Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az az ember, aki...

Lt. Andrew Bogomil kérdése:

Normális az az ember, aki szerint a Suzuki Swift Mk2 és Mk3; 2011-ben egy modern számba vehető, "JÓ" autó? Illetőleg; hogyan állíthatja 'ember fia' - büszkén - a Suzuki Motor Co. Bármely személygépjárműjéről, hogy presztízs értékű produktum?

Figyelt kérdés

Tisztelettel, egyben nyomatékosan szeretném leszögezni, hogy a feltett kérdés; nem az 5 gyermekes nagycsaládosok és kisnyugdíjas házaspárok degradálására irányuló felbujtás!

Nem célom, azon emberek kifigurázása, akik éppenséggel nem engedhetnek meg maguknak többet, mint egy Suzuki Swift, de mindemellett tisztában vannak vele, hogy egy már 15 éve is elavultnak számító, aktív és passzív biztonsági szempontból életveszélyes, az ergonómia és komfort fogalmát távolról kerülő gépjárművet birtokolnak.

Megkérnék minden álomvilágban élő, magát állítólagos Audi R8 tulajdonosnak képzelő szarvasmarhát, valamint minden korlátolt, csökönyös, kisebbségi komplexusban szenvedő ős-Suzukis "Ignis-hitelest", hogy aberrált életfelfogásukból fakadó gyermeteg szitkozódásukat ne ide publikálják!

Nem tudom megérteni, hogy milyen beteges tévképzetben való szenvedés miatt állíthatja bárki is a Suzuki Swift-ről, hogy JÓ autó! Megkérdőjelezhetetlen tény, hogy motorikusan egyszerű, ellenben tartós szerkezet, valamit ténylegesen alacsony összegből fenntartható, használható autó. Azonban spártai puritánsága, már-már szégyenletesen undorító, nem beszélve arról a tényről, hogy az hazai forgalmazás megkezdése óta hetente számol be a média azon esetekről, melyekben a Suzuki Swift emberi testeket, emberi élteket, családi kötelékeket tépett szét, mert a Suzuki Swiftet egy kósza fa, vagy egy magányos villanyoszlop tépte szét.

A Suzuki Swift semmilyen körülmények között nem nevezhető JÓ autónak. Vannak szép, vannak izgalmas, vannak praktikus autók, vannak megbízható autók, stb., stb., és JÓ autók. JÓ autónak nevezhetünk egy olyan autó, amely vételáráért cserébe; ténylegesen hosszan tartó minőséget, a kor színvonalát megelőző kényelmi, formai, technológiai innovációkat kapunk. JÓ autónak nevezhetjük az 1974-ben bemutatott Volkswagen Golf I.-et, az 1984-es Mercedes-Benz W124-et, vagy a '99-es Toyota Yaris-t. Ezen már-már ikonikus modellek után a Suzuki Swiftet nem hogy JÓ autónak, de még autónak sem nevezhetjük!

Ezek után, hogyan képes bárki büszkén és őszintén azt állítani, hogy a Suzuki Swift JÓ?

És akkor még nem is tettem említést az élet azon nagy "MIÉRT?" -jeiről, mint az élő paradoxonként megjelenő(Tisztelet a kivételnek!): "az új Swift tulajdonosa olyan mértékben feszít a kormány mögött, mintha egy Mini Cooper JCW-ben, vagy egy Honda S2000-ben ülne a Laguna Seca versenypályán", "vagy éppen a fekete metál SX4-et birtokló honpolgár olyan önelégült és lefitymáló tekintettel gördül ki a parkolóházból, mintha egy Range Rover Vogue-gal, vagy Cadillac Escalade-del gurulna Nizza tengerparti sétányán"...


2011. nov. 28. 20:19
1 2 3 4 5
 41/44 balikoo válasza:

Szerintem egyszerű a válasz. A kérdező egy tudalékos öntelt ****, aki neten éli ki magát mert az életben max a hasonló tudalékos 2db haverjának tudja elmondani a véleményét mivel az összes többi ismerőse már megverte és azóta kerüli őket. Attól, hogy idegen szavakat használsz és minden mondatodban más-más luxus autókat hozol fel példának, dicsekedve ezzel is a "tudásoddal", nem tűnsz okosabbnak. Az is tény, hogy nőd sem volt még soha, ez látszik a stílusodon. De mielőtt válaszol, és 110 mondatban baromi választékosan írsz nekem egy regényt jusson az az eszedbe, hogy nekünk hazudhatsz de magadnak nem.

Kérdésedre rövid válasz : a munkája gyümölcsére szerintem joggal büszke mindenki. Nem Volvoval kell össze hasonlítani a Swiftet, hanem a buszozással. Örüljön mindenki az autójának bármilyen is legyen, jobb mint gyalog járni.

2016. nov. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Minden autó jó, ami a tulajdonosa igényeinek maradéktalanul megfelel.


Az pedig, hogy kinek mire van igénye és mit tart jónak, az igencsak szubjektív. Ahogy egy nyomógombos régi vagy mai, de alap telefonnal is lehet telefonálni, ha valakinek nem kellenek az "okosfunkciók" vagy egy grillezésmentes mikróval is lehet ételt melegíteni, így egy puritán autóval is lehet helyet változtatni.

Az autó nem mindenkinek a személyiség megtestesítője, sokaknak az is csak egy használati eszköz, mint a vasaló vagy a porszívó.


Én amúgy jellegzetesen nagy autóhobbista vagyok, ennek ellenére még családon belül is megfért a háztartási gép kategóriájú autó az igen komoly presztízsjátékszerrel.


Ezen jót derültem: "spártai puritánsága, már-már szégyenletesen undorító" - könyörgöm, ez teljesen szubjektív. Azért, mert lehet kapni Smart TV-t nem biztos hogy megveszem, ha nincs rá szükségem. Autóval is ez van. Ha valakinek elég hogy elmegy a-ból b-be és nem szán rá sok pénzt, akkor miért ne vehetne Suzukit vagy Chevrolet Sparkot?

2016. nov. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:

Mindenki olyan autót vesz, amit szeretne, ki milyen gondolkodással van megáldva.

Pl én inkább vettem egy újszerű állapotban lévő swiftet 9 évesen, mint egy 25 éves bömbit. Haverom másként gondolkozik. Ő inkább vett egy 2000 körüli bömbit, amiből vehetett volna egy nem pénisznövelő autót.

Hosszú utakon azért szeret az én szuzukimban ülni a klíma, megbízhatóság miatt. :)

2017. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
ez a kérdező egy imbecil provokátor semmi több irigy mert olcsón lehet jót autozni a régi suzykkal
2021. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!