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éreztétek már, hogy "gyengébb"...

Éreztétek már, hogy "gyengébb" autóval diszkriminálva vagytok a többiek által?

Figyelt kérdés
Renault Clioval járok, általában elég tempósan. Ennek ellenére többször tapasztalom, hogy megelőznek egyesek, de csak és kizárólag azért, mert egy Clio van előttük. Legutóbbi eset egy Audi volt. Megyek szépen 110-el főúton, és a szemétláda kb 1m-es követési távolsággal tolakodik mögöttem, majd mikor nagy nehezen megelőzött, (én húzódtam le, hogy menjen a p.csába, persze ez láthatóan rosszul esett neki, hogy önerőből nem sikerült megelőznie) semmivel nem ment gyorsabban mint én, sőt...szinte feltartott az eddigi sebességemhez képest. Csak azért, mert "gyenge" autóval járok?
2011. okt. 14. 10:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"szemétláda kb 1m-es követési távolsággal tolakodik mögöttem, majd mikor nagy nehezen megelőzött, (én húzódtam le, hogy menjen a p.csába,"


Na ebből nem úgy tűnik, mintha nyugodtan reagálnál.

Ráadásul az lehet, hogy Te a saját tempódban mész, de ha emellett nem tud megelőzni, és szemben felbukkan egy négyfős család kispolskiban, akkor csúnya vége van a versengésnek. Ha előzni akar, inkább lassítanék (csak leveszem a lábam a gázról, nem fékezek, mert ennyi is elég), aztán menjen amerre lát.

(Persze többsávos úton kevésbé veszélyes.)

2011. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy agyban nem voltam túl nyugodt, mert egy balesetveszélyes szituációt teremtett feleslegesen, de a viselkedésemmel, vezetésemmel nem csináltam semmi olyat, ami miatt még veszélyesebb lett volna az ügy. Nem versenyeztem senkivel, de mivel folyamatosan jöttek szembe, így nem lassítottam, ugyanis az a lehető legrosszabb egy ilyen állattal szemben, ha még lassítasz is, és előzésre nincs lehetőség. Mentem továbbra is ugyanannyival, majd mikor láttam a lehetőséget arra, hogy elengedjem, akkor indexeltem, jobbra húzódtam, és integettem neki, hogy mehet. Persze ez mint kiderült még külön rosszat tett az egójának, hogy nem tudott önerőből megelőzni, hanem én engedtem el. Át is nézett, mikor mellettem volt, nem kicsit ideges fejjel.
2011. okt. 14. 12:59
 13/22 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy valaki agyban nem nyugodt, de amúgy igen. Vagy nyugodt vagy, vagy nem, és te nem voltál az.
2011. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Továbbra sem érted. Nem voltam nyugodt, de ezt semmilyen cselekedettel nem demonstráltam.

Felénk ha valaki idegbeteg módon reagál a másik cselekvésére, akkor az annyit jelent, hogy hasonló dolgokat csinál, idegbeteg módon integet, fékezget, stb. Itt erről szó nem volt.

2011. okt. 14. 13:25
 15/22 anonim ***** válasza:

Én relatív erős autóval közlekedek, mégsem tolok le senkit. Ha valakit utolérek, és előznék akkor én is közel megyek ( jó nem 1 méterre), de nem azért hogy nyomja, hanem , hogy kevesebb út kelljen az előzéshez.

Az viszont kifejezetten idegesít, amikor valaki bent szöszmötöl a belsősávban, látja, hogy gyorsabb jön mögötte és nem engedi el. És utána az ilyenek panaszkodnak, hogy jött mögöttem egy méterrel, meg villogott... menj arrébb bameg :) Én szoktam nézni a tükröt, ha látom ,hogy gyorsabb jön, akkor elengedem, nem tartom fel. Siet? Menjen...

2011. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Te nem érted. A nyugodtság az, ha a fejed, agyad nyugodt. Akkor tudod kontrollálni, mit csinálsz. Az, hogy nem integetsz meg dühöngsz, az alap, de a nyugodtság megint más.
2011. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Abszolút megértelek, engem is nagyon idegesítenek a belső sávban szöszmötölők, ugyanis jellemzően gyorsabban megyek egy kicsivel, mint az átlag! Én is így vagyok vele, hogy ha siet, menjen, de jelen esetben az illető nem is sietett, ugyanis az előzés után sem ment gyorsabban, mint én. Ez volt az igazi problémám.
2011. okt. 14. 14:10
 18/22 anonim ***** válasza:

érdekesek a kollegák...

én is jártam suzukival, de valahogy nekem sem az jött le a nagyobb autósoktól, hogy nekem lenne üldözési mániám... Nagy sötétített fekete autók általában fél méterre szoktak a suzuki seggébe menni, hiába megy a suzuki 130-at 140-et, meg KELL előzni. persze utána visszalassul a paraszt 120-ra, mert nehogymá' sokat fogyasszon a gépsárkány. Majd, mikor a suzukis megy a belső sávba, és megelőzné tahókát, az megtalálja a gázpedált, mert mégis mit képzel az a mutyukis, hogy az ő német autóját előzgeti. A suzukis nem ember, ebben az országban, főleg, ha nagyobb autóból nézik őket. (pont)


Mióta nagyobb autóra váltottam, érdekes módon leakadtak a lökhárítómról... milyen furcsa. anyós suzukijába átülve ugyanúgy, nagy fekete luxusautók, majd felakadnak a vonóhorogra....

ezek szerint nem paranoia.

2011. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Trabant 601-sel sok türelmet tanulok.Én már megszoktam hogy nem nagyon kedvelik ezeket a tipusokat ez van.Fiatal vagyok fiatal barátnőm van és bele ül ő is és nem égő.Gurul megy és halod ha váltani kell.(mert nincs benne fordulatszám mérő)Szerintem egy türelem autó.Ne vedd fel.Nyugi érj te is haza egyben mint mindenki más.
2011. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A seggemre tapadást én is utálom, de annak nagyon örülök ha végre megelőz, menjen a fenébe inkább előttem legyen mint mögöttem...


Azt szokták mondani, hogy annak van ilyen nagy és hivalkodó autója, aki más méretbeli dolgát szeretné kompenzálni :P


És nekik igenis fontos hogy jobban érezzék magukat hogy nem egy clio mögött tötymörögnek...


De nyugi én is sokszor átélem ezt az 50 lóval :P

2011. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!