Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az az ember, aki...

Lt. Andrew Bogomil kérdése:

Normális az az ember, aki szerint a Suzuki Swift Mk2 és Mk3; 2011-ben egy modern számba vehető, "JÓ" autó? Illetőleg; hogyan állíthatja 'ember fia' - büszkén - a Suzuki Motor Co. Bármely személygépjárműjéről, hogy presztízs értékű produktum?

Figyelt kérdés

Tisztelettel, egyben nyomatékosan szeretném leszögezni, hogy a feltett kérdés; nem az 5 gyermekes nagycsaládosok és kisnyugdíjas házaspárok degradálására irányuló felbujtás!

Nem célom, azon emberek kifigurázása, akik éppenséggel nem engedhetnek meg maguknak többet, mint egy Suzuki Swift, de mindemellett tisztában vannak vele, hogy egy már 15 éve is elavultnak számító, aktív és passzív biztonsági szempontból életveszélyes, az ergonómia és komfort fogalmát távolról kerülő gépjárművet birtokolnak.

Megkérnék minden álomvilágban élő, magát állítólagos Audi R8 tulajdonosnak képzelő szarvasmarhát, valamint minden korlátolt, csökönyös, kisebbségi komplexusban szenvedő ős-Suzukis "Ignis-hitelest", hogy aberrált életfelfogásukból fakadó gyermeteg szitkozódásukat ne ide publikálják!

Nem tudom megérteni, hogy milyen beteges tévképzetben való szenvedés miatt állíthatja bárki is a Suzuki Swift-ről, hogy JÓ autó! Megkérdőjelezhetetlen tény, hogy motorikusan egyszerű, ellenben tartós szerkezet, valamit ténylegesen alacsony összegből fenntartható, használható autó. Azonban spártai puritánsága, már-már szégyenletesen undorító, nem beszélve arról a tényről, hogy az hazai forgalmazás megkezdése óta hetente számol be a média azon esetekről, melyekben a Suzuki Swift emberi testeket, emberi élteket, családi kötelékeket tépett szét, mert a Suzuki Swiftet egy kósza fa, vagy egy magányos villanyoszlop tépte szét.

A Suzuki Swift semmilyen körülmények között nem nevezhető JÓ autónak. Vannak szép, vannak izgalmas, vannak praktikus autók, vannak megbízható autók, stb., stb., és JÓ autók. JÓ autónak nevezhetünk egy olyan autó, amely vételáráért cserébe; ténylegesen hosszan tartó minőséget, a kor színvonalát megelőző kényelmi, formai, technológiai innovációkat kapunk. JÓ autónak nevezhetjük az 1974-ben bemutatott Volkswagen Golf I.-et, az 1984-es Mercedes-Benz W124-et, vagy a '99-es Toyota Yaris-t. Ezen már-már ikonikus modellek után a Suzuki Swiftet nem hogy JÓ autónak, de még autónak sem nevezhetjük!

Ezek után, hogyan képes bárki büszkén és őszintén azt állítani, hogy a Suzuki Swift JÓ?

És akkor még nem is tettem említést az élet azon nagy "MIÉRT?" -jeiről, mint az élő paradoxonként megjelenő(Tisztelet a kivételnek!): "az új Swift tulajdonosa olyan mértékben feszít a kormány mögött, mintha egy Mini Cooper JCW-ben, vagy egy Honda S2000-ben ülne a Laguna Seca versenypályán", "vagy éppen a fekete metál SX4-et birtokló honpolgár olyan önelégült és lefitymáló tekintettel gördül ki a parkolóházból, mintha egy Range Rover Vogue-gal, vagy Cadillac Escalade-del gurulna Nizza tengerparti sétányán"...


2011. nov. 28. 20:19
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
2011. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Az ,hogy jó autó az relative.Kinek mi a jó autó.Nekem sráckoromban 18 évesen a Trabant volt a jó autó.Imádtam,pedig nem ment,papírból volt és füstölt,büdös volt.Egy milliárdos olaj sejknek is más a jó autó és más a Kovács Pista bácsinak a szomszédból.

Egy szegényebb embernek akinek az kell,hogy elvigyen az autó A-ból B-be ,kis fogyasztással,megbízhatóan annak a suzuki swift a jó autó!

2011. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
97%

"

Őszintén bíztam abban, hogy választ kapok a kérdésemre. De nem kaptam! De úgy látom, hogy ezt a válaszadók nagy többségének felesleges ecsetelnem

"


Kedves Kérdező!


Az első válaszoló vagyok, de látom, már az első választ sem voltál hajlandó elolvasni, mindegy, nem írom le mégegyszer. Szerintem többen is igen részletesen, ész érvekkel kifejtettük, hogy szerintünk miért jó autó a suzuki.



A dolog nagyon egyszerű:

X pénzösszegből vehetsz egy régebbi akármilyen autót, vagy egy új suzukit, illetve kis pénzből is vehetsz baromi régi (mondjuk 20 éves németet) vagy csak kevésbé régi (mondjuk 8 éves) stiftet.


Senki nem állította, hogy esetleg az azonos árú, de 10 évvel idősebb "presztízsnek" kikiáltott autó (legyen az bmw, vagy merci, tökmindegy) ne lenne szebb, vagy több anyagból. Lehet hogy szebb, lehet hogy kényelmesebb, de attól az még kétszer olyan idős, kétszer annyi km-el (vagy ha külföldről lett visszahozva, akár 3* annyi). Igen, valóban az állapot számít és nem a km. De azért a km is, ugyanis minél többet ment az autó, annál jobban kopott minden része, annál jobban látszik rajta.


Tehát egy 8 és 18 éves autót ne akarjunk összehasonlítani, csak azért mert egy árban vannak. Hasonlítsuk össze azonos korukban. Ja hogy akkor a presztízs autó egyből 2-3* annyiba kerül és annyival nem ad többet? Hát kérem igen, ezért olcsó a suzuki. Egy viszonylagosan egészséges kompromisszum a megbízhatóság/fogyasztás/kényelem/felszereltség tekintetében.



Szerintem is jó autó a mazda, senki nem állította az ellenkezőjét. Egy átlag ember azonban nem fog mazdát venni, mert fél tőle. Kevés szervíz foglalkozik vele, a sarkon a józsi bácsi, akit már ezer éve ismerünk, és "má a trabit is ő szerelte" nem ért hozzá. A mazda pl. réteg autó, ha tetszik ha nem, azzal együtt hogy valóban szebb, jobb érzés benne utazni, stb... De attól még vannak hátrányai, amit egy átlag ember nem biztos hogy be mer/be akar vállalni.


Egyébként nemtom hogy honnan vetted ezt a hülyeséget hogy bárki is azt állítaná, hogy a suzuki presztízs értékű produktum. Mindenki azt állítja - én is - hogy ár- érték arányban nem kapsz jobbat, és ez nagyjából tény. Suzukiban nem igazán szoktam látni pöffeszkedő embert, sőt a suzuki klub kb 120 tagja közül egyik sem ilyen, pedig ha valakik hát ők azért elfogultabbak a suzuki iránt. Mindegyik teljesen józan gondolkodású, és ha lát egy ferrarit, eszébe sem jut, hogy "na mert az enyém jobb..."


Nem lehet hogy esetleg csak te képzeled be magadnak ezt a pöffeszkedős dumát? Lehet hogy van 10e-ből 1 tulaj aki ilyen, de ez ugyanúgy igaz az összes többi márkára is, csak éppen suzukiból van a legtöbb, tehát számosságilag is belőlük fog kikerülni a legtöbb "pöffeszkedő" típusú egyén.


Továbbmegyek:

Vannak olyan autók, amelyek valamilyen oknál fogva (mondjuk divat, film, stb) híresek lettek, és van nevük, még akár akkor is, ha arra a névre nem teljesen úgy szolgáltak rá, ahogy igazából kellett volna. Pl. ez a golf mánia. Mindenki oda van érte, megy a nagy hype, de igazából semmi extra. Tehát a golf iránt mindenki pozitívan elfogult, igazából alaptalanul. A suzukira meg ugyanez igaz visszafele.


Egyébként kedves kérdező mindenféle bunkóság nélkül mondom:

Szánj rá az életedből 10 percet, menj el egy szalonba, és tesztelj egy stiftet. Ne alkoss véleményt addig, amíg nem próbáltad!

2011. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 atilis ***** válasza:
78%

ma 20:28


Az első betűtől az utolsóig igaz!


Kedves kérdező, szeretném megtudni, hogy neked milyen autód van? Mit vezet az, akinek ilyen nagy rálátása van a piacra?


Mert tapasztalat alapján mondom, hogy azok köpködik legjobban a Suzukit, akinek 90%-ban még kocsijuk sincs.

Lökjed milyen kocsid van!

2011. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 dizus ***** válasza:
22%
Azt írta 1.5éves svéd sedan. Szerintem a kínai autógyártás legújabb gyöngyszeme lesz!
2011. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

""vagy éppen a fekete metál SX4-et birtokló honpolgár olyan önelégült és lefitymáló tekintettel gördül ki a parkolóházból"


Sokat gondolkoztam ezen, és direkt figyeltem az SX-eket. Szerintem az van - és kérlek kedves kérdező ezt majd te is figyeld! - hogy az SX4 autónak olyan a designja, a formája, az üléspozíció, stb. hogyha valaki csak simán ül benne, kintről akkor is úgy néz ki, mintha "pöffeszkedne". De nem azért mert az ember úgy csinál, hanem mert optikailag úgy látszik. Legalábbis szerintem...

2011. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 bembinó válasza:
100%

Szánalmas a kérdező! Egyébként megválaszolták a kérdésedet ez az eggyik a másik meg mit vártál persze hogy köpködi fognak sok a suzukis és ez egy fórum .. akkor minek írtad ide :) És mindenkinek más a jó autó egy milliárdosnak a te svéd autód is lehet ,hogy szar. Nálunk a garázsban van egy svéd egy suzuki meg egy orosz csoda :) Én a suzukival járok mert gázos és olcsó nincs vele baj nem állmeg és nem tudok vele 180-190 el menni. A másik én nem szoktam látni sok suzukit a hírekben.. Volt ,hogy a kis suzuikammal mentem és előttem volt egy baleset egy német márkáju autó 160nal belement a szembejövő buszba és a buszban 3 meghaltak az autó tulaj is szörnyet halt.. Pedig biztos jó volt a kaszni de hát ilyen a fizika.

De a lényeg : Olcsó, keveset fogyaszt , és tudja azt amit egy autónak tudnia kell(legalábbis az én igényeimnek) el visz A-ból B-be. És egyébként aki kispénzü örül ,hogy egyáltalán van autója és tudja tankolni szerintem kéne iylet írni ,hogy normális e .. ebből én egyet állapítottam meg és nem azt ,hogy a suzuki nem jó hanem azt hogy egy kretén vagy.

2011. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
51%
Már ne haragudj, tisztelt utolsó, de a kommentárodból az vehető ki, miszerint azért jó a Suzuki, mert nem tudsz vele 180-190-nel menni és azért szarok a német autók, mert azok meg simán tudnak repeszteni és, hogy te 160-nal láttál pont egy német autót belerohanni egy buszba. Attól nem szar egy autó, mert van néhány hülye, aki repeszt vele. Én amúgy láttam sok suzukist is repeszteni, sőt, láttam pár balesetet, ahol suzuki ütközött francia, vagy német, vagy japán autóval. A suzukik eleje teljesen össze volt törve, míg a másik autón volt egy folt, amit a suzi fekete lökhárítója csinált. Semmi horpadás, törés. És sajnos olyat is, ahol német, vagy más jobb autók ütköztek suzukival, hát ki lehet találni, hogy melyikben élték túl és melyikben nem. De én nem akarlak meggyőzni, járjál suzukival, ha neked tetszik, nem szólok bele. Én azért járok Mercedessel, mert nekem meg ez tetszik és jól érzem benne magam. De minden embernek más az ízlése.
2011. dec. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 bembinó válasza:
Abban egyet értek ,hogy mindenki azzal jár amivel akar és ami neki tetszik ,és hála istennek van is választék. Én arra értettem amit mondtam ,hogy a kérdező írásából én azt vettem le ,jobb egy ezeréves sólyom mint egy suzuki , és arra értettem ,hogy nem tok vele 190 el menni ,hogy nem tudok vele őrült módjára száguldani. Egyébként igen ,nem az autó a hibás , soha nem az autó hanem a sofőr , mindenkinek fel kell mérni mit bír az autó(ezt úgy értem ,ha szar a fékem nem megyek 160-al). Csak ha szabad megjegyeznem és itt tisztelet a kivételnek ,már kicsit unalmas a "inkább járok 20 éves xy-al mint suzukival" csak az az érdekes ,hogy akik ezt nekem mondják töbször járnak biciklivel mint kocsival mert a műhelyben hasal a verda,de az enyém is így fog járni csak idő kérdése de nem fogom verni magam ,hogy mekkora fasza.
2011. dec. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
42%
Igazából én is azon az elven vagyok, hogy inkább egy 20 éves BMW, audi, vagy Mercedes, mint egy teljesen új, 2011-es Suzuki. És ez nem csak a márkahűség, a 10-20 éves fentebb sorolt típusok a mai napig sokkal jobbak, mint a mai suzukik. Nekem egyébként a régebbi suzit hajtókkal még nincs is úgy bajom, azok nyilván kispénzű emberek, erre telik. De aki megveszi 3-4 millióért az új Swift-et, ott már igencsak elgondolkozok, hogy normális-e. Lehet, hogy full extrás, minden benne van, de akkor is csak egy suzuki. És ezek szörnyen hamar értékvesztőek lesznek és szerintem iszonyat rondák is. A megbízhatóság az egyetlen erényük, de minden másban alulmaradnak.
2011. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!