Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az az ember, aki...

Lt. Andrew Bogomil kérdése:

Normális az az ember, aki szerint a Suzuki Swift Mk2 és Mk3; 2011-ben egy modern számba vehető, "JÓ" autó? Illetőleg; hogyan állíthatja 'ember fia' - büszkén - a Suzuki Motor Co. Bármely személygépjárműjéről, hogy presztízs értékű produktum?

Figyelt kérdés

Tisztelettel, egyben nyomatékosan szeretném leszögezni, hogy a feltett kérdés; nem az 5 gyermekes nagycsaládosok és kisnyugdíjas házaspárok degradálására irányuló felbujtás!

Nem célom, azon emberek kifigurázása, akik éppenséggel nem engedhetnek meg maguknak többet, mint egy Suzuki Swift, de mindemellett tisztában vannak vele, hogy egy már 15 éve is elavultnak számító, aktív és passzív biztonsági szempontból életveszélyes, az ergonómia és komfort fogalmát távolról kerülő gépjárművet birtokolnak.

Megkérnék minden álomvilágban élő, magát állítólagos Audi R8 tulajdonosnak képzelő szarvasmarhát, valamint minden korlátolt, csökönyös, kisebbségi komplexusban szenvedő ős-Suzukis "Ignis-hitelest", hogy aberrált életfelfogásukból fakadó gyermeteg szitkozódásukat ne ide publikálják!

Nem tudom megérteni, hogy milyen beteges tévképzetben való szenvedés miatt állíthatja bárki is a Suzuki Swift-ről, hogy JÓ autó! Megkérdőjelezhetetlen tény, hogy motorikusan egyszerű, ellenben tartós szerkezet, valamit ténylegesen alacsony összegből fenntartható, használható autó. Azonban spártai puritánsága, már-már szégyenletesen undorító, nem beszélve arról a tényről, hogy az hazai forgalmazás megkezdése óta hetente számol be a média azon esetekről, melyekben a Suzuki Swift emberi testeket, emberi élteket, családi kötelékeket tépett szét, mert a Suzuki Swiftet egy kósza fa, vagy egy magányos villanyoszlop tépte szét.

A Suzuki Swift semmilyen körülmények között nem nevezhető JÓ autónak. Vannak szép, vannak izgalmas, vannak praktikus autók, vannak megbízható autók, stb., stb., és JÓ autók. JÓ autónak nevezhetünk egy olyan autó, amely vételáráért cserébe; ténylegesen hosszan tartó minőséget, a kor színvonalát megelőző kényelmi, formai, technológiai innovációkat kapunk. JÓ autónak nevezhetjük az 1974-ben bemutatott Volkswagen Golf I.-et, az 1984-es Mercedes-Benz W124-et, vagy a '99-es Toyota Yaris-t. Ezen már-már ikonikus modellek után a Suzuki Swiftet nem hogy JÓ autónak, de még autónak sem nevezhetjük!

Ezek után, hogyan képes bárki büszkén és őszintén azt állítani, hogy a Suzuki Swift JÓ?

És akkor még nem is tettem említést az élet azon nagy "MIÉRT?" -jeiről, mint az élő paradoxonként megjelenő(Tisztelet a kivételnek!): "az új Swift tulajdonosa olyan mértékben feszít a kormány mögött, mintha egy Mini Cooper JCW-ben, vagy egy Honda S2000-ben ülne a Laguna Seca versenypályán", "vagy éppen a fekete metál SX4-et birtokló honpolgár olyan önelégült és lefitymáló tekintettel gördül ki a parkolóházból, mintha egy Range Rover Vogue-gal, vagy Cadillac Escalade-del gurulna Nizza tengerparti sétányán"...


2011. nov. 28. 20:19
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező most őszintén mit foglalkozol ezzel? Nem éppen mindegy neked, hogy ki milyen kocsit választ vagy mit tart jónak?

Én magasról letojom. Mindenki vegyen olyan kocsit amit megengedhet magának meg ami tetszik neki.


Nekem nem tetszik a Suzuki. Nekem nem kellene, de épp úgy nem kellene egy Citroen, Peugeot, Renault sem. Én német autó párti vagyok. Ez viszont az én személyes magán véleményem és preferenciám. Nagyon nem érdekel, hogy másnak milyen kocsija van, vagy mit tart jónak. Csak ismételni tudom magam. Mindenki vegye azt amilyen tetszik neki és amilyenre lehetősége van. Más meg ebbe ne okoskodjon bele.

2011. nov. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Drága csillagos bogárkáim!


Őszintén bíztam abban, hogy választ kapok a kérdésemre. De nem kaptam! De úgy látom, hogy ezt a válaszadók nagy többségének felesleges ecsetelnem. Megmosolyogtat ez az őrületes fórumozás, ami itt folyik.

Tény: valóban túlzott előítéletekkel vágtam bele a történetbe - igazat adok annak, aki ezt így állítja.

Viszont - bár a válaszadók nagy többsége úgy sem tudja feldolgozni a következőt: Nem kaptam választ a kérdésemre! Nem az irományomról való véleményezést, nem az egyes autótípusok amortizációból adódó hibáit és presztízsértékét és legkevésbé nem azt kérdeztem, hogy ki, hol, mire használja autóját! Nem kell ám kisgyermek módjára megsértődni és sírva futni matriarchális védelmezőnk szoknyája alá. Legkedvesebb, gyermekkori barátom, egy Suzuki Ignis büszke tulajdonosa. Nyíltan vállalom előtte, hogy állati eredetű bélsárnak tartom, az autóját. Ő pedig nyíltan vállalja előttem a véleményét, miszerint: Megengedi, hogy a nyelvemmel fényesre nyaljam az ánuszrózsáját. De nincs ellenségeskedés, nincs gyűlölködés. Nem értem, hogy a véleményemet miért nem lehet elfogadni, és legfőképp válaszolni a tényleges kérdésemre. Miért képzeli azt oly sok ember a Suzuki Swift-jéről, hogy minimum egy Bentley Mulsanne kaliberű autó?

Teljesen mindegy, hogy milyen autód van, nem az határozza meg, hogy milyen ember vagy. Azt nem tudom megérteni, hogy egyesek miért istenítik a zéró, vagy inkább mínusz egy besorolást érdemlő Swiftet?!

A szitkozódó kicsi barátaimnak pedig:

Lehet, hogy valakinek 3 hetébe telik koherensen megfogalmazni 30 sort, nekem 5-6 percbe tellett. Hála Istennek, nem kell busszal járnom, egy 1,5 éves felső kategóriás svéd sedan-om van. Nem céges, nem lopott, nem csalás és átverés lévén az enyém, hanem tisztességesen, munkával megszerzett jövedelemből vettem! És nem más vette, mint ahogy az első autómat, egy mezei, használt Mazda 323-at sem más vette, illetőleg tolta alám, hanem megküzdöttem érte. Mindennemű hátsó szándék nélkül tettem fel a kérdésemet, de hát... Mindezektől függetlenül: Köszönöm a válaszát Mindenkinek!

2011. nov. 29. 00:04
 13/44 anonim ***** válasza:
14%

Tisztelt kérdező.

Tegnap jártam Apostag felé ahol a suzi karosszéria elemeit préselték anno. Javítottam ezeket a 800-100T-ás excenter préseket(elektronika) Kérdeztük a melósokat mi ez a bádog halom? Ebből lesz a szuzuki!! A májkrémes doboz vastagabb lemezből van!! A sírás kerülgetett. Más. Járok a városom tűzoltóságára javítani és ott beszélgettünk a szolgálatban lévőkel hogy ha baleset van és suzi az érintett elég sűrűn kell hozzá hulla szállító. Ők pedig csak tudják. Tudom hogy nem egészen a kérdésedre válaszoltam csak 1 pici kiegészítésnek szántam.

2011. nov. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
15%

Nekem nincsen Suzukim, mert német autó párti vagyok. Amúgy a TV-ben hirdetett Suzuki alap modell 4,5 millió Ft-ért, egy kissé elborzaszt.


Emberek! Ennyiért már AUTÓT lehet venni!!

Pl. egy nagyon komoly felszereltségű (használt) Mercedest. Ami olyan mint az új!!

Vagy picit régebbiből akár kettőt is!!!


Amúgy, ha a sor elején tököl valaki, az többnyire Suzukis!


Hja és eszem ágában sincsen bántani azt, akinek csak egy 300ezer ft-os Swiftre telik.

2011. nov. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
28%
na majd en megmondom a tutit:Da suzuki maradt volna inkabb a motorgyartasnal!mert abba tenyleg nem lehet belekotni!az autoit hagyjuk...
2011. nov. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 atilis ***** válasza:
84%

Látom itt mindenki alanyi jogon ért az autókhoz, az autószereléshez, a karosszéria javításhoz.

Miért gondolja a férfiak többsége magáról, hogy ért az autókhoz? Pláne ha egy alacsonyabb minőségű autóról van szó, egyenesen istennek képzelik magukat egyesek.

Amit nem értek, hogy a Suzuki soha nem mondta magáról, hogy ez a legbiztonságosabb, legjobb, legkényelmesebb...stb autó a világon. Az új autók ára valóban magas, de ha megnézzük az alap felszereltséget egy alap új Swiftnél, az nagyon gazdagnak mondható. Előző válaszadónak meg mondanám, hogy a 4,5 milliós alapárat hol nézte? Mert a 4,5 millió a full extrás SX4 listaára, h*lyeségeket ne mondjunk már! Lehet ócsárolni a Suzukit egész nap, de azért ne mondjunk már olyanokat, aminek köze nincs a valósághoz. Akinek meg nem tetszik, annak nem kell megvenni, hála istennek, ezen kívül még van választék bőven!

Amúgy a kérdésre én az előző válaszomban konkrétan válaszoltam, te pedig azt írtad, hogy senki nem válaszolt, ezek szerint teljesen mind1, úgysem olvasod el a válaszokat.

2011. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Hát jah, 3 millió 7 százezerért adják a szart. Nagyon drága. Viszont, nem nyomnak pisztolyt a fejedhez, hogy megvedd. Így döntenek az emberek. Mondjuk ezt én sem fogom sohasem felfogni agyilag, mivel a Suzuki tényleg egy rakás szar, ennyiből bőven van Mercedes, Audi, BMW és még a szervizelésre és a benzinre is marad egy milla, mégis van egy fullos autód, amivel nem röhögnek ki az utcán.

2011. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
13%
Jah és az még teljesen rendben is van, hogy régi swift-ből olyan sok van, hát Magyarországon élünk, de az, hogy ilyen új drága Swift-ből is minden sarkon látni egyet, hát ezt tényleg fel nem fogom.
2011. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,azért gurulnak ki felsőbb rendű tudattal a közutakra,mert új az autójuk . Az újabb Suzi-k tényleg lényegesebben szebbek mint a régi stiftek,de azért egy GTI stiftet elfogadnék hétvégére. Nekem egy 25 éves német prémium kategóriás autóm van,benne olyan felszereltséggel,amiért egy mostani Suzi simán 5 misibe csúszna át. Itt 3 dolog nagyon fontos tényező az én szemléletem szerint. 1., Ízlések és pofonok. 2., A pénztárca. 3., Mi éri meg jobban. (Meg veszem 4,5 misiért,vissza fizetek 6,5 m ft-ot,de mire ezt megteszem az autó nem ér 1 millát se,és közben jönnek elő rajta a különféle bajok,törések,anyag és gyári hibák. Részemről maradok a jól bevált technikáknál.)
2011. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
93%

A suzuki swift (a régi) a szegény emberek jó autója.Mert 300 e Ft-ból inkább veszek egy 2001-2002 swiftet,mint egy 15-20 éves bármi mást.Az autóba nem úgy fogok beleülni,hogy ha nekem jönnek úgy is meghalok,mert akkor kerékpárra,motorra,robogóra sem ülnék fel.Ott biztos a halál,ha nekem jönnek.Mégis kur.va sokan használják ezeket az eszközöket.

Nekem nagyon sok autóm volt,mert kereskedtem velük.Ma is a swiftet ajánlom azon ismerőseimnek akiknek tudom,hogy kevés a pénzük autóra és a fenntartási költségeire.A swift gyengesége valóban csak a törékeny karosszéria.De ebben ki is merűl a negatívuma.Lehet helyette venni Matizt,seicentot meg a többi megbízhatatlan szart.Fogyasztásuk is több és ugyan úgy meghalsz bennük.

Volt 10 éves swiftem amivel 3.8 literes fogyasztást értem el.A mai benzin árak mellett nem mindegy a fogyasztás sem.

Persze ha lenne sok pénzem autóra nem suzukit vennék.

2011. nov. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!